6.10.2018

Ruža po obrate skóre doma zvíťazila nad Nitrou + FOTO, VIDEO

V sobotu 6. októbra 2018 odohral Ružomberok domáci zápas jedenásteho kola Fortuna ligy s Nitrou.
3:1 (2:1)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
11. kolo, 16:00
MFK Ružomberok vs FC Nitra

MFK Ružomberok: Macík – D. Kružliak (83. Jonec), J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose, Kochan – Daniel, Kostadinov (50. Mustedanagić), Gal Andrezly – Tandir (71. Gerec)

FC Nitra: Hroššo – Charizopulos, Dubeň, Farkaš, Chovanec – Kóňa, Šimončič – Guláš (56. Kotrík), Fábry (85. Steinhübel), Vestenický (77. Chobot) – Abdulrahman

Góly: 10. Tandir, 42. Gal Andrezly, 90+3. Mustedanagić – 7. Vestenický

Žlté karty: 90. Gal Andrezly – 87. Hroššo, 90. Charizopulos

Rozhodovali: Sedlák – Štrbo, Hrmo

Diváci: 1325

Lepší vstup do stretnutia mali hostia, keď v 7. minúte Vestenický upratal Fábryho center do siete – 0:1. Radosť hostí však trvala len tri minúty a potom prišla gólová odpoveď Tandira, ktorý namieril presne k žrdi – 1:1. V 29. minúte zahrávali Liptáci rohový kop, po ktorom vypálil Kochan, no trafil len pred bránou stojaceho spoluhráča. Po štyroch minútach pohrozil aktívny Vestenický, ale Macík vyrazil jeho strelu. V 42. minúte poslal Kostadinov prihrávku na pravú stranu, odkiaľ Daniel prihral pred bránu a Gal Andrezly upratal loptu do siete – 2:1.

V 53. minúte Tandir prihral Urdinovi a ten v dobrej pozícii minul. Krátko na to na druhej strane Macík zneškodnil Fábryho nebezpečný projektil. V 59. minúte po Danielovej prihrávke minul bránu Mustedanagić. Ružomberčania v ďalšom priebehu bez väčších problémov strážili tesný náskok, ktorý sa zároveň snažili zveľadiť. V nadstavenom čase najskôr Hroššo vyrazil strelu Gereca zo samostatného úniku na roh, no v samom závere duelu si po výbornej prihrávke Gal Andrezlyho hlavou otvoril gólový účet vo Fortuna lige Mustedanagić a uzavrel skóre na konečných 3:1.

Ohlasy trénerov

David Holoubek (tréner Ružomberka): „Súhlasím s trénerom. Myslím, že sme videli kvalitné stretnutie. Prebudil nás prvý gól, ktorý sme inkasovali. Myslím si, že nám to celkom pomohlo k tomu aby sme sa zobudili a začali hrať intenzívnejšie a rýchlejšie. O tom svedčí otočenie výsledku na 2:1. V druhom polčase sme mali nejaké príležitosti, ktoré sme mali vyriešiť lepšie a dať gól na 3:1, takže súper stále žil a snažil sa dať vyrovnávajúci gól. Vystriedal a myslím, že tam mali nejaké náznaky šancí. My sme zaplať pán Boh dali Mustedanagićom na 3:1 a bolo po stretnutí, takže za mňa celkom dobré stretnutie, skvelé pre nás výsledkom, tromi bodmi z domáceho prostredia.“

Ivan Galád (tréner Nitry): „Neprišli sme do Ružomberka brániť. Chceli sme hrať aktívne, čoho výsledkom bol aj náš prvý gól. V zápase sa pravdepodobne prejavila aj kvalita domáceho mužstva. Videli sme podľa mňa slušný futbal, štyri góly. My sme chceli vyhrať, nepodarilo sa nám to. Snáď nabudúce.“