13.3.2021

Ružomberok prehral so Sereďou + VIDEO

V sobotu 13. marca 2021 odohral Ružomberok prvý zápas v nadstavbovej skupine o udržanie sa vo Fortuna lige, keď si v Zlatých Moravciach zmeral sily so Sereďou.
1:0 (0:0)
Štadión FC ViOn Zlaté Moravce
Nadstavba, 17:00
ŠKF Sereď vs MFK Ružomberok

ŠKF Sereď: Yakubu – Kuník, Michalík, Hučko, Slaninka (90. Mlakar) – Machuča, Potoma (62. Diaz) – Iván (26. Bušnja), Morong, Jureškin (90. Salimi) – Lačný

MFK Ružomberok: Krajčirík – Čurma, Maslo, Mojžiš – Gerec, Kostadinov, Zsigmund, Brenkus (79. Múdry), Madleňák – Kružliak, Boďa (79. Ďungel)

Gól: 81. Slaninka

Žlté karty: 18. Morong, 50. Slaninka, 67. Jureškin, 77. Michalík, 82. Machuča – 16. Madleňák

Rozhodovali: Marhefka – Pozor, Vitko

V 12. minúte Brenkus našiel centrom z rohového kopu Madleňáka a ten hlavičkoval nad brvno. Po štyroch minútach Brenkusovu strelu z vnútra veľkého vápna zblokoval pred bránou Kuník. V 29. minúte zastavila Madleňákov pokus z ťažkého uhla bočná sieť. O osem minút neskôr Lačný hlavičkoval po rohovom kope nad bránu hostí. V nadstavenom čase prvého polčasu to vyskúšal Bušnja z väčšej vzdialenosti, ale zakončenie do stredu brány nenarobilo Krajčírikovi problémy.

V 51. minúte Bušnja vysunul Lačného a ten v šanci vystrelil nad brvno. Po desiatich minútach Jureškin zakončil spoza Čurmu a tesne minul vzdialenejšiu žrď. V 71. minúte Zsigmund vystrelil spoza šestnástky a strelu smerujúcu k žrdi zneškodnil Yakubu. O desať minút neskôr Slaninka z uhla prekonal Krajčírika a otvoril skóre stretnutia – 1:0. V 88. minúte Kostadinov výborne našiel pred bránou Kružliaka, ale jeho strelu v obrovskej šanci chytil Yakubu a tak Ružomberok prehral so Sereďou 0:1.