9.11.2019

Ruža zvíťazila v krajskom derby! + VIDEO

V sobotu 9. novembra 2019 odohral Ružomberok pätnáste kolo Fortuna ligy na pôde domácej Žiliny.
1:2 (0:1)
Štadión MŠK Žilina
15. kolo, 14:00
MŠK Žilina vs MFK Ružomberok

MŠK Žilina: Holec – Vallo (38. Kiwior), Kaša, Králik, Demiri – Pečovský (46. Fazlagič) – Káčer, Bernát – Kurminowski (79. Balaj), Boženík, Ďuriš

MFK Ružomberok: Macík – Kojnok (89. V. Jedinák), Čurma, J. Maslo, Twardzik, Mojžiš – Zsigmund (88. Qose)– Kostadinov, Takáč - Regáli, T. Bobček (83. Gerec)

Góly: 90.+1 Bernát – 25. Takáč, 62. Regáli

Žlté karty: 38. Pečovský, 86. Kaša, 87. Demiri – 52. Zsigmund, 84. Kojnok, 90. Regáli

Rozhodovali: Gemzický – Benko, Perát

Diváci: 1692

V 8. minúte to vyskúšal Kaša z veľkej vzdialenosti a namieril tesne nad brvno. O sedem minút neskôr na opačnej strane Kostadinov vystrelil spoza šestnástky, ale mieril nad. V 18. minúte mieril spoza veľkého vápna nad bránu aj Pečovský. Po troch minútach Takáč našiel pred bránou Kostadinova, ktorého strelu zblízka vyrazil Holec. V 25. minúte sa Takáč preštrikoval cez žilinskú defenzívu a peknou strelou k žrdi z hranice šestnástky otvoril skóre – 0:1. O sedem minút Regáli z uhla mieril tesne vedľa. V 34. minúte sa Bobček dostával do samostatného úniku, ale v poslednej chvíli ho stihol odzbrojiť domci obranca. Po minúte Macík chytil Kurminowského strelu. V 41. minúte opäť hrozil Kurminowski, keď peknou strelou rozvlnil hornú sieť na ružomberskej svätyni. V závere úvodného dejstva mohol Zsigmund streliť nádherný gól, lenže jeho prudká rana spoza veľkého vápna tesne minula horný roh.

V 47. minúte Bernát vystrelil spoza šestnástky a jeho zakončenie chytil Macík. Po štyroch minútach sa dostaval Mojžiš do samostatného úniku, lenže zakončenie mu vôbec nevyšlo podľa jeho predstáv. V 58. minúte Bernát spoza veľkého vápna namieril tesne vedľa brány. Po štyroch minútach Regáliho krížna strela zapadla presne k vzdialenejšej žrdi – 0:2. V 66. minúte tiesnený Kostadinov napálil loptu len do Holeca. Už po minúte boli domáci veľmi blízko ku kontaktnému gólu, ale Boženíkovu strelu odkopol Čurma z bránkovej čiary. V 73. minúte Boženík hlavičkoval pod brvno a Macík vyrazil jeho zakončenie na roh. Vzápätí na druhej strane Holec chytil Kostadinovovou strelu spoza veľkého vápna.V 85. minúte to vyskúšal spoza šestnástky Bernát, ale Macík bol na mieste. V nadstavenom čase sa zblízka presadil Bernát, ktorý znížil na 1:2 a vrátil domácich hráčov do zápasu. V ďalšom priebehu sa Žilina snažila o vyrovnanie, ale Ruža ustála následné dva rohové kopy a zvíťazila pod Dubňom 2:1.

Počas celého zápasu hnali Ružomberok vpred aj naši fanúšikovia v sektore hostí, ktorým patrí veľké poďakovanie!