29.7.2018

Ruža zvíťazila nad Trenčínom + VIDEO

V nedeľu 29. júla 2018, odohral Ružomberok v Myjave zápas 2. kola Fortuna ligy s Trenčínom.
1:4 (1:1)
Štadión Spartaka Myjava, Myjava
2. kolo, 19:00
AS Trenčín vs MFK Ružomberok

AS Trenčín: Šemrinec – Slávik, Šulek, Keston, Skovajsa – Čataković (77. Ubbink), El Mahdioui, Zubairu (83. van Arnhem) – Bukari, Mance (74. Kvocera), Azango

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov (89. Madleňák) – Takáč, Qose, Kostadinov (89. Gerec) – Daniel, Tandir (77. R. Kružliak), Gal Andrezly

Góly: 25. Mance – 36. Tandir (z 11m), 69. a 87. Qose 89. Takáč

Žlté karty: 24. Šulek, 34. Zubairu, 48. Bukari, 75. Čataković – 32. Kostadinov, 34. Urdinov, 72. Tandir

Črevené karty: 57. Šulek, 63. Bukari

Rozhodovali: Marhefka – Pozor, Jenčura

Diváci: 980

Liptáci sa prvýkrát prihlásili o slovo v 10. minúte, kedy Daniel pri zahrávaní priameho kopu zvolil prihrávku na Gal Andrezlyho, ktorý našiel centrom na vzdialenejšej žrdi Twardzika a jeho nebezpečnú strelu vyrazil Šemrinec. Po pätnástich minútach musela Ružomberčanov mrzieť nevyužitá šanca dvojnásobne, keďže Čataković naservíroval loptu Mancemu a ten pred bránou nezaváhal – 1:0. V 30. minúte prudko z uhla vystrelil Bukari a Macík vyrazil jeho pokus na roh. Po piatich minútach bol Kostadinov faulovaný v šestnástke a nariadený pokutový kop premenil Tandir – 1:1. V závere polčasu Daniel prihral pred bránu Takáčovi, no ten nevystrelil spoza obrancu veľmi razantne. Strelu bez väčších problémov kryl Šemrinec.

Desať minút po zmene strán to vyskúšal spoza obrancov Čataković, ale Macík vyrazil jeho strelu smerujúcu k bližšej žrdi. Chvíľu po tejto situácii poslal nádejnú strelu z uhla Azango a tento pokus skončil vedľa vzdialenejšej žrde. V 57. minúte dostal Šulek druhú žltú a tým pádom zákonite aj červenú kartu. Po následnom priamom kope sa dostal k strele Twardzik a Šemrinec zasiahol na bránkovej čiare. V 63. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený aj Bukari a Trenčania dohrávali oslabení o dvoch hráčov. Ružomberok sa okamžite snažil využiť poskytnutú výhodu. Dve strely Kostadinova po Tandirovych prihrávkach zneškodnil Šemrinec. V 69. minúte už poslal Ružu do vedenia Qose – 1:2. Liptáci sa následne snažili o zveľadenie svojho náskoku. Kostadinov z hranice veľkého vápna tesne minul, Danielovu strelu vyrazil brankár a Šemrinec bol úspešný aj v 84. minúte, kedy nohou vyrazil samostatný únik Rastislava Kružliaka. Po troch minútach už ale nemal nárok na nádhernú strelu Qoseho, ktorý namieril presne do horného rohu a pripísal si druhý gól v stretnutí – 1:3. Minútu pred koncom stretnutia sa zapísal do streleckej listiny Takáč a Ružomberok vyhral nad Trenčínom 4:1.