27.5.2017

Ruža oslávila tretie miesto domácim víťazstvom + FOTO

V poslednom 33. kole Fortuna ligy sa Ružomberok rozlúčil so sezónou domácim zápasom s Dunajskou Stredou.
2:0 (2:0)
33. kolo, 17:30
MFK Ružomberok vs FC DAC 1904 Dunajská Streda

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, Menich, D. Kružliak, Kupec – Nagy – Daniel (87. Kudlička), Takáč (67. Sapara), Faško, Gal Andrezly – Mareš (73. Lačný)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Száraz – Živkovič, Šatka, Huk, Davis – Ljubičič – Pačinda (64. Meszáros), B. Ľupták (90. Pagáč), Pambou (55. Vida), Aluku – Šafranko

Góly: 23. Gal Andrezly, 36. Mareš

Žlté karty: 47. Mareš, 57. E. Daniel, 72. P. Maslo – 35. Huk, 38. Pačinda, 54. Ljubičić, 72. Davis

Rozhodovali: Hrčka – Slyško, Balko

Diváci: 2058

Ešte pred stretnutím boli hráči tímu spod Čebraťa odmenení bronzovými medailami za konečné tretie miesto v aktuálnom ročníku najvyššej súťaže. Slávnostnú atmosféru sa hneď v úvodnej minúte duelu snažil narušiť Aluku, ale Macík vyrazil jeho strelu. Po pätnástich minútach poslal Nagy center smerujúci na bránu, gólman hostí ho vyrazil pred seba a od Daniela sa lopta odrazila vedľa brány. V 23. minúte sa už Liptáci tešili, keď Peter Maslo prihral Gal Andrezlymu a ten veľmi peknou strelou trafil horný roh – 1:0. Po trinástich minútach Faško vysunul Mareša a český útočník zvýšil domáci náskok na 2:0.

Na začiatku druhého dejstva sa hostia snažili vrátiť do zápasu, no Liptáci ich dlho nepúšťali k zakončeniu a keď sa postupom času dostali do šancí, nepodarilo sa im ich zrealizovať podľa svojich predstáv, ako tomu bolo v 59. minúte, kedy striedajúci Vida v dobrej pozícii nevystrelil dostatočne razantne. Záver stretnutia patril Liptákom. V 81. minúte Faško vo veľkej šanci hlavou minul bránu a už po minúte sa ten istý hráč snažil pokusom zo stredu hracej plochy prelobovať vybehnutého brankára Dunajskej Stredy, no lopta dopadla tesne vedľa svätyne mužstva zo Žitného ostrova. V ďalšom priebehu sa už na výsledku nič nezmenilo a Ruža si na záver sezóny pripísala víťazstvo 2:0.

Našim fanúšikom ďakujeme za podporu v práve skončenej sezóne!

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Sezónu sme ukončili veľmi pekným spôsobom. Dnešný zápas a futbal všeobecne nám chutil, ale tá chuť je podložená poctivou prácou počas celej sezóny, takže naozaj si myslím, že sme to ukončili veľmi pekný spôsobom. Zároveň si myslím, že je to pozvánka na úvodné kolo Európskej ligy, ktoré tu jedenásť rokov nebolo. Verím, že štadión bude ešte plnší bez ohľadu na to, akého súpera dostaneme. To by malo byť odmenenie celoročnej roboty.“

Csaba László (tréner Dunajskej Stredy): „Z našej strany bol prvý polčas veľmi zlý. Po prvom polčase, ktorý sme hrali minule proti Prešovu, bolo toto najhoršie, čo som videl od nášho mužstva. Koniec sezóny nie je ospravedlnením. V druhom polčase to už bolo lepšie. Nepodarilo sa nám skórovať. Ružomberok vyhral zaslúžene. Hlavne v prvom polčase podal veľmi dobrý výkon a zaslúžil si víťazstvo. Želám domácim veľa šťastia v Európskej lige. Vidíme sa v ďalšej sezóne. Verím, že aj v ďalšej sezóne odohráme proti sebe dobré zápasy. Ešte na záver sa chcem poďakovať našim fanúšikom, ktorí nás podporovali celú sezónu a verím, že v novom ročníku spoločne dosiahneme naše ciele, ktoré budeme mať.“