19.2.2017

Ruža stratila víťazstvo v samom závere

Ružomberok sa po roku znova v prvom jarnom kole Fortuna ligy, predstavil v Zlatých Moravciach.
1:1 (0:0)
FC ViOn Zlaté Moravce
20. kolo, 17:30
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble vs MFK Ružomberok

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Kováč – Boszorád, Karlík, Pintér, Chren – Bariš (81. Privat Yao) - Orávik, Kostadinov (51. Pastva), De Oliveira, Válovčan (65. Gešnábel) – Nurkovič

MFK Ružomberok: Hajdúch – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec – Nagy - E. Daniel (90. Menich), Ďubek (74. Faško), Gal Andrezly, Mareš – Lačný (81. A. Lovás)

Góly: 90+3. Yao – 75. Faško

Žlté karty: 20. Pintér, 74. Chren – 31. J. Maslo, 43. Nagy

Rozhodovali: Chmura – Benko, Ádám

Diváci: 1012

Pred rokom si futbalisti spod Čebraťa odniesli zo súperovho trávnika tri body po víťazstve 2:0. V aktuálnom stretnutí však začali aktívnejšie domáci hráči. V 16. minúte De Oliveira preloboval Hajdúcha, ale obrana pohotovo upratala loptu. Už po minúte si Chren prebral prihrávku od Bariša, v sľubnej šanci nastrelil spoluhráča a následnej dorážke zabránil obranca. Potom prišli na rad ružomberské príležitosti. V 20. minúte Kováč vyrazil Lačného strelu pred seba, k dorážke sa dostal Gal Andrezly, lenže domáci gólman výborným zákrokom poslal gólovú strelu na roh. O minútu neskôr Mareš vystrelil z hranice pokutového územia tesne vedľa. V 28. minúte poslal Mareš z ľavej strany center pred bránu a Lačný vypálil nad brvno. Zo strany Liptákov to nebolo všetko a o osem minút našiel Ďubek centrom zo stredu ihriska Mareša, ktorého strelu zblízka vyrazil Kováč. V závere polčasu dali o sebe vedieť Zlaté Moravce, keď Kostadinov krížnou strelou minul vzdialenejšiu žrď.

V 57. minúte sa ocitol v dobrej streleckej pozícii niekdajší hráč hostí Boszorád, ale z vnútra veľkého vápna minul vzdialenejšiu žrď. Po hodine hry Ružomberčania kombinovali pred domácou šestnástkou, následne sa v pokutovom území zmocnil lopty Lačný, prekonal brankára, lenže loptu smerujúcu do siete odvrátil pripravený obranca. Dvadsať minút pred koncom riadnej hracej doby sa Boszorád predral k strele, no Hajdúch bol na mieste. V 75. minúte sa domácim hráčom nepodarilo odvrátiť Kružliakovu prihrávku z vlastnej šestnástky, k lopte sa dostal striedajúci Faško a nekompromisnou ranou otvoril skóre – 0:1. V ďalšom priebehu zahrával ViOn niekoľko nebezpečných štandardných situácií, lenže futbalisti z centra dolného Liptova ich bez väčších problémov odvrátili. Prišla však tretia minúta nadstaveného času, druhý rohový kop Zlatých Moraviec v krátkom slede a Privat Yao po ňom vyrovnal na konečných 1:1.

Poďakovanie si zaslúžia naši fanúšikovia, ktorí cestovali do Zlatých Moraviec a počas celého stretnutia vytvárali mužstvu domáce prostredie!

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Myslím si, že ako povedal Noro, bol to naozaj dobrý futbal hlavne pre divákov, pretože obidve družstvá chceli hrať futbal. Mali sme výborný vstup do zápasu, boli sme pätnásť minút lepším mužstvom, mali sme dve celkom slušné príležitosti. Ružomberok potom prebral iniciatívu, mal výborný prechod, prepadávali sme v strede a súper mal naozaj dobré kontry. Ale musím povedať, že zase my momentálne máme silného muža v bráne. Brankár nás fantasticky podržal, stále 0:0. V druhom polčase sme si niečo povedali, prišiel tam Pastva, zlepšilo sa to a paradoxne po zlom odkope to striedajúci Miško Faško perfektne trafil. Ružomberok chcel a mal to udržať, ale my sme boli nezlomní, stále sme verili a dá sa povedať, že tá vôľa bola odmenená v 93. minúte. Myslím si, že chlapci naozaj ukázali charakter, dušu, srdce, všetko čo máme. Treba povedať, že sme hrali s kvalitným súperom a hráčska kvalita je určite na strane Ružomberka, ale myslím, že ten zápas bol naozaj dobrý pre diváka. Takéto zápasy myslím, že môžu ľudí pritiahnuť na futbal. Len samozrejme aj Noro povedal, možno s lepším výsledkom alebo s lepšou realizáciou šancí. Ale nakoniec ten bod musíme brať a tešíme sa na ďalšie zápasy.“

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Najskôr dvomi vetami: Spokojnosť s výkonom. Nespokojnosť s výsledkom. Keď to rozmením na drobné, tak s tým výkonom naozaj musíme byť spokojní aj sme spokojní. Veľké množstvo šancí, mali sme výborný prechod. Bolo tam šesť, sedem absolútnych tutoviek, ktoré sme si vypracovali a ktoré musíme premeniť. Tým pádom, že sme ich nepremenili, prišiel v závere trest a tým pádom je tam nespokojnosť s výsledkom, pretože tento zápas bol jednoznačne rozohraný trojbodovo v náš prospech. Nezostáva nám nič iné, len akceptovať to. Bohužiaľ futbal prináša aj takéto momenty a verím, že možno v budúcich zápasoch sa nám to nejako vráti.“