10.12.2023

Ruža zvíťazila po obrate skóre + FOTO, VIDEO

V nedeľu 10. decembra 2023 odohral Ružomberok domáci zápas sedemnásteho kola Niké ligy s Duklou Banská Bystrica.
2:1 (0:1)
17. kolo, 15:00
MFK Ružomberok vs MFK Dukla Banská Bystrica

MFK Ružomberok: Frühwald – Úradník (46. Tučný), Malý, Maslo, Gabriel, Selecký (46. Boďa) – Hladík (33. Šefčík), Zsigmund, Lavrinčík, Múdry (90.+3 Kotula) – Chrien

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Godál, Willwéber – Pišoja, Richtárech (85. Acosta), Hlinka, Záhumenský – Považanec (73. Depetris) – Polievka, Rymarenko

Góly: 48. Boďa, 73. Chrien – 34. Hlinka

Žlté karty: 45. Úradník, 86. Múdry, 90.+1 Chrien – 42. Uhrinčať, 44. Záhumenský, 48. Godál

Rozhodovali: Dzivjak – Ferenc, Kmec

Diváci: 465

Prvú výraznejšiu šancu mali Liptáci v 13. minúte, kedy Hladík s Chrienom atakovali Willwéberovu rozohrávku a lopta sa odrazila od druhého menovaného vedľa bližšej žrde. Po šiestich minútach si Selecký vymenil loptu so Zsigmundom a vystrelil nad brvno. Potom prevzali iniciatívu hostia. V 23. minúte Rymarenko minul horný roh. O tri minúty nebezpečnú Záhumenského loptu len tesne minuli pred odkrytou časťou brány nabiehajúci hráči Dukly. Po chvíli Polievka hlavičkoval nad brvno. V 32. minúte Pišoja vystrelil spoza šestnástky a Frühwald vyrazil jeho strelu. O dve minúty Považanec našiel pred bránou nabiehajúceho Hlinku a ten otvoril skóre – 0:1. V 38. minúte Rymarenko krížnou strelou tesne minul vzdialenejšiu žrď. Na konci polčasu Šefčík preveril Hrušku nie veľmi razantným zakončením.

V 48. minúte poslal Tučný z priameho kopu center na hlavu striedajúceho Boďu, ktorý po necelých troch minútach na trávniku vyrovnal na 1:1. O deväť minút sa Boďovi nepodarilo zakončiť cez dôrazne brániaceho Uhrinčaťa, následne zvolil prihrávku na Tučného a ten spoza šestnástky tesne minul brvno. V 63. minúte Polievka veľmi nebezpečne vystrelil z hranice veľkého vápna a Frühwald zachytil loptu na bránkovej čiare. O desať minút Lavrinčík vysunul Chriena a ružomberský futbalista krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi dokonal obrat skóre – 2:1. Následne sa hostia snažili o vyrovnanie. V 77. minúte Malý obetavo zblokoval strelu striedajúceho Depetrisa. Ten istý hráč mal po šiestich minútach ešte väčšiu šancu, no jeho zakončenie zblízka vyrazil Frühwald. Cez nadstavený čas to po štandardných situáciách Banskej Bystrice viackrát horelo pred domácou bránou, no Ružomberčania ustáli všetky skrumáže a bodku za stretnutím dala strela Arevala, ktorú chytil Frühwald.

Ružomberok vyhral v poslednom tohtoročnom domácom stretnutí 2:1 a poďakovanie si zaslúžia všetci fanúšikovia, ktorí povzbudzovali mužstvo aj za nepriaznivého stavu v chladnom počasí. Liptáci uzavrú jesennú časť budúcu sobotu o 15:00 v Košiciach.

Mário Auxt (tréner Dukly Banská Bystrica): „V dnešnom zápase nemôžem našim chlapcom absolútne nič vytknúť, lebo naozaj sa úplne chlapsky vysporiadali s týmto zápasom. Jediné, čo bolo také, čo ovplyvnilo ten zápas, že sme v prvom polčase nevyužili šance. Aj keď sme išli do vedenia, tak sme nevyužili dve šance. Možno keby sme išli do vyššieho vedenia, zápas by bol iný. V druhom polčase domáci efektívnou hrou dali dva góly a ustrážili si zápas. Vytvorili sme si veľa situácií v šestnástke súpera, ale bohužiaľ dnes nám to tam nepadlo a ideme z tohto zápasu bez bodov.“

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Zápas som videl podobne ako tréner hostí. My sme celý prvý polčas neodohrali vôbec dobre. Oproti minulým zápasom nám chýbal pohyb a organizácia v defenzíve. V osobných súbojoch sme boli strašne ďaleko. Nenabiehali sme na hráčov a z jednej tej situácie sme dostali gól. Ako hovoril tréner, prežili sme vďaka tomu, že súper nepremenil druhú veľkú šancu. Myslím si, že zápas by sa pre nás veľmi skomplikoval. Cez polčasovú prestávku sme museli do toho zasiahnuť, priniesť do hry viac ofenzívnych hráčov, ako v predchádzajúcich zápasoch. Dnes sme tam potrebovali postaviť ofenzívnejších krajných hráčov. Priniesť útočníka, ktorý nám viac podrží loptu a zamestná stopérov. To si myslím, že sa nám trošku podarilo. Pomohli sme si štandardkou. Zápas sme vo finále otočili a zvládli aj keď nás to stálo zase veľa síl v defenzíve. Museli sme si to odpracovať proti dobre hrajúcemu súperovi, ktorý je vidieť, že je v prvej šestke už zabývaný, hrá dobre, sú zohraní, vedia o sebe, že hrajú dobre, dostávali nás pod tlak a vytvárali si množstvo šancí. Musíme pracovať na tom, aby sme sa s tým ešte lepšie vysporiadali a viac držali loptu. To bol tiež hlavný problém celého zápasu, že sa musíme naučiť viac držať loptu a byť hlavne vo finálnej tretine. Z toho potom pramenia tie situácie, šance a góly. V tomto sme dnes skoro celý zápas neboli kvalitní.