15.4.2023

Ruža uspela v liptovskom derby + FOTO, VIDEO

V sobotu 15. apríla 2023 odohral Ružomberok domáci zápas piateho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy s Liptovským Mikulášom.
3:0 (1:0)
Nadstavba, 18:00
MFK Ružomberok vs MFK Tatran Liptovský Mikuláš

MFK Ružomberok: Ťapaj – Fabiš, Malý, Mojžiš, Selecký (73. Tučný) – Domonkos – Šefčík (82. Macejko), Chrien, Madleňák (64. Gerec) – Boďa (73. Luterán), Bobček (82. Kelemen)

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Sváček – Bedecs (66. Župa), Václavik, Tumma, Gerát, Spychka – Popović (86. Jendrišek), Bartoš (66. Dedič), Steinhübel, Nečas (46. Laura) – Voško (46. Gaži)

Góly: 35. a 55. Boďa, 60. Šefčík

Žlté karty: 7. Madleňák, 64. Mojžiš – 4. Gerát

Rozhodovali: Kišš – Pacák, Čajka

Diváci: 927

V 6. minúte Bobček vystrelil z hranice veľkého vápna k žrdi a Sváček vyrazil jeho strelu. O sedem minút Fabiš našiel pekným centrom Boďu, no ružomberský útočník minul bránu. V 14. minúte si obidvaja aktéri vymenili pozície, tentokrát Fabiš po Boďovej prihrávke mieril nad brvno. Následne dali o sebe vedieť hostia. V 15. minúte mieril Popović spoza šestnástky mimo bližšej žrde. O chvíľu získal Tatran rohový kop. Po Steinhübelovom rohu Bartoš nožničkami neusmernil loptu do siete a následné strely Spychku aj Geráta zblokovala obrana. V ďalšom priebehu úvodného dejstva boli opäť aktívnejší domáci futbalisti. V 21. minúte Šefčík vysunul Boďu, ktorý zoči-voči Sváčekovi neuspel. Po troch minútach našiel Domonkos centrom z rohového kopu Mojžiša, lenže brankár hostí chytil jeho hlavičku. V 26. minúte to Šefčík vyskúšal z mierneho uhla a Sváček na dvakrát chytil strelu. Po šiestich minútach Domokos mieril spoza veľkého vápna tesne nad. V 35. minúte sa už Ružomberčania dočkali zaslúženej gólovej odmeny, keď center z rohového kopu vyboxoval Sváček, lopty sa zmocnil Šefčík, prihral Boďovi a ten už zblízka nezaváhal – 1:0. Po necelých dvoch minútach mohol Boďa pridať ďalší presný zásah, no jeho hlavičku chytil Sváček. V 39. minúte Boďa vysunul Bobčeka, tomu však strela z uhla nevyšla podľa predstáv a neohrozil bránu.

V 55. minúte Fabiš naservíroval loptu Boďovi pred odkrytú časť brány. Domáci ofenzívny futbalista ju dokopol do siete a pripísal si druhý presný zásah v stretnutí – 2:0. Po štyroch minútach Madleňák zakončoval k bližšej žrdi, no Sváček zneškodnil jeho strelu. V 60. minúte Sváček vyrazil Boďovu strelu pred Šefčíka, ktorý nekompromisne dorazil loptu do siete – 3:0. O sedem minút mohol Laura vrátiť Tatran do zápasu, lenže spoza šestnástky vypálil nad brvno. V 75. minúte Bobček mieril tesne vedľa bližšej žrde. Po pätnástich minútach Kelemen hlavičkoval pod brvno, loptu vyrazil Sváček pred Domonkosa, no tiesnený stredopoliar ju neusmernil medzi žrde. Následne dala bodku za stretnutím strela Steinhübela, ktorý v zaujímavej šanci vypálil nad brvno. Ruža tak zvíťazila v liptovskom derby 3:0. Pochvalu za výborné celozápasové fandenie si opäť raz zaslúži fanklub Concordia 1906.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Chcem sa poďakovať trénerovi hostí. Chceli sme aktívne vstúpiť do zápasu. Súpera sme držali vo vysokej intenzite, lebo vieme, že tí chalani majú nejaké resty a to sa aj potvrdilo, lebo šancí bolo fakt dosť, len sme nevedeli zakončiť a pretaviť to do gólu. Myslím si, že v prvom polčase sme mohli ísť aj do vyššieho vedenia. Teší ma, že sa presadili zranení hráči Boďa a Šefčík aj keď mohli pridať viac gólov. Tiež spomeniem tých desať minút, keď Mikuláš hral veľmi dobre v tom druhom polčase. Vedeli sme, že budú na to nejako reagovať. Z troch obrancov to dali v podstate na dvoch stopérov. Tým pádom sme sa aj my trošku hľadali, ale určite to bolo zapríčinené lepším pohybom hosťujúcich hráčov. Ako ste videli, v druhom polčase sme aj prestriedali hráčov a každý kto nastúpil hral s eufóriou. Šance pribúdali a myslím si, že zápas sme si odkontrolovali. Sme radi, že sa skončil takýmto výsledkom.“

Ondrej Desiatnik (tréner Liptovského Mikuláša): „Čo sa týka nášho mužstva, prvý polčas sme mali jedno rozostavenie, druhý polčas som vyskúšal druhé rozostavenie. Trošku nám to pomohlo, ale iba na desať minút. Dostali sme dva góly. Ružomberok bol počas celého zápasu jasne lepší fyzicky, pohybovo, futbalovo, takže gratulujem k víťazstvu.“