18.9.2021

Ružomberok prehral s Dunajskou Stredou + FOTO, VIDEO

V sobotu 18. septembra 2021 odohral Ružomberok domáci zápas ôsmeho kola Fortuna ligy s Dunajskou Stredou.
1:2 (0:1)
Štadión pod Čebraťom
8. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs FC DAC 1904 Dunajská Streda

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán (62. Zsigmund), Kochan (86. Brenkus) – Rymarenko, Takáč (62. Kostadinov), Regáli – Gerec

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Brunetti, Beskorovajnyj, Davis – Andzouana (63. Njie), Schäfer, Dimun, Lamkel Zé (81. Szendrei) – Hahn (63. Cigaņiks), Sharani (46. Krstović, 90. Muhamedbegovic)

Góly: 67. Maslo – 13. Andzouana, 64. Lamkel Zé

Žltá karta: 78. Blackman

Rozhodovali: Prešinský – Pozor, Ádám

Diváci: 785

Prvú šancu mali už v 2. minúte hostia, keď Lamkel Zé našiel centrom Andzouanu, ktorého hlavičku smerujúcu na lepšie postaveného spoluhráča odvrátil Maslo na žrď vlastnej brány. Po piatich minútach musel na opačnej strane ihriska zasahovať Jedlička pri strele Takáča, ktorú vyrazil na rohový kop. V 13. minúte získala Dunajská Streda roh a po ňom dokopol loptu popri žrdi do brány Andzouana – 0:1. Po troch minútach Takáč hľadal centrom z priameho kopu Mojžiša a jeho lopta napokon zapadla tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V 31. minúte sa Regáli ocitol zoči-voči Jedličkovi, lenže namieril priamo do brankára. O sedem minút neskôr Lamkel Zé v šanci namieril nad brvno. V závere úvodného dejstva vystrelil tesne nad aj na opačnej strane Takáč a Regáliho strelu po Madleňákovej prihrávke vyrazil Jedlička.

V 49. minúte Davis našiel centrom z priameho kopu Schäfera a ten zblízka vystrelil tesne vedľa. Po šiestich minútach sa Takáč preštrikoval do šance, lenže jeho strelu z vnútra veľkého vápna vyrazil Jedlička. V 60. minúte Takáč zvolil pri realizácii priameho kopu prihrávku na voľného Mojžiša, ten však vystrelil tesne vedľa bližšej žrde. Po štyroch minútach predviedol Lamkel Zé úspešné sólo, ktoré zakončil gólom – 0:2. V 67. minúte získal Ružomberok priamy kop. Kostadinov poslal center k vzdialenejšej žrdi, odkiaľ tiesnený Mojžiš hlavičkoval do spojnice, lopty sa zmocnil Regáli, prihral Maslovi a ten prekonal súperovho brankára – 1:2. V závere stretnutia mal vyrovnanie na kopačke Kostadinov, no z uhla poslal loptu tesne vedľa vzdialenejšej žrde. Vzápätí na druhej strane z podobnej situácie neskórovali ani hostia, no tých to po záverečnom hvizde nemuselo mrzieť. Stretnutie sa skončilo prehrou Ružomberka 1:2.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Myslím si, že diváci videli kvalitné stretnutie s dobrým súperom. Dnes sme mohli vidieť individuality na strane hostí. Musím pochváliť mojich chlapcov za predvedený výkon, ktorý dnes predvádzali. Boli sme nebezpeční pred súperovou bránou. Vytvorili sme si minimálne päť stopercentných šancí. Žiaľbohu naša kvalita v zakončení nie je taká, aká by mala byť. Musím priznať, my sme sa aj s trénerom bavili, že dnes vyhral ten šťastnejší, ale majú svoju kvalitu a preto vyhrali 2:1, s tým, že zase sme sa posunuli niekam ďalej. Myslím si, že v druhom polčase to bol asi najlepší výkon chalanov na domácom trávniku pod mojím vedením. Ako sme mohli vidieť, v tom zápase sme boli aj lepšie kondične pripravení a verili sme si na súpera. Žiaľbohu zápasy sa rozhodujú v pokutovom území, kde sme asi neboli dostatočne agresívni na to, aby sme premenili buď dorážky alebo jednotlivé šance Kostadinova, Regáliho, Takáča a ďalších. Vytvorili sme si šestnásť streleckých pokusov. Žiaľbohu sme dali len jeden gól a musím zagratulovať šťastnejšiemu súperovi. Taký je futbal, že niekedy si šťastie nájde nie lepší tím v tom zápase. “

Antal Németh (tréner Dunajskej Stredy): „V prvom polčase sme začali dobre, ale spravili sme niekoľko jednoduchých chýb najmä v ofenzívnej línii, čím sme domácim veľmi pomohli. Viedli sme 1:0, viedli sme aj 2:0, ale stále sa tam opakovali chyby. Domáci naopak hrali veľmi dobre. Aj kvôli našim chybám nás dostali pod tlak. Myslím, že aj so šťastím sme ustáli ten tlak a domáce šance, ale vo futbale sa stáva, že niekedy máte šťastie, niekedy ho nemáte. Nehovorím, že sme si nezaslúžili víťazstvo, pretože my sme dali dva góly, domáci iba jeden, ale určite to bol aj zo strany domácich veľmi dobrý zápas. Boli fázy v sezóne, keď sme postrácali body, keď nám chýbalo šťastie. Teraz sa nám to vrátilo.“