30.5.2015

Ruža sa rozlúčila so sezónou víťazstvom

V poslednom, 33. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil na pôde Dukly Banská Bystrica.
1:2 (0:1)
33. kolo, 17:15
MFK Dukla Banská Bystrica vs MFK Ružomberok

MFK Dukla Banská Bystrica: Boroš - Gálik, Kapor, Had, Savič (55. Šovčík) – Willwéber (74. Snitka) – Hric (55. Balko), Faško, Kupec - Rejdovian, Polievka

MFK Ružomberok: Šavol - Boszorád, J. Maslo, Rosa, Lupták - M. Nagy – Janič (58. Almaský), Gerát, Vavrík (74. Kotora), Lovás (81. Gerec) - Masaryk

Góly: 61. Šovčík (Polievka) – 3. Masaryk (Vavrík), 66. Nagy

Žlté karty: 61. A. Lovás, 64. Rosa, 86. Kotora (všetci RUZ)

Rozhodovali: Šuniar – Kováč, Jenčura

Diváci: 448

Liptáci sa tešili z gólu v 3. minúte, kedy Vavrík v šestnástke prihral Masarykovi a ten bez problémov otvoril skóre - 0:1. V zápätí sa snažil po priamom kope o vyrovnanie Hric, ale jeho hlavička si nenašla cestu do priestoru troch žrdí. V 10. minúte mohol pridať Masaryk svoj druhý presný zásah v stretnutí, lenže jeho únik dobre prečítal Boroš. Útočná aktivita Dukly neviedla k výraznejšiemu ohrozeniu brány a v 19. minúte ich za to mohol potrestať Vavrík, ktorý však hlavou tesne minul Boszorádov center. Futbalista nosiaci dres s číslom trinásť mal krátko na to ďalšiu šancu, ale domáci gólman si s ňou poradil. V 33. minúte si dovtedy najväčšiu šancu Dukly vypracoval Polievka, keď sa po pútavom slalome dostal až do zakončenia, no Šavola neprekonal. O tri minúty neskôr zahrával Ružomberok roh a Maslo hlavičkoval nad bránu.

V druhom dejstve boli útočnejšie naladení domáci hráči a ich snaha bola odmenená v 61. minúte, kedy striedajúci Šovčík zblízka nekompromisne vyrovnal na 1:1. Ružu tento moment nezrazil na kolená a rovnovážny stav platil len päť minút. Pretože v 66. minúte vyslal Nagy peknú strelu spoza veľkého vápna a vrátil svoj tím do vedenia - 1:2. Už po chvíli mohol Šovčík znova vyrovnať, lenže tentokrát už nezakončil podľa svojich predstáv. V 77. minúte mal blízko ku gólu aj Snitka, ale namieril do žrde. Ružomberčania následnú snahu domácich o vyrovnanie ustáli a tak sa so sezónou rozlúčili víťazstvom 2:1.

Ohlasy trénerov

Štefan Rusnák, tréner Banskej Bystrice: "Chceli sme sezónu ukončiť dobrým výsledkom, čo sa nám nepodarilo. V zápase sme však neboli horším mužstvom, remíza by bola spravodlivejšia, zaslúženejšia. Bolo tam veľa situácii, z ktorých sme mohli dať gól tak my ako aj súper. Chcem poďakovať kolegom v trénerskom štábe a hráčom za robotu, ktorú odviedli. Prajem Dukle aby sa jej v ďalších rokoch žilo ľahšie."

Ivan Galád, tréner Ružomberka: "Videli sme nekontaktný zápas, no som rád, že sme ho vyhrali. Videl som veľa šikovných hráčov na ihrisku aj v drese domáceho tímu. My sa tešíme z toho, že sme skončili na siedmom mieste osemnásť bodov od posledného a uvidíme, čo prinesú najbližšie dni. Chcel by som chlapcom poďakovať za výkon, pretože sme včera mali zdravotné problémy, sedem chlapcov bolo dnes na infúzii a v rámci svojich možností tento zápas odohrali slušne."