21.7.2022

Ružomberok doma prehral s Riga FC + FOTO

Vo štvrtok 21. júla 2022 odohral Ružomberok na svojom štadióne úvodný zápas druhého predkola Európskej konferenčnej ligy UEFA s lotyšským klubom Riga FC.
0:3 (0:2)
Štadión MFK Ružomberok
2. predkolo
MFK Ružomberok vs Riga FC

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš (74. Morong), Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán (74. Malý) – Tučný (58. Gerec), Kochan (58. Domonkos), Lichý, Regáli – Bobček (89. Kelemen)

Riga FC: Purinš – Ngonda, Dulanto, Bergqvist, Jurkovskis – Torres (46. Rangel), Vakulko, Soisalo (90.+2 Petersons) – Babec (80. Kendysh), Douglas Aurélio (80. Ngom) – Ramos Da Penha (87. Barnes)

Góly: 43. Torres, 45. Soisalo, 50. Douglas Aurélio

Žlté karty: 16. Bergqvist, 57. Rangel, 78. Dulanto, 82. Ngom

Rozhodovali: Nuza – Beisha, Slimaj (všetci Kosovo)

Diváci: 2757

V 4. minúte pohrozil Torres a Krajčírik vyrazil jeho zakončenie. Po osemnástich minútach sa vpredu výraznejšie osmelili domáci hráči, keď nebezpečné zakončenie Tučného zblokovali hostia na rohový kop. Túto štandardnú situáciu zahrával Tučný, jeho center doplachtil až za vzdialenejšiu tyč, odkiaľ Bobček napálil loptu do žrde. V 28. minúte to skúšal po ľavej strane Ramos Da Penha, no Krajčírik bol na mieste. Po štrnástich minútach našiel Tučný centrom z priameho kopu Mojžiša, ktorý hlavičkoval priamo do brankárovho náručia. Potom prišli chvíle hostí. V 43. minúte otvoril skóre Luis Marcelo Torres – 0:1 a už o dve minúty neskôr sa gólovo presadil aj Mikael Soisalo – 0:2.

Krátko po zmene strán hlavičkoval striedajúci Rangel tesne nad brvno. Po dvoch minútach sa hostia tešili tretíkrát, keď sa na streleckú listinu zapísal Douglas Aurélio – 0:3. V 62. minúte namieril Domonkos z priameho kopu na stred brány, kde stále pripravený Purinš. Vzápätí na opačnej strane Rangel rozozvučal brvno domácej svätyne. V 79. minúte to skúšal spoza šestnástky Domonkos, no aj s týmto zakončením si poradil brankár lotyšského tímu. Ružomberok tak v úvodnom súboji druhého predkola Európskej konferenčnej ligy UEFA prehral s klubom Riga FC 0:3. Odveta sa odohrá vo štvrtok 28. júla 2022 o 19:00 SEČ (20:00 tamojšieho času) v Rige.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Musím pogratulovať hosťom z Rigy. Určite sú radi ako zvládli zápas, ale musím takisto vyzdvihnúť nejaký úsek hry v prvom polčase, kde sme súpera vedeli zatlačiť. Dvadsať minút, kedy sme si vytvorili dve veľké šance. Bobček, ktorý nešťastne trafil do tyčky. Tým pádom sme neboli tak efektívni ako súper, ktorý nám ku koncu polčasu dal prvý gól, kde sa presadil v krajnej vertikále a následne kolmou loptou za našu obranu strelili gól. Následný sled toho zápasu bol taký, že nám dali gól po brejkovej situácii, po prechode, kde sme my držali loptu a stratili sme ju, urobili rýchly prechod a rýchly útok veľmi dobre zakončili. Jediná vec, ktorá ma mrzí v prvom polčase bola naša efektivita, ale hlavne to, že sme sa súperovi nevedeli vyrovnať v osobných súbojoch. Nezískavali sme dostatočne odrazené lopty a musím povedať, že niektorí hráči nevyzerali fresh, ako sme chceli. Chlapcom som cez prestávku povedal, že máme druhý polčas, stav je 0:0, hrá sa na štyri polčasy, je to Európa. S týmto sme išli do druhého polčasu. Chceli sme dať kontaktný gól. Žiaľbohu sa nám to nepodarilo. Mali sme nejaké náznaky, štandardné situácie, ale súper si skúsene počkal a trestal nás znova z rýchleho prechodu. Mali sme ešte nejaké šance aspoň na čestný gól, žiaľbohu sme nastrelili hráča. Tým pádom sa to nemohlo skončiť gólom. Chceli sme trošku oživiť hru. Zmenili sme náš systém na troch stredných obrancov. Nejako sme sa dostávali cez tie strany, kde sme potom následne dávali lopty do pokutového územia. Žiaľbohu vždy sme nenabiehali správne, aby sme mohli hneď zakončiť tie adresované lopty. “

Sandro Perkovic (tréner Riga FC): „Rád by som sa poďakoval za vrelé privítanie. Chcel by som sa tiež poďakovať našim fanúšikom, ktorí prišli až z Rigy. Čo sa týka zápasu, prvých pätnásť-dvadsať minút to nebol z našej strany vyrovnaný výkon, ale pred koncom polčasu sme dali prvý gól a našli sme našu hru. Potom sme dali druhý a tretí gól a už sme vedeli, že vyhráme. “