15.5.2021

Ruža potvrdila zotrvanie medzi elitou + FOTO, VIDEO

V sobotu 15. mája 2021 odohral Ružomberok domáci zápas deviateho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s Nitrou.
2:0 (0:0)
Nadstavba, 17:00
MFK Ružomberok vs FC Nitra

MFK Ružomberok: Krajčirík – Čurma, Maslo, Mrva, Mojžiš – Gerec (77. Kubík), Kostadinov (87. Filinský), Zsigmund, Brenkus (46. Múdry), Madleňák (87. Kružliak) – Regáli

FC Nitra: Trnovský – Tancík, Šuľa, Kolčák, Çelebi – Zejnullahu (80. Regäsel), Mustafič – Šefčík, Kurt (65. Franko), Kindsvater (80. Spáčil) – Jendrišek

Góly: 78. Zsigmund, 90.+3 Regáli

Žlté karty: 43. Zsigmund, 71. Kostadinov – 47. Çelebi

Rozhodovali: Dohál – Jánošík, Roszbeck

Liptáci boli od úvodu ofenzívne naladení. V 3. minúte Brenkusovu strelu zblokoval obranca a Madleňákovu nebezpečnú dorážku vyrazil Trnovský. Po troch minútach Regáli vystihol rozohrávku brankára hostí, lenže nedokázal pohotovo upratať loptu do brány. Ružomberská aktivita stále pokračovala. V 12. minúte Regáli zakončením z uhla prekonal Trnovského, ktorého na bránkovej čiare zastúpil Kolčák. Po sedemnástich minútach sa Gerec rútil sám na bránu a Trnovský nohou vyrazil jeho zakončenie. V 36. minúte poslal Brenkus center z priameho kopu na Maslovu hlavu, no ružomberský kapitán hlavičkoval tesne vedľa. V závere polčasu pohrozili aj hostia, keď po zaujímavom signále pri Šefčíkovom rohovom kope Mustafić vystrelil nad brvno a neskôr Zejnullahu tesne minul bránu spoza veľkého vápna.

V 54. minúte to skúsil z uhla Kindsvater a zakončenie hráča hostí vyrazil Krajčírik. Po chvíli na opačnej strane pálil na bránu Gerec a Trnovský vyrazil jeho zakončenie. V 57. minúte vyslal Regáli krížnu strelu, ktorú zastavila vzdialenejšia žrď nitrianskej svätyne. Akcia pokračovala ďalej a skončila sa rohovým kopom. Túto štandardnú situáciu zahrával Kostadinov. Reprezentant Severného Macedónska našiel Masla, ten však hlavičkoval nad. Po štyroch minútach Madleňák šikovne ukoristil loptu hosťom pri ich šestnástke a prihral Regálimu do veľkej šance, lenže strelu ružomberského útočníka vyrazil Trnovský na roh. Center Kostadinova od rohovej zástavky opäť doplachtil na Maslovu hlavu, no zakončenie domáceho kapitána chytil Trnovský. V 66. minúte sa krátko po príchode na trávnik dostal do šance Franko, namieril ale nad brvno. O minútu neskôr Jendrišek fauloval v šestnástke Múdreho a Ružomberok získal pokutový kop. Loptu si postavil na biely bod Kostadinov a Trnovský vyrazil jeho strelu. V 78. minúte Kubík prihral Kostadinovovi, ten loptu naservíroval Zsigmundovi a domáci stredopoliar otvoril skóre prudkou strelou – 1:0. V nadstavenom čase Nitra získala rohový kop. Po ňom sa lopty zmocnili Liptáci, Zsigmund potiahol rýchly protiútok a nezištne prihral Regálimu, ktorý preloboval brankára a spečatil výsledok na 2:0.

Víťazstvo 2:0 znamená pre Ružu definitívne potvrdenie zotrvania vo Fortuna lige. Naopak, Nitra po prehre vypadáva do 2. ligy.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Súhlasím s Miškom, že sme boli počas celého zápasu lepším mužstvom, ale chýbalo tomu strelenie gólu z našej strany. Ten neprichádzal, neprichádzal a neprichádzal. Súper má vpredu hráčov, ktorí sú nebezpeční, konkrétne Samuel Šefčík s Erikom Jendriškom. To sú hráči, ktorí vedia dať gól. Čiže my sme boli stále v napätí, ale v napätí sme už taký 350. deň, takže my sme boli v tom mode v podstate stále. Potom už konečne prišiel ten gól a všetko to z nás spadlo, ale nakoniec sme si znova zavarili v závere zápasu. Bola tam štandardná situácia súpera, ktorú nevyužil a potom my sme dali z protiútoku gól na 2:0, ale z celkového pohľadu sme ten zápas zvládli celkom dobre. Len chýbal tomu strelený gól v skoršej časti zápasu.“

Michal Ščasný (tréner Nitry): „Ja by som to zhodnotil úplne jednoducho. Ružomberok bol v dnešnom zápase jasne lepší vo všetkom na ihrisku. V agresivite, v kombinačnej hre. My sme mali obrovské problémy hlavne v defenzíve, kde sme robili aj individuálne, aj taktické chyby, ale znova opakujem, že Ružomberok zaslúžene vyhral a mohli sme prehrať aj vyšším rozdielom.“