22.9.2018

Ruža si doma poradila s Podbrezovou + FOTO, VIDEO

V sobotu 22. septembra 2018 odohral Ružomberok domáci zápas deviateho kola Fortuna ligy s Podbrezovou.
3:0 (2:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
9. kolo, 19:00
MFK Ružomberok vs FK Železiarne Podbrezová

MFK Ružomberok: Macík – Jonec, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Kochan (78. Takáč), Qose – Daniel, Kostadinov (78. Mustedanagič), Gal Andrezly – Tandir (84. Gerec)

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Baran, Bartoč, Viazanko – Obročník, Sedláček – Breznaník, Mikuš (83. Lepieš), D. Leško – Bernardina (64. Wiezik)

Góly: 41. a 65. Tandir (prvý z 11 m), 43. Baran vl.

Žlté karty: 47. Kochan, 68. Daniel – 21. Obročník, 24. Sedláček, 32. M. Baran, 70. Leško

Rozhodovali: Chmura – Mókoš, Borsányi

Diváci: 1451

Liptáci sa od úvodu zahryzli do svojho súpera. Už hneď na začiatku Tandir po centri Urdinova minul bránu. Po dvoch minútach Kochan vystrelil spoza veľkého vápna a Kuciak vyrážal loptu na roh. V 5. minúte pohrozili hostia, keď Bernadina vo veľkej šanci neusmernil loptu do siete. Po štyroch minútach to skúsil z uhla Daniel, lenže na dvakrát bol úspešnejší gólman hostí. V 14. minúte Leško prihral na Mikuša a ten len tesne minul brvno. Po dvoch minútach mohol otvoriť skóre Twardzik, lenže jeho hlavičku odvrátil z bránkovej čiary Baran. V 26. minúte vystrelil spoza šestnástky Leško a Macík vyrazil pokus smerujúci k vzdialenejšej žrdi. Päť minút pred koncom úvodného dejstva získal Ružomberok po faule na Gal Andrezlyho pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Tandir a prekonal Kuciaka. Jedenástka sa napokon musela zopakovať, no ružomberského útočníka to nerozladilo a znova poslal loptu do siete – 1:0. V 43. minúte dal Baran vlastný gól a Ružomberok viedol 2:0.

Do druhého dejstva nastúpili hostia s veľkou túžbou zdramatizovať duel. V 50. minúte Macík zneškodnil Breznaníkovu strelu a o šesť minút neskôr vyšiel zo vzájomného súboja týchto dvoch hráčov opäť úspešne ružomberský gólman, keď chytil Breznaníkovu strelu. V 59. minúte išlo mužstvo z Horehronia do prečíslenia, lenže koncovka Leška smerovala vedľa vzdialenejšej žrde ružomberskej svätyne. Po šiestich minútach Kostadinov namieril do žrde a z dorážky sa nemýlil Tandir – 3:0. Aktívny Breznaník sa nevzdával, ale v 67. minúte Macík výborne zneškodnil ďalšiu jeho strelu. Desať minút pred koncom riadnej hracej doby sa znova snažil o skórovanie Breznaník, no domáci gólman predviedol ďalší pohotový zákrok, ktorým vyrazil loptu smerujúcu do siete. Ružomberok tak zvíťazil nad Podbrezovou 3:0.

David Holoubek (tréner Ružomberka): „Myslím, že sme veľmi dobre odohrali prvý polčas. Korunovali sme to dvomi gólmi, ale tým, že ten polčas bol vo vysokej aktivite, vo veľkom počte sme útočili, bol to jeden z veľmi dobrých prvých polčasov, čo som pri tíme. Druhý polčas už nebol z našej strany taký kvalitný. Ako hovorí pán tréner, súper mal šance, kde nás skvelými zákrokmi podržal Matúš Macík a som rád, že sme ten zápas odohrali s nulou aj keď so šťastím. Súper by si gól zaslúžil. My sme tam mali Matúša, ktorý má fantastickú formu a som za to veľmi rád. Bol by som spokojný, keby sme nadviazali na prvý polčas. Bohužiaľ v druhom polčase sme už neboli takí aktívni a to ma mrzí. Som rád, že sme vyhrali 3:0 a pripísali sme si ďalšie tri body do tabuľky.“

Marek Fabuľa (tréner Podbrezovej): „Som smutný z jednej veci, že sme nedokázali preskočiť svoj tieň, pretože mali sme v zápase dobré situácie, dobré úseky, veľmi dobré úseky, ale mali sme aj slabšie úseky a tie domáce mužstvo využilo vo svoj prospech. My aj keď sme už boli v tej finalizácii úspešní, tak zasiahol brankár domácich, ktorý nás dnes vychytal. To boli podstatné momenty zápasu. Preto sme dnes neboli úspešní a nedokázali sme ani výsledkovo nadviazať na domáci zápas. Domáci dali tri góly, preto im blahoželám k víťazstvu.“