24.11.2023

Ruža rozkvitla v chladnom počasí + VIDEO

V piatok 24. novembra 2023 odohral Ružomberok domáci zápas pätnásteho kola Niké ligy s Trenčínom.
1:0 (1:0)
Štadión MFK Ružomberok
15. kolo, 17:30
MFK Ružomberok vs AS Trenčín

MFK Ružomberok: Frühwald – Malý, Maslo, Gabriel – Luterán, Múdry (84. Chobot), Zsigmund, Lavrinčík, Selecký (84. Tučný) – Hladík (64. Šefčík), Chrien (68. Boďa)

AS Trenčín: Kukučka – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský – Bariš – Ibrahim, Gajdoš (70. D. Hollý) – Gong (86. Akila), Kupusović (86. Sunday), Soares

Gól: 27. Lavrinčík

Žlté karty: 65. Chrien, 86. Luterán, 90. Zsigmund – 44. Bariš

Rozhodovali: Kružliak – Jekkel, Štofik

Diváci: 656

Aktívnejší vstup do stretnutia mali hostia. V 4. minúte Soares preveril Frühwalda zakončením spoza obrancu. O trinásť minút sa už ale dostali k zaujímavým príležitostiam domáci. Najskôr bola Seleckého krížna strela zblokovaná tesne vedľa a po následnom rohovom kope Chrien pred odkrytou bránou minul Maslom predĺžený center. V 27. minúte Chrien našiel v strede veľkého vápna Lavrinčíka, ktorý pohotovou strelou otvoril skóre – 1:0. Po piatich minútach sa Gong dostával do šance, ale Frühwald výborne prečítal situáciu, keď ju zmaril včasným vybehnutím a úspešným zákrokom na hranici šestnástky. V 36. minúte Gajdoš poslal center od rohovej zástavky Bondarenkovi, ktorý hlavičkoval nad brvno. Bodku za úvodným dejstvom dala Kmeťova strela zdiaľky smerujúca nad.

Na začiatku druhého polčasu chcel Zsigmund prekonať vybehnutého Kukučku, lenže zo stredového kruhu nenamieril medzi žrde. V 67. minúte Múdry ukážkovo vysunul Chriena, ktorý sa pol ihriska rútil na bránu, lenže tiesnený Stojsavlievićom a Barišom už nedokázal razantnejšie vystreliť. Jeho zakončenie chytil Kukučka. O šesť minút po priamom kope Boďa rozvlnil sieť, no po preskúmaní systémom VAR, nebol tento presný zásah uznaný. Vzápätí mali veľkú šancu hostia, ale Frühwald vyrazil Ibrahimovu strelu aj Gongovu dorážku. V 79. minúte Kmeťov center z priameho kopu predĺžil Bondarenko na Kupusovića, ktorý zblízka nedokázal prekonať domáceho gólmana. Po štyroch minútach Kupusovićovu strelu zblokoval Maslo a Soaresovu dorážku chytil Frühwald. Ružomberský brankár podržal mužstvo aj v závere nadstaveného času, kedy nebezpečne vystrelil Sunday, no Frühwald vyrazil jeho zakončenie a Ruža zvíťazila 1:0.

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Ďakujem trénerovi za gratuláciu. Myslím si, že sme predpokladali, ako sa ten zápas bude vyvíjať a akým spôsobom dnes môžeme uspieť. Bolo to určite zodpovednou defenzívou, kompaktnosťou a pracovitosťou celého tímu v strednom bloku. Myslím, že sa nám to aj darilo, aj keď po neuznanom góle sme mali takú pasáž, kde to s nami trošku zamávalo a Trenčín si vytvoril dve nepríjemné príležitosti, ale chlapci vedeli aký máme cieľ. Potrebovali sme bodovať. Ukazuje sa to v lepších ligách a ukazujú to lepšie tímy, že sú schopné vyhrať zápasy kľudne v strednom alebo nízkom bloku. V týchto podmienkach na tom nevidím nič zlé. Futbal prináša oveľa viac aspektov ako môžete uspieť. Myslím si, že každý tím by na to mal byť pripravený a pracovať na všetkých aspektoch. Ďalej mi asi neprináleží sa k tomu vyjadrovať. Jediné, čo by som chcel povedať je, že tri týždne prší. Myslím si, že celý klub a hospodári sa snažia odvádzať dobrú prácu. Je zapnuté vyhrievanie. Po každom tréningu sa snažia dať ihrisko do poriadku. Keď ale takmer mesiac prší, sú náročné podmienky. Tí ľudia robia všetko, čo je v ich silách. Nechcel by som zhadzovať ich prácu.“

Ilija Stolica (tréner Trenčína): „V prvom rade gratulujem Ružomberku k výhre. Nechcem sa vracať k zápasu. Nechcem ho ani analyzovať. Chcem ho čo najskôr vymazať. Vyzýval som hráčov, aby sme robili to, čo trénujeme. Chceli sme hrať futbal, avšak sa to nedarilo. Ihrisko bolo naozaj vo veľmi zlom stave. Chápem, keď na to nie sú prostriedky alebo niečo podobné, ale ihrisko v najvyššej súťaži musí byť pre každý tím v čo najlepšom stave. Pre oba tímy bolo ihrisko naozaj zlé, ale je rozdiel či bránite alebo útočíte.“