V 14. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil na pôde Spartaka Trnava.

FC Spartak Trnava: Kamenár - Janečka, Nikolič, Godál (27. Tóth), Čonka - Schranz, Benogo, Baez, Majtán - Halilovič (77. Casado) - Depetris (90. Harba)

MFK Ružomberok: Tofiloski - P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Daghbashyan (46. Lačný) - Ondrek, Kružliak - Zošák, Ďubek (84. Faško), A. Lovás (84. Boszorád) - Jakubko

Góly: 35. Schranz, 41. Nikolič - 68. Ďubek (z 11 m)

Žlté karty: 67. Tóth, 72. Nikolič, 85. Schranz - 58. Zošák, 69. Lačný, 75. J. Maslo, 83. Ondrek

Červená karta: 73. Zošák (po druhej žltej)

Rozhodovali: Hrčka - Bobko, Petríček

Diváci: 6112

Prvú šancu stretnutia mali v 6. minúte hostia, ale Čonka odvrátil nebezpečný Lovásov center na roh. O päť minút neskôr pohrozili aj domáci, keď Depetris hlavičkoval tesne vedľa brány. V 12. minúte zahrávali Ružomberčania roh, lopta prešla na Jakubka a ten hlavičkoval tesne nad brvno. O osem minút neskôr Ján Maslo prihral Rosovi, ktorý rozvlnil sieť, lenže presný zásah neplatil kvôli hre rukou prihrávajúceho futbalistu. V 28. minúte poslal Halilovič prihrávku od rohovej zástavky na Schranza, no ten namieril z uhla len do bočnej siete. Po uplynutí úvodnej polhodiny hry našiel Zošák presnou prihrávkou Ďubeka, ktorý spoza veľkého vápna vystrelil nad brvno. V 35. minúte otvoril skóre domáci Schranz – 1:0. Na inkasovaný gól hľadal odpoveď Lovás, no jeho strelu zneškodnil brankár. V 41. minúte zahrával Halilovič rohový kop a po ňom sa presadil hlavou Nikolič – 2:0.

Po zmene strán sa hostia snažili vrátiť do zápasu. Hneď na začiatku druhého dejstva opečiatkoval Jakubko žrď, no v tom čase už bol odmávaný ofsajd ružomberského útočníka. V 67. minúte fauloval Tóth v pokutovom území Lačného a nasledoval pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Ďubek – 2:1. Už po chvíli sa mohli hostia tešiť z vyrovnania, ale do Lačného nebezpečnej strely sa v poslednej chvíli obetavo vrhol trnavský obranca. V 73. minúte napokon prišiel predčasný koniec nádejí Liptákov na bodový zisk, keď videl kapitán hostí Zošák druhú žltú a tak zákonite aj červenú kartu. Počas oslabenia tímu spod Čebraťa sa dostal do dvoch streleckých príležitostí domáci Majtán, no skóre sa už nemenilo. Ruža prehrala v Trnave 1:2. Po tomto výsledku natiahol Spartak svoju víťaznú sériu na päť ligových duelov a Ruža prehrala druhé stretnutie v rade.

Ivan Hucko (tréner Trnavy): "Začali sme veľmi zle, naopak súper hral dobre a bol často pri lopte. V závere polčasu sme dali dva góly, ktoré rozhodli. Musím sa poďakovať divákom, že nás podržali, pretože náš dnešný výkon naozaj nebol dobrý."

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): "Hráčom nemám čo vytknúť okrem šiestich minút v prvom polčase, keď sme dvakrát inkasovali. V druhom dejstve sme bojovali, no neskôr prišlo vylúčenie Zošáka, keď podľa môjho názoru bol práve on faulovaný. Stratili sme body po našich hrubých chybách."