26.10.2019

Ružomberok doma remizoval s Trenčínom + FOTO, VIDEO

V sobotu 26. októbra 2019 odohral Ružomberok domáci zápas trinásteho kola Fortuna ligy s Trenčínom.
2:2 (1:1)
13. kolo, 16:00
MFK Ružomberok vs AS Trenčín

MFK Ružomberok: Macík – Kojnok, Čurma, Maslo (C), Twardzik, Mojžiš – Kostadinov, Zsigmund, Takáč (90+2. Múdry) – T. Bobček (81. V. Jedinák), Regáli (73. Gerec)

AS Trenčín: Chudý – Slávik, Križan, Skovajsa, Keston – Koolwijk (C) – El Mahdioui (64. Zubairu), Roguljić – Bukari (85. Corryn), Čataković (74. Depetris), van Kessel

Góly: 21. Kojnok, 64. Maslo – 41. Čataković (z 11m), 79. Bukari

Žlté karty: 40. Kostadinov, 45. Twardzik - 63. El Mahdioui, 83. Koolwijk

Rozhodovali: Bálint – Štrbo, Bednár

Diváci: 1235

Ruža mohla ísť do vedenia už v 5. minúte, lenže Regáliho strelu vo veľkej šanci vyrazil Chudý. O šestnásť minút Mojžiš našiel centrom z ľavého krídla Kojnoka a ten bez váhania otvoril skóre – 1:0. V 24. minúte Bukari hlavičkoval nad domácu bránu. O sedem minút neskôr Mojžiš vypálil spoza šestnástky tesne vedľa brány. V 39. minúte získali hostia po odpískanej ruke pokutový kop, ktorý premenil Čataković – 1:1.

V 56. minúte sa dostával Bobček do sľubnej situácie, lenže obranca stihol zblokovať jeho strelu. O tri minúty neskôr mal ten istý hráč ďalšiu šancu, keď ho našiel Takáč centrom od rohovej zástavky pri vzdialenejšej žrdi, lenže hlavičkoval tesne vedľa. V 63. minúte získal Ružomberok priamy kop z výhodnej pozície. Maslo sa rozhodol pre strelu na bránu a spravil dobre. Na jeho tvrdý projektil si síce siahol brankár, lenže prudká strela skončila v sieti – 2:1. V rozmedzí 66. a 70. minúty mal van Kessel dve obrovské šance na skórovanie, lenže v oboch prípadoch skončili jeho zakončenia na žrdi. Po deviatich minútach Zubairu vystrelil na bránu. Macík vyrazil strelu pred nabiehajúceho Bukariho a ten bez problémov vyrovnal na konečných 2:2.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Dnes som bol prvých tridsať minút veľmi milo prekvapený, čo sme predvádzali. Kam sa naše mužstvo posunulo za tak krátky čas. Bolo to výborné po všetkých stránkach. Viedli sme 1:0, mohli sme premeniť ešte viac šancí a bolo by rozhodnuté, ale opäť sa nám to nepodarilo. V závere polčasu sa nám stala taká smolná vec, súper vyrovnal na 1:1, ale nám to nejak neublížilo. Do druhého polčasu sme vstúpili podobne ako do prvého. Súpera sme v podstate nepúšťali do ničoho. Potom sme dali na 2:1. Musím priznať, že od toho momentu začal súper šľapať na plné obrátky, individuálna kvalita hráčov, ktorých má vo vlastných radoch sa začala prejavovať a mali sme s nimi obrovské problémy v závere zápasu. Dali na 2:2 a mali ešte aj iné šance, ale už sa im to nepodarilo premeniť, takže zápas sa skončil výsledkom 2:2. Nie som spokojný, lebo sme chceli potešiť domáceho fanúšika tromi bodmi, ale najmä kvôli tomu záveru, kedy nás súper pritlačil, musím zobrať aj ten bod, lebo v závere to horelo. Musím ale povedať, že ma teší posun mužstva, kam sme sa dostali a najmä výkony mladých chlapcov, ktorí sú v lige prvé zápasy. Veľmi ma uspokojili a som rád, že sa tak vyvíjajú.“

Norbert Hrnčár (tréner Trenčína): „Podľa mňa diváci videli zaujímavý zápas s veľa ofenzívnymi akciami na jednej aj druhej strane. Každé mužstvo sa svojím spôsobom dostávalo do zakončenia. Prvý polčas bol z našej strany, hlavne na našej polovici, komplikovaný a nepresný. Nevedeli sme sa dostať do kľudnejšej kombinácie a využiť veľkú rýchlosť a kvalitu smerom hore. V druhom polčase, keď sme spresnili výstavbu útoku, tak sme domácim robili veľké problémy, lebo naozaj sme ten prechod mali veľmi zaujímavý. Som rád, že sme sa dvakrát vrátili do zápasu, že na mužstve bolo cítiť túžbu po víťazstve, bola tam taká mentalita a emócia a že sme chceli ísť za tromi bodmi až do poslednej sekundy.“