19.4.2016

Ružomberok podľahol úradujúcemu majstrovi

V 28. kole Fortuna ligy nastúpil Ružomberok na pôde obhajcu double z Trenčína, s ktorým sa stretol už v dvoch jarných súbojoch pohárového semifinále, kde Liptáci podľahli svojmu súperovi 1:5 a 0:1.
1:0 (1:0)
Mestský štadión Trenčín
28. kolo, 17:00
AS Trenčín vs MFK Ružomberok

AS Trenčín: Šemrinec – Kleščík, Skovajsa, Lawrence (46. Holúbek), Madu – Koolwijk – Van Kessel (58. Maierhofer), Bero, Rabiu, Kalu - Guba (76. Bala)

MFK Ružomberok: Tofiloski - P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Boszorád – Ondrek (46. Nagy), D. Kružliak (80. Ďubek) – Lupták (62. Faško), Sapara, Gal Andrezly - Lačný

Gól: 3. Kalu

Žlté karty: 21. Kleščík, 23. Rabiu, 43. Koolwijk, 56. Skovajsa – 36. Kružliak, 42. Ondrek

Rozhodovali: Glova – Benko, Špivák

Diváci: 2322

Na výsledky predchádzajúcich stretnutí nadviazal už v 3. minúte Kalu, keď rovnako, ako aj v prvom semifinále Slovnaft Cup-u, otvoril skóre stretnutia – 1:0. Následne hrozil prenikajúci Bero, ktorého zakončenie z ťažkého uhla skončilo na bočnej sieti. V 12. minúte mohol vyrovnať Gal Andrezly, lenže hlavičkoval tesne nad brvno. O dve minúty neskôr zapadla hlavička domáceho Kleščíka po rohu vedľa vzdialenejšej žrde. V 19. minúte najskôr Šemrinec čelil strele aktívneho Gal Andrezlyho a po chvíli Tofiloski likvidoval Gubov pokus z uhla. V 35. minúte to z hranice šestnástky vyskúšal Kalu, ale gólmana hostí neprekvapil.

Aj na začiatku druhého dejstva mal Kalu gól na kopačke, lenže Tofiloski vyrazil jeho nebezpečný pokus spoza veľkého vápna na roh. V ďalšom priebehu mali viac z hry domáci hráči, zatiaľ čo hostia bránili a snažili sa o protiútoky. Po hodine hry ťahal Guba trenčiansky útok po pravej strane, odcentroval do šestnástky a odtiaľ Holúbek vystrelil nad brvno. Na druhej strane sa dostával do samostatného úniku Nagy, lenže postranný rozhodca signalizoval postavenie mimo hry. V 80. minúte to vyskúšal spoza šestnástky Rabiu, ale Tofiloski si dal pozor. V závere sa Liptáci snažili o vyrovnanie, no Saparove centre nepriniesli vytúžený gól. Nadstavenú minútu už domáci hráči dohrali ďaleko od svojej svätyne a stretnutie sa skončilo víťazstvom Trenčína 1:0.

Ohlasy trénerov

Martin Ševela (tréner Trenčína): "Bolo to pre nás vydreté víťazstvo. Mali sme dobrý vstup, strelili sme skorý gól. Pokúšali sme sa mať loptu neustále na svojich kopačkách a byť silní v krídelných priestoroch. Škoda, že sme nedali druhý – ukľudňujúci gól. Psychika hrá v živote futbalistu veľkú rolu a dnes sa ukázalo, ako na nej musíme ešte popracovať."

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): "Domácim sme to čiastočne uľahčili. Už v tretej minúte sme inkasovali gól, no napriek tomu sme hrali, ako sme si aj predstavovali. Spoliehali sme sa na brejkové šance. Prvý polčas sme zvládli. Druhý sme šli aj do rizika. Trenčín si vypracoval príležitosti, no verili sme vo vyrovnávajúci gól. Vďaka chlapcom za prístup. Mrzí ma výsledok, pretože bod by bol pre nás výbornou odmenou."