22.5.2021

Ružomberok na záver sezóny prehral s Pohroním + VIDEO

V sobotu 22. mája 2021 odohral Ružomberok posledné kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy na štadióne Pohronia.
1:0 (0:0)
Žiar nad Hronom
Nadstavba, 19:00
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa vs MFK Ružomberok

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Hrdlička – Heurtaux (79. Pavlík), Štrba, Adamec (87. Špiriak), Badolo – Blahút (79. Galuška), Fadera (64. Ladji), Chvěja, Mazan – Petrák, Weir (87. N'Zeyi)

MFK Ružomberok: Krajčirík – Kojnok, Maslo, Luka (79. Filinský), Mojžiš - Gerec, Kochan, Luterán (29. Čurma), Kubík (51. Múdry) - Zsigmund (79. Brenkus) - Kružliak (51. Boďa)

Gól: 49. Chvěja

Žlté karty: 83. Weir - 12. Kojnok, 39. Maslo, 42. Zsigmund, 69. Mojžiš

Červená karta: 25. Kojnok (po druhej žltej)

Rozhodovali: Dohál - Poláček, Weiss

Diváci: 399

V 8. minúte Luterán vystrelil spoza veľkého vápna a jeho zakončenie zblokoval obranca na rohový kop. Po troch minútach vyskočil Badolo najvyššie pred bránou na center Mazána z pravého krídla, ale hlavičku domáceho futbalistu chytil Krajčírik. V 15. minúte sa dostal Badolo k ďalšej hlavičke, keď usmernil Blahútov center nad brvno. V 23. minúte získalo Pohronie priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti. Weir našiel centrom Štrbu a ten v obrovskej šanci hlavičkoval vedľa brány. Po dvoch minútach dostal Kojnok druhú žltú a tak zákonite aj červenú kartu. Ružomberok tak musel hrať v ďalšom priebehu v početnej nevýhode. Po tomto momente domáci ešte viac zatlačili hostí. V 38. minúte Adamec z hranice veľkého vápna minul bránu. Krátko na to malo Pohronie výhodu pokutového kopu, lenže Chvěja poslal loptu tesne vedľa žrde.

V 48. minúte Chvěja dostal prihrávku pred bránu, no vo veľkej šanci vystrelil nad brvno. Po chvíli sa už Chvěja tešil z gólu, keď tečoval Petrákov center do siete – 1:0. V 58. minúte sa dostával Fadera k hlavičke z veľmi nebezpečnej pozície, lenže tesne pred bránou minul center. Po dvoch minútach to skúsil Adamec spoza veľkého vápna a tvrdá strela letela vedľa ružomberskej svätyne. V 63. minúte podobným spôsobom pohrozil Weir, ale aj on spoza šestnástky minul bránu. Po štyroch minútach Badolo namieril z uhla tesne nad brvno. V 83. minúte Liptáci vysunuli Múdreho, ktorý krížnou strelou minul bránu. Na konci stretnutia Ladji vystrelil z ťažkého uhla a Krajčírik vyrazil jeho strelu. Ružomberok prehral 0:1 a so ziskom 39 bodov sa umiestnil na konečnom ôsmom mieste.