28.6.2020

Ruža zvíťazila v krajskom derby + FOTO, VIDEO

V nedeľu 28. júna 2020 odohral Ružomberok domáci zápas tretieho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Žilinou.
2:1 (1:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
Nadstavba
MFK Ružomberok vs MŠK Žilina

MFK Ružomberok: Macík – Mrva, J. Maslo, Twardzik – Kojnok (57. Ďungel), Filinský, Múdry, Brenkus (62. Takáč), Madleňák – Almási, Gerec (78. Regáli)

MŠK Žilina: Petráš – Minárik, Kopas (46. Ďuriš), Kiwior – Vallo, Gono, Myslovič (59. Iľko), Sluka – Bernár, Paur (65. Kurminowski), Bičachčjan

Góly: 45. Gerec, 65. Almási - 72. Bichakhchyan

Žlté karty: 65. Almási - 41. Paur, 75. Bichakhchyan

Rozhodovali: Dohál – Bobko, Jekkel

Diváci: 265

Hoci počas prvého polčasu mali loptu častejšie na svojich kopačkách hostia, viac šancí mali Liptáci. V 10. minúte Brenkus našiel centrom z pravej strany Almásiho, ktorý hlavičkoval nad brvno. Po jedenástich minútach poslal Brenkus center z rohového kopu do veľkého vápna, odkiaľ nebezpečne vystrelil Maslo, ale pred bránou zblokoval jeho strelu obranca. V 28. minúte Almási potiahol domáci útok po pravom krídle a odcentroval do šestnástky, kam nabiehali Gerec s Madleňákom a Vallo pohotovo odkopol loptu pred druhým menovaným tesne vedľa žrde na rohový kop. Po piatich minútach pohrozili hostia, keď Myslovič hlavičkoval z vnútra šestnástky tesne vedľa. V 40. minúte Brenkus vypálil spoza veľkého vápna a Petráš vyrazil jeho strelu. Na konci úvodného dejstva sa Gerec šikovne preštrikoval obranou a peknou strelou od brvna otvoril skóre – 1:0. Vzápätí mohol na druhej strane okamžite odpovedať Bichakhchyan, lenže spoza pokutového územia tesne minul bránu.

V 52. minúte Petráš vyrazil Madleňákovu strelu. Domáca akcia pokračovala ďalej. Brenkusovu strelu zblokoval obranca, Almási následne vrátil loptu Brenkusovi a ten vo veľkej šanci prestrelil. Po dvoch minútach na opačnej strane Ďuriš po peknej Bernátovej prihrávke tesne minul vzdialenejšiu žrď. V 65. minúte Gerec výborne vysunul Almásiho, ktorý pri samostatnom úniku preloboval vybehnutého Petráša a zvýšil domáci náskok na 2:0. O minútu neskôr poslal Gerec ďalšiu nebezpečnú prihrávku, tentokrát Twardzikovi pred odkrytú časť brány, no jeho strelu z bránkovej čiary vykopol Minárik. V 67. minúte Kurminowski v šanci tesne minul. Po piatich minútach Bichakhchyan zužitkoval Slukovu prihrávku a znížil stav na 2:1. V 82. minúte Regáli unikal po pravej strane a svoj útok zakončil strelou, ktorú vyrazil Petráš. Na konci ešte Žilinčania pohrozili viacerými nebezpečnými loptami smerujúcimi pred bránu, ale Ružomberčania už ubránili víťazstvo 2:1. Pochvalu za celozápasové fandenie si opäť zaslúži náš fanklub Concordia 1906.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Súhlasím s kolegom. Má úplnú pravdu. Každý sa prezentoval svojím štýlom. Žilina je známa ako hrá. My vytvárame niečo nové, taktiež chceme mať svoj štýl. Zápas sa mi podobal na pohárový s Dunajskou Stredou. Prvý polčas jemná dominancia na lopte zo strany žilinských chlapcov. Veľmi dobre kombinovali, podobne ako Dunajská Streda, tiež po šestnástku, tam už bolo málo nebezpečia. V závere prvého polčasu sa nám podarilo dať gól. V druhom polčase bola dôležitá pasáž, keď sme mali z protiútokov veľa gólových šancí, ktoré sme nepremenili. Potom súper znížil. Oni išli psychicky hore, my dole. Taký klasický zápas, keď sa zníži na 2:1. Obrovskou túžbou sme to nakoniec zvládli. Všetci v klube, meste, okrese a možno aj v kraji sa tešíme z toho, že sme získali tri body s ťažkým a kvalitným súperom.“

Pavol Staňo (tréner Žiliny): „Bol to obojstranne zaujímavý zápas. V prvom polčase sme možno dominovali, ale neboli sme takí nebezpeční pred bránou súpera. Gól do šatne nás trošíčku pribrzdil. V druhom polčase sme sa snažili dohnať tú stratu a ísť za gólom. Ružomberok výborne kontroval. Vieme, že je v tom veľmi silný. Darilo sa mu to, mal z toho aj šance. Takže myslím si, že to bol kvalitný zápas. Každý dominoval v tom svojom. My v držaní lopty. V druhom polčase sme boli aj nebezpeční pred bránou. Ružomberok mal výborné kontry, takže zápas sa mohol divákom páčiť.“