Ruža zachraňovala bod v závere stretnutia + FOTO

V 11. kole Fortuna ligy privítal Ružomberok na svojom trávniku Dunajskú Stredu.

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo (64. Nagy), J. Maslo, D. Kružliak, Kupec – Kolčák – E. Daniel, Chrien, Ďubek (80. Faško), Gal Andrezly – Mareš (64. Lačný)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Tofiloski – Kwin, Ľ. Michalík, T. Huk, Brašeň – Pambou, Ľupták – Štepanovský (87. Ljubičić), Sarr (90. Živković), Pačinda – Polievka (63. Šabala)

Góly: 30. Ďubek, 90. Lačný (z 11 m) – 44. a 61. Pačinda (druhý z 11 m)

Žlté karty: 28. Mareš, 57. Chrien – 10. Štepanovský, 28. Michalík, 45. Polievka, 90. Huk, 90. Živković

Rozhodovali: Glova – Slyško, Ferenc

Diváci: 1875

Hráči začali zostra. V 4. minúte Macík vyrazil končekmi prstov ďalekonosnú strelu hostí a o minútu neskôr Mareš vo veľkej šanci namieril vedľa vzdialenejšej žrde. V 13. minúte našiel Ďubek centrom z rohu Kružliaka a ten hlavičkou tesne minul. Krátko na to na druhej strane ružomberský gólman zneškodnil Ľuptákov pokus. V 26. minúte sa po ľavej strane uvoľnil Gal Andrezly, ale so strelou k bližšej žrdi si poradil Tofiloski. Po dvoch minútach zahrávali Liptáci priamy kop. K jeho rozohraniu sa postavil Ján Maslo, tvrdou strelou prestrelil múr, ale niekdajší gólman Ruže bol na mieste. Po polhodine hry sa domáci dočkali, keď Marešovu prihrávku poslal Ďubek od žrde do siete – 1:0. Na inkasovaný gól chcel čím skôr odpovedať Polievka, no jeho pokus chytil Macík, na druhej strane zahrávali Ružomberčania roh a Kružliakovu hlavičku vyrazil Tofiloski. Pred koncom polčasu hostia vystupňovali svoj tlak a v 44. minúte vyrovnal Pačinda na 1:1.

V druhom dejstve boli aktívnejší hostia. Ich snaha bola korunovaná v 61. minúte, kedy po faule na Ľuptáka zahrával Pačinda pokutový kop a hoci zvolil tú istú stranu, do ktorej sa hádzal Macík, lopta skončila v sieti – 1:2. Po obrate skóre pristúpili hostia k striedaniu a do hry prišiel Šabala. Nový muž na ihrisku sa mohol okamžite zapísať do streleckej listiny, lenže hlavou tesne minul brvno. V 73. minúte udržal Ružomberčanov v hre Macík, keď zneškodnil Ľuptákov pokus. Ten istý hráč stroskotal na domácom gólmanovi aj o štyri minúty neskôr. Keď sa v závere zdalo, že si hostia odnesú spod Čebraťa tri body, Huk fauloval Lačného a sám faulovaný hráč vyrovnal na konečných 2:2.

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): ,,Zápas sme celkom slušne rozbehli, dali sme vedúci gól. Po vyrovnávajúcom góle tesne pred koncom polčasu, ako keby na nás padla nejaká nervozita. V druhom polčase sme ľahko strácali lopty a súperovi sme nechávali veľa priestoru. Aspoň, že sme pri takomto priebehu zápasu boli schopní vydolovať si aspoň ten bod."

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): ,,V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal. Súper išiel do vedenia, my sme vyrovnali. Som rád, že keď sme sa cez polčasovú prestávku porozprávali o tom, že to je málo a potrebujeme pridať, naše kvality sú oveľa vyššie, chlapci v druhom polčase ukázali náš vysoký potenciál a išli sme do vedenia. Kontrolovali sme zápas, mohli sme pridať tretí gól, žiaľbohu to sa nestalo a v závere sme inkasovali z penalty. Som šťastný, že sme zvládli tento týždeň. Vyhrali sme v Prešove, v pohári sme sebavedomo postúpili a tu sme proti silnému Ružomberku ukázali našu kvalitu a potenciál."