21.9.2019

Ruža vybojovala tri body v Dunajskej Strede + VIDEO

V sobotu 21. septembra 2019 odohral Ružomberok zápas deviateho kola Fortuna ligy s domácou Dunajskou Stredou.
0:1 (0:1)
MOL Aréna
9. kolo, 17:00
FC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Ružomberok

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna, Kružliak, Beskorovajnyj, Davis - M. Vida (76. Ronan), Oravec (60. Čmelík) – Blackman (46. Taiwo), Fábry, K. Vida - Ramirez

MFK Ružomberok: Krajčírik - Čurma, Maslo, Twardzik, Mojžiš – Kojnok (73. Jonec), Kostadinov, Zsigmund, Qose – Ďungel (65. Novotný), Gerec (90. T. Bobček)

Gól: 44. Mojžiš

Žlté karty: 90. Koštrna - 7. Čurma

Rozhodovali: Glova - Somoláni, Ferenc

Diváci: 8389

Úvodná polhodina hry nepriniesla väčšiu šancu na jednej či druhej strane. Až v jej závere krátko po rohovom kope domáci Oravec spoza šestnástky vystrelil nad bránu hostí. V 31. minúte Fábry poslal pekný center na Ramireza, ktorý hlavičkoval tesne vedľa. Po dvoch minútach to Vida skúsil z hranice šestnástky a jeho zakončenie chytil Krajčírik. Vzápätí na druhej strane hostia zblokovali Qoseho strelu spoza veľkého vápna nad brvno. V 35. minúte Qose našiel v šestnástke Kostadinova, no stredopoliar zo Severného Macedónska vo veľkej šanci minul vzdialenejšiu žrď. V 40. minúte sa pokúsil Zsigmund z veľkej vzdialenosti prekonať vybehnutého Jedličku, lenže mieril nepresne. Po štyroch minútach získali Liptáci priamy kop. Kostadinov našiel centrom Mojžiša a ten hlavou namieril presne k žrdi – 0:1.

V 53. minúte si Ďungel pri vzdialenejšej žrdi nabehlo na pekný center Kojnoka z pravej strany, lenže hlavičkoval tesne vedľa. O sedem minút neskôr Fábry vypálil z hranice šestnástky nad brvno. V 62. minúte to skúsil Vida, lenže mieril nepresne. Po dvoch minútach na druhej strane Gerec predviedol individuálnu akciu, dostal sa až pred bránu a jeho strelu z uhla zblokoval Kružliak na roh. Krátko na to mal veľkú šancu domáci Vida, keď mu Taiwo naservíroval ideálnu prihrávku pred bránu, lenže strelu hráča Dunajskej Stredy zblokoval Twardzik. V 69. minúte Fábry vypálil spoza veľkého vápna, ale Krajčírik si dal pozor. Po troch minútach sa Čmelík ocitol sám pred brankárom, no jeho strelu pohotovo nohou vyrazil Krajčírik. O päť minút neskôr získal DAC rohový kop, po ktorom nasledoval závar v šestnástke a všetko sa to skončilo Ramirezovou strelou, ktorú chytil hosťujúci gólman. V 79. minúte aktívny Ramirez vystrihol pekné nožničky, lenže trafil tesne vedľa. Po dvoch minútach Čmelík hlavičkoval nad brvno. V 84. minúte Beskorovainyi rozozvučal brvno na bráne hostí. V ďalších minútach už Ruža ubránila víťazstvo 1:0 a odváža si zo Žitného ostrova tri body.