29.3.2024

Ružomberok doma remizoval s Dunajskou Stredou + FOTO, VIDEO

V piatok 29. marca 2024 odohral Ružomberok domáci zápas tretieho kola nadstavbovej časti Niké ligy s Dunajskou Stredou.
1:1 (0:1)
Nadstavba, 17:30
MFK Ružomberok vs FC DAC 1904 Dunajská Streda

MFK Ružomberok: Ťapaj – Gabriel, Malý, Mojžiš – Luterán (65. Zsigmund), Múdry, Lavrinčík, Selecký – Hladík (61. Gerec), Boďa (89. Jackuliak), Šefčík (46. Tučný)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Andzouana, Csinger, Kačaraba, Brunetti, Mendez – Kharatin (79. Kaša), Vitális (79. Káčer), Herc – Redzic (57. Goure), Koné (67. Jürgens)

Góly: 60. Tučný – 38. Koné (z 11m)

Žlté karty: 70. Zsigmund, 77. Mojžiš, 85. Selecký, 86. Gerec – 68. Kharatin, 84. Brunetti

Červená karta: 84. Tučný

Rozhodovali: Dzivjak – Ferenc, Štofik

Diváci: 1613

Prvá ružomberská šanca prišla v 11. minúte, lenže Vitális zblokoval Šefčíkovu strelu a následne nedovolil Boďovi dorážať. O šesť minút Csinger hľadal centrom z pravého krídla Kharadina, ktorého tiesnil Malý a nenechal ho upratať loptu do siete. V 26. minúte to skúsil Vitális spoza šestnástky, no nie veľmi razantný pokus smerujúci na stred trávnika nenarobil Ťapajovi problémy. Po troch minútach Herc tesne minul horný roh ružomberskej svätyne. V 38. minúte po preverení systémom VAR bola odpískaná Seleckého ruka v šestnástke a nasledoval pokutový kop pre Dunajskú Stredu. Loptu si postavil na biely bod Koné a hoci si vybral rovnakú stranu ako Ťapaj, prudká strela si popri žrdi našla cestu do siete – 0:1.

V 55. minúte Mendez nebezpečne vypálil k žrdi, ale Ťapaj pohotovo vyrazil jeho strelu. Po piatich minútach získali Ružomberčania priamy kop. Tučný výborne zatočil loptu do horného rohu a pekným gólom vyrovnal na 1:1. V 66. minúte Lavrinčík našiel Boďu, ktorého hlavičku padajúcu pod brvno vyrazil Popović. O sedem minút prišlo zaváhanie v domácej rozohrávke a Goure sa rútil sám na bránu, lenže Ťapaj podržal mužstvo výborným zákrokom, keď nohou vyrazil jeho strelu. V 83. minúte došlo k súboju medzi prenikajúcim Tučným a Brunettim. Po preverení systémom VAR dostal ružomberský futbalista červenú kartu a domáci museli dohrávať v početnej nevýhode. Po štyroch minútach Lavrinčík vystrelil spoza šestnástky, no jeho zakončenie chytil Popović. Na konci šesťminútového nadstaveného času Brunetti našiel centrom Goureho, ktorý hlavičkoval vedľa vzdialenejšej žrde. Aj do tretice sa tak vzájomný tohtosezónny ligový duel medzi Ružomberkom a Dunajskou Stredou skončil remízou 1:1.

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Myslím, že prvý polčas sme začali zle, ale mali sme slušné držanie lopty, prípravnú fázu, s ktorou sme sa dostávali na polovicu súperovej polovice. Neboli sme schopní dostať sa do finále, do poriadneho centru, tlaku, ani do prienikových prihrávok. Ani sme to nemohli poriadne nahodiť za súpera. Dobre stál, bol kompaktný, spadal nízko. Myslím si ale, že sme to mohli a mali riešiť lepšie. Ukázali sme si to cez polčasovú prestávku. Ukázali sme si nejaké varianty, že by postupný útok mohol byť priamočiarejší. Myslím, že to sa nám v druhom polčase viac darilo. Boli sme priamočiarejší. Podarilo sa nám dostať viac lôpt za obranu a hlavne do vápna. Z toho už pramenil tlak. Vypadalo to možno viac nebezpečne, pretože v prvom polčase sme neboli veľmi nebezpeční. Pramenil z toho vyrovnávajúci gól. V závere sme mali veľa síl aj o hráča menej a myslím si, že záver by sme mohli zvládnuť lepšie. Samozrejme bolo to ťažké.“