7.10.2022

Ruža vyhrala v Podbrezovej + VIDEO

V piatok 7. októbra 2022 odohral Ružomberok trináste kolo Fortuna ligy s domácou Podbrezovou.
0:2 (0:1)
ZELPO Aréna Podbrezová
13. kolo, 17:30
FK Železiarne Podbrezová vs MFK Ružomberok

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – M. Bartoš, Godál, Grešák – Kukoľ (46. Kováčik), Grendel (59. Vasil), Bakaľa, Ďatko – Cobnan (78. Lupták), Kuzma (59. Breznaník), Pavúk

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo (46. Mrva), Mojžiš, Madleňák – Luterán, Zsigmund, Chrien (86. Tučný), Regáli – Bobček (90.+5 Kelemen), Gerec

Góly: 37. Regáli, 50. Madleňák

Žlté karty: 31. Grešák, 63. Breznaník, 89. Pavúk – 89. Luterán

Červená karta: 90.+3 Tučný

Rozhodovali: Marhefka - Štrbo, Weiss

Diváci: 1360

Prvú šancu mali v 16. minúte domáci, keď sa Kuzma pohotovo zhostil lopty a krížnou strelou minul vzdialenejšiu žrď. Liptáci odpovedali po troch minútach. Bobček sa rútil sám na bránu, lenže v obrovskej príležitosti trafil tyč. V 29. minúte si Krajčírik poradil s hlavičkou Kukoľa. O osem minút Chrienovi nevyšlo zakončenie spoza obrancov podľa predstáv, ale nemuselo ho to trápiť, pretože lopty sa zmocnil Regáli a upratal ju do siete – 0:1. V 42. minúte mohol Regáli pridať druhý presný zásah v stretnutí, no po Gerecovej prihrávke vypálil na stred brány, odkiaľ strelu vyrazil Ludha.

Krátko po zmene strán prihral Grendel od rohovej zástavky Kováčikovi, ktorý vystrelil spoza veľkého vápna nad brvno. V 50. minúte Madleňák nádherne vypálil spoza šestnástky a pridal druhý gól mužstva spod Čebraťa – 0:2. Po druhom inkasovanom góle sa Železiari chceli vrátiť do stretnutia. Proti bol ale Krajčírik, keď v 59. minúte vyrazil tvrdú strelu Grešáka po rohovom kope a o sedem minút neskôr chytil nebezpečnú Bartošovu hlavičku. V 72. minúte pohrozili Liptáci, lenže Bobčekovu hlavičku po Madleňákovom centri chytil Ludha. Po chvíli najskôr Cobnan z ťažkého uhla prestrelil bránu hostí a vzápätí na opačnej strane Godál odkopol z bránkovej čiary Gerecovu strelu. V 80. minúte po Chrienovom centri hlavičkoval Regáli, no Ludha bol na mieste. Dve minúty pred koncom riadnej hracej doby Tučný vypálil spoza šestnástky, lenže jeho strelu vyrazil domáci brankár. V nadstavenom čase dostal Tučný červenú kartu za faul na Breznaníka. Tento moment už ale na výsledku nič nezmenil a Ruža vyhrala v Podbrezovej 2:0.