2.12.2018

Ruža v poslednom domácom zápase roka potešila fanúšikov + FOTO, VIDEO

V nedeľu 2. decembra 2018 odohral Ružomberok domáci zápas sedemnásteho kola Fortuna ligy so Spartakom Trnava.
3:1 (1:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
17. kolo, 14:00
MFK Ružomberok vs FC Spartak Trnava

MFK Ružomberok: Macík – Jonec (46. Urdinov), J. Maslo, D. Kružliak, Twardzik – Qose, Kochan – Daniel (70. Kostadinov), Takáč, Gal Andrezly – Gerec (82. Mustedanagič)

FC Spartak Trnava: Chudý – Lupták, Tóth (73. Malecki), Oravec, Janso (61. Schirtladze) – Kulhánek, Greššák – Jirka, Yilmaz, Miesenböck – Ghorbani (46. Bakoš)

Góly: 11. Gerec, 53. Twardzik (z 11m), 79. Kostadinov – 88. Yilmaz

Žlté karty: 79. Kostadinov - 46. Bakoš, 60. Greššák

Rozhodovali: Chmura – Benko, Bednár

Diváci: 1139

Hneď na začiatku stretnutia Daniel poslal center pred bránu, kde našiel Gereca, no ten hlavičkoval nepresne. V 11. minúte si obaja hráči zopakovali spoluprácu a tentokrát už Gerec nohou usmernil loptu do siete – 1:0. Hostia sa následne snažili o vyrovnanie, lenže Liptáci ich nepúšťali do výraznejších príležitostí. Ružomberčania ešte v úvodnom dejstve pohrozili zásluhou Kochana a Daniela. Strelu prvého menovaného spoza veľkého vápna v 35. minúte bez problémov zneškodnil Chudý a Danielov pokus zo záveru polčasu letel nad brvno.

V 52. minúte bol v súperovej šestnástke faulovaný aktívny Daniel a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Twardzik. Chudý síce vystihol stranu, ale prudké zakončenie k žrdi skončilo v bráne – 2:0. Tri minúty po hodine hry Urdinov len tesne minul bránu spoza veľkého vápna. Po chvíli na druhej strane Macík vyrazil Yilmazov nebezpečný pokus. V 79. minúte Gerec našiel pred bránou Kostadinova a ten pohotovo vystrelil k žrdi – 3:0. Dve minúty pred koncom riadnej hracej doby zahrávala Trnava rohový kop a Yilmaz znížil na 3:1. Inkasovaný gól už ale nič nezmenil na tom, že Ruža sa v poslednom domácom zápase jesennej časti teší z víťazstva. Pochvalu za výborné fandenie si zaslúži fanklub Concordia 1906.

David Holoubek (tréner Ružomberka): „Súper prišiel na nás dobre pripravený. Bránil v bloku a to nám robilo veľké problémy dostávať sa cez ten spôsob obrany. V prvom polčase často chodil do brejkových situácií, na mňa až moc často. Mali sme dobré vstupy do polčasov, keď sme dali prvý gól aj druhý gól v úvodoch polčasov, čo nám umožnilo to, že sme boli kľudnejší. My sme ten zápas považovali za veľmi dôležitý z hľadiska bodov. Chceli sme získať tri body hocijakým spôsobom. Som veľmi rád, že sme to spravili. Čo ma mrzí je samozrejme gól na 3:1, pretože chceme to odohrávať s nulou, chceme dobre brániť a to ma mrzí. Čaká nás posledný zápas a musíme nadviazať na tie zápasy s Trnavou a so Slovanom a potom si tú sezónu vyhodnotiť.“

Radoslav Látal (tréner Trnavy): „Blahoželám domácim k víťazstvu, ktoré si zaslúžili. Vedeli sme, že prídeme k veľmi kvalitnému tímu. Snažili sme sa držať ten stav čo najdlhšie to išlo. Bohužiaľ sme síce nemali zlý začiatok, ale už sme začali mať problémy na pravej strane s vynikajúcim Danielom, ktorý je vynikajúci, nadštandardný futbalista a kraje nám robili veľké problémy. Rýchlo sme dostali gól. Aj keď naša hra nebola zlá, ale musím povedať, že súpera sme moc neohrozili. V druhom polčase sme spravili ďalšiu chybu. Penalta a myslím si, že v tej dobe bolo po zápase. Potom už ťažko bola šanca na nejaké zvrátenie. My sme sem dnes prišli v takom stave, v akom bohužiaľ sme, ale to nás neospravedlňuje. Je pred nami posledný zápas, ktorý chceme zvládnuť a zachrániť sezónu.“