10.4.2021

Ruža si vezie tri body zo Záhoria + VIDEO

V sobotu 10. apríla 2021 odohral Ružomberok štvrté kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy s domácou Senicou.
0:1 (0:1)
FK Senica
Nadstavba, 17:00
FK Senica vs MFK Ružomberok

FK Senica: Vliegen – Guba (65. Turčák), Carrillo, Asanović, Šimčák – Ljubičić – Addo, Gallovič (46. Nemec), Piroska (67. Duda), Košťál – Malec

MFK Ružomberok: Krajčírik – Čurma, Maslo, Mrva, Mojžiš – Zsigmund – Gerec, Kostadinov (90.+1 Filinský), Brenkus (78. Múdry), Madleňák (67. Ďungel) - Regáli (90.+1 Boďa)

Gól: 30. Regáli

Žlté karty: 32. Addo, 40. Šimčák, 51. Nemec, 90.+6 Ljubičić, 90.+6 Asanović – 56. Mojžiš, 67. Gerec, 75. Brenkus, 90.+6 Krajčirík

Rozhodovali: Prešinský – Ádám, Perát

V 6. minúte Gerec potiahol po pravom krídle nádejný útok, jeho nebezpečný center domáci hráči odvrátili zo svojej šestnástky. Následne Zsigmund vypálil nepresne spoza veľkého vápna. Po jedenástich minútach Brenkus zachytil Piroskov center z rohového kopu, prihral Kostadinovovi a ten výborne vysunul Mojžiša, ktorý išiel sám na bránu, lenže krížnou strelou minul vzdialenejšiu žrď. V 23. minúte Malec zblokoval Krajčírikovu rozohrávku. Ružomberský gólman však napravil svoje zaváhanie a chytil odrazenú loptu pred dobiedzajúcim útočníkom. Po šiestich minútach získali Liptáci priamy kop. Ljubičić vyrazil Brenkusov center na rohový kop. Aj túto štandardnú situáciu zahrával Brenkus, ku ktorému sa lopta vrátila a tak sám vystrelil spoza veľkého vápna. Jeho zakončenie vyrazil Vliegen pred seba a Madleňák hlavičkoval z ofsajdovej pozície do brvna. V 30. minúte Gerec prihral Regálimu a ten strelou bez váhania rozvlnil sieť – 0:1. V samom závere úvodného dejstva tiesnený Brenkus pohotovo vypálil spoza veľkého vápna tesne nad brvno.

V 48. minúte Ljubičić predviedol pekné sólo cez ružomberskú defenzívu, lenže jeho zakončenie chytil Krajčírik. Krátko na to získala Senica priamy kop a Piroska z neho vystrelil nad brvno. V 54. minúte Brenkus našiel centrom od rohovej zástavky pri bližšej žrdi Madleňáka. Ten však hlavičkoval tesne vedľa. Po troch minútach vybojoval Ljubičić priamy kop takmer z hranice veľkého vápna a Šimčák vystrelil z tejto štandardnej situácie mimo brány. V 72. minúte zahrávali Seničania priamy kop, po ktorom strieľal Malec, a toto zakončenie chytil Krajčírik. Krátko na to Košťál v šanci minul vzdialenejšiu žrď. V 79. minúte Ljubičić vystrelil spoza šestnástky, lenže Krajčírik bol na mieste. Aktívny Ljubičić vypálil aj o štyri minúty neskôr, kedy však tiesnený z vnútra veľkého vápna namieril nad. V 90. minúte už domáci prekonali Krajčírika, lenže presný zásah neplatil pre útočný faul. Po troch minútach zahrávali Seničania rohový kop, po ktorom nasledoval závar pred bránou a Turčákova strela letela nad brvno. Dlhý nadstavený čas nepriniesol zmenu skóre a Ružomberok si po víťazstve 1:0 pripísal do tabuľky nesmierne dôležité tri body.