5.11.2017

Ruža remizovala na pôde lídra súťaže + VIDEO

V 15. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil v Trnave, ktorá v najvyššej súťaži ťahala osemzápasovú víťaznú sériu.
1:1 (1:1)
Stadion Antona Malatinského, Trnava
15. kolo, 17:00
FC Spartak Trnava vs MFK Ružomberok

FC Spartak Trnava: Vantruba - Kadlec, Tóth, Godál, Čonka - Sloboda (73. Greššák), Pehlivan - Jirka (78. Brigant), Vlasko (59. Yilmaz), Čanturišvili - Egho

MFK Ružomberok: Macík - Pikk (90.+ Menich), Jonec, J. Maslo, P. Maslo – Qose, D. Kružliak - Daniel, Kostadinov (85. Sapara), Gal Andrezly (82. Kupec) – Haskić

Góly: 17. Vlasko – 4. Haskić

Žlté karty: 37. Sloboda – 14. Kostadinov, 89. Macík

Rozhodovali: Glova – Vorel, Hrmo

Diváci: 4251

Ruža sa dostala do vedenia už v 4. minúte, kedy Daniel potiahol útok po pravom krídle, v šestnástke našiel Gal Andrezlyho, ktorého pokus nadvihol hlavou na brvno Kostadinov a z dorážky všetko prepálil Haskić – 0:1. Následne sa snažil o vyrovnanie Egho, no Liptáci si dali pozor. Po trinástich minútach si Vlasko nabehol na Kadlecov center a vyrovnal na 1:1. V 20. minúte mal Egho veľkú šancu na obrat skóre, lenže Macík výborným zákrokom podržal svoje mužstvo a reflexívne nohou vyrazil jeho strelu. Po deviatich minútach sa dostal Vlasko k strele spoza pokutového územia, lenže minul horný roh ružomberskej svätyne. V 36. minúte Čonka našiel pred bránou hostí Čanturišviliho a ten hlavou poslal loptu tesne nad brvno.

V 49. minúte to skúšal z uhla spoza šestnástky Čanturišvili, ale Macík sa nenechal prekvapiť. V zápätí Liptáci potiahli protiútok, získali rohový kop a strelu Jána Masla zblokovala domáca obrana mimo brány. V 60. minúte to skúšal striedajúci Yilmaz a jeho strelu odvrátil Ján Maslo na roh. Po piatich minútach nebezpečne vypálil Jirka a Macík loptu vyrazil. V 69. minúte vystrelil z hranice šestnástky Čanturišvili a ružomberský gólman chytil pokus gruzínskeho futbalistu do náručia. Po dvoch minútach sa rútil do šance Egho, ale Macík vyrazil jeho prudkú strelu smerujúcu k žrdi. V 77. minúte vystrelil spoza veľkého vápna Yilmaz a brankár tímu spod Čebraťa bol na mieste. Domáci celok bol aj naďalej aktívny, no hostia pozorne bránili. V dramatickom nadstavenom čase sa najskôr snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu Ružomberčania, ale nepretlačili sa do zakončenia a v samom závere mohol Egho rozhodnúť o víťazstve Trnavy, lenže Macík vyrazil strelu do žrde. Duel sa preto skončil remízou 1:1.

Nestor El Maestro (tréner Trnavy): "Gratulujem súperovi k zisku bodu. Hostia bránili dobre a hoci my sme mali iniciatívu, nemôžeme vždy čakať na výhru, tak ako tomu bolo proti Nitre. Ďalej budeme pokračovať v našej práci a pripravovať sa na nasledujúce dva ťažké zápasy na Slovane a so Žilinou."

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): "Napriek tomu, že sme vedeli, že ideme na pôdu lídra, chceli sme natiahnuť našu sériu bez prehry, čo sa nám podarilo. Dali sme hneď v úvode gól, ktorý nám na zisk bodu stačil, odchádzame z Trnavy spokojní."