28.11.2020

Ruža zvíťazila nad Nitrou + FOTO, VIDEO

V sobotu 28. novembra 2020 odohral Ružomberok domáci zápas pätnásteho kola Fortuna ligy s Nitrou.
3:0 (3:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
15. kolo, 14:00
MFK Ružomberok vs FC Nitra

MFK Ružomberok: Macík – Mrva, Maslo (C), Mojžiš – Ďungel (81. Kojnok), Kochan, Takáč (81. Brenkus), Madleňák (56. Kmeť) – Kostadinov, Almási (69. Bobček), Regáli (81. Gerec)

FC Nitra: Harush – Fabiš, Rédeky (46. Gatarić), Podhorin (C), Magda, Záhumenský – Adamec, Vrábel (46. Šefčík), Mustafič – Chobot (88. Danek), Faško

Góly: 8. Madleňák, 34. Almási, 38. Takáč

Žlté karty: 68. Mrva, 83. Kojnok – 77. Podhorin

Rozhodovali: Očenáš – Vitko, Mihalík

Liptáci mali výborný vstup do stretnutia. Prebiehala 8. minúta, keď Ďungelovu prihrávku Almási poslal na Madleňáka a ten strelou pod brvno otvoril skóre – 1:0. Po deviatich minútach Regáli našiel v šestnástke Kostadinova, ten však nezasiahol loptu kopačkou podľa svojich predstáv a minul bránu. V 34. minúte Ďungel vyslal center na Almásiho. Hlavičku ružomberského útočníka síce zastavila žrď, ale Almási pohotovo dokopol loptu do siete – 2:0. Už po štyroch minútach Almási predĺžil Regáliho prihrávku Takáčovi, ktorý sa nemýlil zoči-voči Harushovi a zvýšil domáci náskok na 3:0.

Po zmene strán boli aktívnejší hostia, ktorí sa ešte snažili zdramatizovať vývoj stretnutia. V 52. minúte Chobot našiel výbornou prihrávkou Mustafića, lenže ten vo veľkej šanci minul bránu. O sedem minút neskôr Mrva odvrátil hlavou Fabišov center z pravého krídla len pred nabiehajúceho Faška a Macík chytil jeho strelu. V 73. minúte sa dostal Faško do ďalšej šance, ale Macík chytil hlavičku niekdajšieho ružomberského futbalistu. Po troch minútach získal Ružomberok priamy kop. Maslovu strelu Harush neudržal v náručí, lenže svoje zaváhanie následne napravil, keď vyrazil Regáliho dorážku. V 79. minúte si nitriansky gólman pripísal ďalší úspešný zákrok, keď vyrazil Bobčekovu strelu a následne Ďungel pri snahe o dorážku minul bližšiu žrď. V závere ešte hostia pohrozili viacerými strelami, ale Macík udržal čisté konto.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „My sme mali pred sebou jednoznačnú úlohu, zvíťaziť nad súperom z Nitry. Prvý polčas bol podľa mňa z našej strany jeden z najlepších prvých polčasov čo sme odohrali od kedy som pri mužstve. Boli sme rýchli, agresívni, presní, kombinační aj strelecky úspešní. Takže spĺňalo to všetky kritériá, ktoré má spĺňať ligový futbal v našom podaní. V druhom polčase neviem či bola hlava nahlodaná výsledkom z prvého polčasu a už to nebolo z našej strany také, ako prvý polčas. To sa možno už ani nedalo, lebo v prvom polčase bolo z našej strany vysoké tempo. Nakoniec sme to rozumnou hrou uhrali na 3:0 a som veľmi spokojný s dnešným výkonom.“

Gergély Geri (tréner Nitry): „Do zápasu sme nevstúpili dobre. V prvom polčase nám chýbal pohyb, dôraz a hlavne sme sa v tom hernom systéme nevedeli nájsť. Nevedeli sme nájsť súboje. Súper nám odskočil na tri góly. V druhom polčase klobúk dole pred prístupom hráčov. Hrali veľmi dobre. Mali sme šance na to, aby sme minimálne vyrovnali. Aj keď v prvom polčase sme mali nejaké nedotiahnuté príležitosti, ale v prvom polčase bol súper jednoznačne lepší. Druhý polčas hodnotím veľmi pozitívne. Škoda, že sme nepremenili tie šance, ktoré sme si vypracovali a výsledok je taký, aký je. Za druhý polčas si chalani zaslúžia pochvalu a to ma teší. Nie je jednoduché za takéhoto stavu pre súpera vstúpiť do druhého polčasu. Chýbali tomu len góly. Ďalšie pozitívum je debut nášho odchovanca 18-ročného Rédekyho v lige. Výsledok je taký, aký je, ale snažíme sa nájsť pozitíva.“