6.10.2023

Ruža zvíťazila gólmi z úvodov polčasov + FOTO, VIDEO

V piatok 6. októbra 2023 odohral Ružomberok domáci zápas desiateho kola Niké ligy so Zlatými Moravcami.
2:0 (1:0)
10. kolo, 17:30
MFK Ružomberok vs FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

MFK Ružomberok: Krajčírik – Luterán, Malý, Gabriel, Selecký – Lavrinčík, Chrien (90. Domonkos), Zsigmund (81. Múdry) – Tučný (72. Hladík), Gerec (90. Boďa), Chobot (72. Šefčík)

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Knobloch – Suľa, Moško, Tumma (67. Majdan), Čonka (58. Sluka) – Duga (58. Weir), Mondek, Čerepkai (58. Ďubek), Nsumoh (81. J. Švec), Gono – Balaj

Góly: 9. Tučný, 48. Lavrinčík

Žlté karty: 84. Hladík, 89. Lavrinčík – 31. Čerepkai, 36. Duga, 60. Tumma

Rozhodovali: Smolák – Štofik, Vass

Diváci: 868

Liptáci mali dobrý vstup do stretnutia. V 6. minúte Selecký našiel centrom pred bránou Chriena, ktorý hlavičkoval tesne vedľa. Po troch minútach Lavrinčík prihral Tučnému, ten si vylepšil pozíciu a jeho strela po teči Tummu skončila v sieti – 1:0. V 15. minúte Luterán hľadal nebezpečnou prihrávkou Gereca, lenže ružomberský útočník nezachytil loptu pred odkrytou bránou podľa svojich predstáv. Vzápätí na opačnej strane Gono vystrelil spoza šestnástky a Krajčírik vyrazil strelu na rohový kop. V 21. minúte Tučný našiel centrom od rohovej zástavky Gabriela, ktorý hlavičkoval mimo brány. O osem minút nebezpečne zahrali rohový kop aj Zlaté Moravce, lenže Mondekov center usmernil Balaj hlavou tesne nad. V 40. minúte si Chobot nabehol na dlhú Zsigmundovu loptu, ale jeho hlavičku chytil Knobloch. Po dvoch minútach Tučný krížnou strelou minul vzdialenejšiu žrď.

Hneď v úvode druhého dejstva hostia zblokovali Tučného strelu pred Lavrinčíka, ktorý sa nemýlil a strelil svoj prvý gól v ružomberskom drese – 2:0. V 56. minúte Gerec po Chobotovej prihrávke prekonal súperovho brankára, no po preverení systémom VAR tento gól neplatil pre tesný ofsajd. Následne hostia prevzali iniciatívu a snažili sa o strelenie kontaktného gólu. V 86. minúte bol blízko Balaj, keď jeho hlavičku po Slukovom centri zastavila žrď. Prítomní diváci videli po jednej šanci na obidvoch stranách aj počas nadstaveného času. Najskôr Selecký našiel centrom Boďu, ktorý hlavičkoval vedľa a v samom závere Ďubekova hlavička veľmi tesne minula vzdialenejšiu žrď. Stretnutie sa skončilo víťazstvom domáceho Ružomberka 2:0.

Peter Tomko (tréner Ružomberka): „Hlavne v úvode prvého polčasu sme boli aktívni a dali sme gól po veciach, na ktoré sme sa chystali. Som rád hlavne za Adama Tučného, že strelil gól. Čakal na príležitosť a jeho reakcia bola teraz v zápase výborná. Čiže to bolo fajn. V prvom polčase súper okrem tej jednej hlavičky nemal nič. My sme mali možno dve-tri čisté šance, z ktorých by sme mali dať gól a náskok by bol vyšší už po prvom polčase. Vyšiel nám aj vstup do druhého polčasu. Potom sme dali ešte aj tretí gól, ktorý nebol uznaný. V závere stretnutia máme trošku aj my výčitky k chalanom. Musíme si to postrážiť a byť aktívnejší smerom hore, lebo sme za to mohli pykať, ale v globále sme tento zápas chceli zvládnuť. Potrebovali sme tri body a máme ich. Čiže sme radi a môžeme sa teraz dobre nachystať na ďalšiu časť sezóny.“

Vladimír Cifranič (tréner Zlatých Moraviec): „Mali sme opäť katastrofálne vstupy do obidvoch polčasov. Prvý polčas bol z našej strany slabý, nervózny, veľa nepresností. Mali sme tam jednu hlavičku Filipa Balaja po štandardnej situácii. Do šancí sme sa nedostávali. V druhom polčase sme zase začali hrať až po góle, keď už bolo 2:0. Potom bol neuznaný gól domácich. Je to málo na to, aby sme tu mohli uspieť. Bohužiaľ dostali sme nezmyselné góly a nedávame góly. To je náš najväčší problém. Dnes ale ani náš výkon nebol taký, ako v predchádzajúcich zápasoch. Rovnako to bolo už aj so Slovanom. Samozrejme vtedy tam, pri všetkej úcte k Ružomberku, bola iná kvalita. Pokiaľ nezlepšíme výkony, nemôžeme myslieť na to, aby sme mohli uspieť v tých zápasoch. Keď sme aj prehrali zápasy, ale vtedy boli tie výkony iné. Dnes bolo z našej strany dobrých možno tridsať minút druhého polčasu a to je málo na to, aby sme uspeli.“