28.10.2023

Ružomberok doma prehral so Žilinou + FOTO, VIDEO

V sobotu 28. októbra 2023 odohral Ružomberok domáci zápas dvanásteho kola Niké ligy so Žilinou.
0:2 (0:1)
Štadión MFK Ružomberok
12. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs MŠK Žilina

MFK Ružomberok: Frühwald – Mrva (46. Selecký), Malý, Gabriel, Luterán – Chrien (63. Gerec), Zsigmund (63. Lavrinčík), Múdry – Šefčík (57. Chobot), Hladík, Tučný (57. Úradník)

MŠK Žilina: Belko – Leitner, Minárik, Nemčík – Bari, Sauer (80. Adang), Gidi, Javorček – Essomba (69. Bile), Jambor (88. Stojchevski), D. Ďuriš

Góly: 30. Jambor, 54. D. Ďuriš

Žlté karty: 60. Zsigmund, 72. Lavrinčík

Rozhodovali: Marhefka – Košecký, Pacák

Diváci: 1187

V 7. minúte Ďuriš prihral Javorčekovi, ktorého strelu pred bránou zblokoval Luterán. Po deviatich minútach to Ďuriš zobral na seba, lenže jeho zakončenie spoza šestnástky vyrazil Frühwald. V 19. minúte výraznejšie pohrozili aj domáci futbalisti, keď Tučný našiel centrom z priameho kopu Gabriela, no jeho nebezpečnú hlavičku zastavila žrď. O jedenásť minút po zaváhaní domácej defenzívy otvoril skóre Jambor – 0:1. V 33. minúte sa Jambor ocitol v ďalšej šanci, ale tentokrát minul bližšiu žrď.

Ihneď po zmene strán Múdry našiel centrom pred bránou Šefčíka, no hlavičku ružomberského futbalistu stihol v poslednej chvíli zblokovať Bari. V 54. minúte bol Bari úspešný aj na opačnej strane trávnika, keď po jeho prihrávke z rohu ihriska skóroval Ďuriš strelou, ktorá sa od brvna odrazila do brány – 0:2. O dvanásť minút vystrelil Hladík z vnútra šestnástky, ale toto zakončenie vyrazil Belko. V 83. minúte Luterán mieril z hranice veľkého vápna tesne nad. O dve minúty Úradník našiel centrom pred bránou Chobota, no ten hlavičkoval mimo brány.

Stretnutie sa skončilo prehrou Ružomberka 0:2. Pochvalu si opäť zaslúži fanklub Concordia 1906, ktorý fandil počas celého stretnutia aj napriek nepriaznivému stavu.

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Ďakujem trénerovi za privítanie aj keď dnes bohužiaľ so zlým koncom, ale tak to je vo futbale. Nemali sme dobrý úvod. Trošku sme sa hľadali v napádaní a v bránení v tom bloku. Paradoxne myslím, že v druhej polovici prvého polčasu sa nám to darilo lepšie. Ako hovoril tréner, pokiaľ chceme uspieť v akomkoľvek zápase, musíme dať góly. Dnes sme nedali tie naše príležitosti, aj keď ich nebolo moc, ale nejaké boli, hlavne po tej štandardnej situácii a potom sme lacno pustili súpera do vedenia. To je potom zložité riešiť proti takému súperovi ako je Žilina, ktorá je potom v defenzíve organizačne silná. My sme nevyužili možnosť ísť do vedenia a viac otvoriť ten zápas. Lacno sme súpera pustili do vedenia. V druhom polčase sme trošku zlepšili pohyb. Boli sme viac pohybliví, viac sme otáčali hru a po tom otočení sme sa im viac dostávali za chrbát a dostávali sme ich trošku viac pod tlak, ale bohužiaľ sme z toho nič nevyťažili. Bez strely na bránu sa ťažko uspeje.

Jaroslav Hynek (tréner Žiliny): „V prvom rade by som chcel privítať trénera Ondřeja Smetanu. Čech víta Čecha v slovenskej lige. Prajem mu, nech sa mu darí. Čo sa týka zápasu, išli sme sem s tým, že chceme zúročiť naše doterajšie skúsenosti s tým tímom. Vnímame, že je to vo fáze, kde môžeme urobiť krok k tomu, aby sme boli blízko prvej šestky. S tým sme tu išli. Ten terén našej hre úplne nevyhovuje, ale my sme si poradili so zlým terénom v Michalovciam a poradili sme si s ním aj teraz. Myslím si, že súper využil príchod nového trénera a bola tam energia, kde nás chceli tlačiť. Nám sa veľmi dobre podaril vstup do zápasu a do osemnástej minúty sme mali päť šancí, ktoré sme mohli premeniť a naštartovať ten zápas. Na druhej strane potom mal Ružomberok tyčku. Takže zápas sa mohol vyvíjať inakšie. Nestalo sa to a my sme v 30. minúte dali gól na 1:0. Na začiatku druhého polčasu sme zvýšili na 2:0. Potom sme išli za výsledkom, ale už to nebolo o nejakej veľkej hre, pretože terén bol stále horší a horší. My sme to nakoniec zvládli zmenou rozostavenia. Bolo to náročnejšie, ale Ružomberok chcel ísť hore. Bol nebezpečný zo štandardných situácií, ako aj z dlhých lôpt. Nepodarilo sa nám úplne všetko ubrániť tak, aby súper nemal šancu. Takže myslím, že tam boli ešte dve príležitosti, ale sme radi, že sme to zvládli do úspešného výsledku, že sme urobili ďalší krok a potvrdili výsledok z domáceho zápasu s Dunajskou Stredou.“