6.10.2019

Ruža po sympatickom výkone remizovala s úradujúcim majstrom + FOTO, VIDEO

V nedeľu 6. októbra 2019 odohral Ružomberok domáci zápas jedenásteho kola Fortuna ligy so Slovanom Bratislava.
1:1 (1:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
11. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs ŠK Slovan Bratislava

MFK Ružomberok: Macík – Kojnok, Čurma, Maslo, Twardzik, Mojžiš – Kostadinov, Zsigmund, Qose (83. Takáč) – Bobček (77. Novotný), Regáli (90.+3 Filinský)

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, Bajrić, Abena, De Marco – Ljubicić, Nono (68. Holman) – Daniel, Rabiu (75. Šporar), Dražić (65. Moha) – Strelec

Góly: 39. T. Bobček – 84. Šporar

Žlté karty: 76. Zsigmund, 90+2. Kostadinov, 90+3. Regáli – 84. Holman

Rozhodovali: Glova – Hrčka, Bednár

Diváci: 2086

V 9. minúte našiel Apau centrom z pravej strany De Marca, ktorého strelu z hranice veľkého vápna skrotil Macík. O sedem minút neskôr Regáli pálil na bránu, ale Greif zneškodnil zakončenie ružomberského futbalistu. V 22. minúte vystrelil Ljubičić spoza šestnástky nad brvno. Po sedemnástich minútach predviedli Bobček s Regálim pekný protiútok, na konci ktorého prvý menovaný otvoril skóre – 1:0. Aktívny Regáli tesne pred koncom úvodného dejstva poslal prihrávku do šestnástky, odkiaľ vypálil Kostadinov pod brvno, ale strelu chytil Greif.

V 51. minúte sa Qose šikovne preštrikoval k strele, no tá bola zblokovaná na roh. Po dvoch minútach na druhej strane Ljubičić pálil z vnútra pokutového územia a jeho nebezpečné zakončenie zblokoval obranca. V 73. minúte Mojžiš prihral do šestnástky, k lopte sa napokon dostal Kostadinov, ale tiesnený nevystrelil moc razantne a tak Greif nemal problém chytiť loptu smerujúcu na bránu. O jedenásť minút neskôr po centri De Marca našiel Daniel prihrávkou do zadu Šporara a slovinský útočník strelou od žrde vyrovnal na 1:1. V 86. minúte mohli Liptáci opäť prinavrátiť vedenie na svoju stranu, lenže Regáliho strelu zblokoval obranca a následné pekné Zsigmundove zakončenie vyrazil Greif. V zápätí Kostadinov našiel pred bránou Novotného, ktorý hlavičkoval tesne nad a tak sa stretnutie skončilo remízou 1:1.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Bola to pre nás veľká udalosť. Prišiel Slovan po perfektnom zápase v Brage so špičkovým európskym mužstvom. Súper má nahustený program, chceli sme ho unaviť našou bojovnou a dnes aj veľmi kvalitnou hrou. Našou snahou bolo eliminovať jeho silné stránky, kombinačné schopnosti, čo sa nám celé stretnutie aj darilo. Využívali sme brejkové situácie. Bolo tam aj veľa šancí. Napokon sa zápas skončil remízou, s ktorou by som bol pred zápasom spokojný. Nemôžem povedať, že teraz som nespokojný, ale dalo sa z toho zápasu vyťažiť viac. Chýbalo pár minút."

Ján Kozák (tréner Slovana): „Prišli sme do Ružomberka vyhrať, ale po zápase musíme brať bod. Nehovorím to často o súperovi, no musím povedať, že odohral výborný zápas. Jeho hráči nešli na sto percent, ale ešte na viac. Ťažko sme sa presadzovali, urobili sme ľahučké chyby, ktoré pramenili z tlaku domácich hráčov. Chýbala nám ľahkosť, to cestovanie, a podobne, ale nebudeme sa vyhovárať. Dostali sme gól, cez prestávku sme si povedali, že Ružomberok pravdepodobne nemôže vydržať v takom nasadení. Myslel som si, že v druhom polčase si vytvoríme viac šancí, ale nebolo to tak, pretože domáci pokračovali v nastolenom kurze. So šťastím sme vyrovnali. Gratulujem domácim. Dnes musíme byť spokojní s bodom."