1.10.2017

Ruža trikrát prelomila prešovskú defenzívu + FOTO, VIDEO

V 11. kole Fortuna ligy privítali Ružomberčania na svojom trávniku Tatran Prešov.
3:1 (1:1)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
11. kolo, 19:00
MFK Ružomberok vs 1. FC Tatran Prešov

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec (74. Kunca) – Qose - Daniel, Kochan, Kostadinov (67. Takáč), Gal Andrezly (90+ Jonec) – Haskić

1. FC Tatran Prešov: Ferenc – Bartek, Udeh Maduka, Hovančík, Streňo – T. Sedlák (84. Trebuňák), Keresteš – Issa (69. Dupkala), Katona, Černák (73. Micherda) – Wiezik

Góly: 17., 78. Haskić, 87. D. Kružliak (z 11m.) – 37. Černák

Žlté karty: 60. Kochan – 16. Sedlák, 54. Hovančík, 79. Udeh

Rozhodovali: Prešinský – Chládek, Jenčura

Diváci: 1357

Od úvodu bol aktívnejší domáci tím a hostia pozorne bránili. V 17. minúte našiel Daniel centrom z priameho kopu Haskića, ktorý otvoril skóre. Po osemnástich minútach Kostadinov centroval vo veľkom vápne na Jána Masla, lenže jeho hlavičku bez problémov zneškodnil Ferenc. Krátko na to na druhej strane Katona prihral dozadu na Keresteša a ten namieril nad brvno. V 37. minúte získali hostia priamy kop a Černák utešenou strelou do horného rohu vyrovnal na 1:1. Po piatich minútach mohol byť aktívny Černák ešte spokojnejší, ale z uhla tesne minul brvno.

Po zmene strán sa zaskvel Macík, keď ukážkovo vyrazil Wiezikovu strelu v tisícpercentnej šanci. V 49. minúte to vyskúšal z hranice pokutového územia Gal Andrezly a Ferenc vyrazil jeho pokus pred seba. Ruža svoj tlak postupom času stupňovala. V 65. minúte mal veľkú šancu na skórovanie Haskić, lenže ešte volil prihrávku na Kostadinova a ten loptu neusmernil medzi tri žrde. Krátko na to sa dvakrát prihlásil o slovo Qose, ale v prvom prípade jeho strelu chytil Ferenc a v druhom namieril tesne nad brvno. V 78. minúte sa už Liptáci dočkali zaslúženého gólu, keď Daniel našiel pred bránou Haskića a ten sa nemýlil – 2:1. Ružomberský útočník bol aj naďalej aktívny. Pri snahe o zavŕšenie hetriku si vypýtal faul a nasledovala jedenástka, ktorú s prehľadom premenil Kružliak – 3:1. Domáci tím až do konca stretnutia búšil do súpera. Ďalší gól už síce nepridal, no po záverečnom hvizde sa mohol tešiť z trojbodového zisku.

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, keď sme mali hru pod kontrolou, dali sme gól po štandardke, vyhrávali sme. Potom sme sa toho ako keby trošku zľakli a pustili súpera do hry, dal pekný gól zo štandardky. Dôležité bolo, že druhý polčas sme stupňovali tempo a po prestriedaní sme dali rozhodujúci druhý gól. Dôležité bolo, že sme nestratili hlavu a trpezlivou, presnou, rýchlou hrou sme súpera donútili k chybám a nakoniec dotiahli zápas do víťazného konca. Nebol to jednoduchý zápas, nakoľko Prešov sem prišiel s dobre kvalitným hlbokým blokom, kde to bolo prehustené, dobre dostupovali a nebolo jednoduché sa presadiť, ale nakoniec sme sa rýchlou, presnou kombináciou presadili a dotiahli sme to do víťazného konca.“

Stanislav Baran (tréner Prešova): „Myslím si, že domáci boli futbalovejší a zaslúžene zvíťazili. Prvý polčas mal podľa môjho názoru dobré tempo. Vedeli sme o kvalitách, o sile domáceho družstva na krajoch a hlavne o nebezpečných štandardných situáciách. Bohužiaľ sme v 17. minúte dostali gól práve po štandardnej situácii, ktorú sme nezvládli. Pred koncom prvého polčasu sme po nádhernej strele Rola Černáka z priameho kopu vyrovnali. Vychádzali sme z dobrej defenzívy. V prvom polčase sa nám to celkom darilo. Takže polčas sa skončil 1:1. V úvode druhého polčasu, v 47. minúte, sme mali najväčšiu šancu na skórovanie po dobrej individuálnej práci Peťa Katonu sme sa dostali do gólovej pozície Kubom Wiezikom. Škoda, že sme to nepremenili. Potom nastala veľmi dobrá minutáž domácich, kedy sme boli pod neustálim tlakom a chýbala nám medzihra, držanie lopty a samozrejme pri takom tlaku, aký mali domáci, príde aj chybička a tá prišla. Dvanásť minút pred koncom, sme dostali druhý gól, ale hovorím, tá kombinačná hra domácich a následne my, keď sme získali loptu, veľmi skoro sme ju bez podržania, bez medzihry, stratili a potom prišla chybička. V závere sme sa pokúšali niečo skúsiť so stopérom hore, samozrejme, že je to risk, ktorý nám nevyšiel. Nasledoval faul v šestnástke a penalta, takže blahoželám domácim k zaslúženému víťazstvu.“