Ružomberok otvoril novú sezónu Fortuna ligy na domácom trávniku so Žilinou. Nový kapitán tímu, Lukáš Greššák, napokon nebol pre zdravotné problémy v základnej zostave a tak si kapitánsku pásku dal na rameno Martin Nosek.

MFK Ružomberok: Lešňovský – Nosek (85. Ondrek), Kružliak, Práznovský, Lovás – Bartoš (68. Greššák), Nagy – Lupták, Turčák, Almaský – Zreľák

MŠK Žilina: Krnáč – Mabouka, Piaček, Škriniar, Hučko – Pečovský – Čmelík (82. William), Káčer (75. Paur), Lupčo, Mihalík (62. Guba) - Jelič

Góly: 60. Jelič (Žilina)

Žlté karty: 37. Mabouka, 75. Čmelík, 80. Škriniar (všetci Žilina)

Rozhodovali: Sedlák – Somoláni, Sluk

Diváci: 2013

Počas prvého polčasu mali bližšie ku gólu hostia. Prvá šanca prišla v šiestej minúte, kedy po rohovom kope vyskúšal Káčer strelu spoza šetnástky, lenže prestrelil bránu. O desať minút neskôr zahrával Hučko priamy kop a namieril pod brvno. Lešňovský bol pozorný a chytil jeho strelu. V 27. minúte sa znova musel predviesť domáci gólman, keď vyrážal Lupčovu strelu a o tri minúty neskôr vychytal aj nebezpečnú Jeličovu hlavičku. Domáci hráči sa snažili o protiútoky, lenže tie sa zvyčajne končili nepresnou finálnou prihrávkou. Ružomberčania boli najbližšie ku gólu na konci polčasu, kedy Zreľák našiel Almaského a ten nahral Bartošovi, no jeho strelu z vnútra šestnástky zneškodnil Krnáč.

Na začiatku druhého polčasu boli aktívnejší Liptáci a Práznovského strelu po rohovom kope vyrazil hosťujúci gólman. V 49. minúte získali hostia priamy kop z nebezpečnej pozície. Lupčo nahral na hranicu šestnástky, kde si nabiehal Jelič, ale tesne minul bránu. O päť minút neskôr zachytil Zreľák dobrý center a z vnútra pokutového územia prehlavičkoval bránu. Domáci hráči následne nezužitkovali dva rohy a ani priamy kop. V 58. minúte sa o slovo opäť prihlásila Žilina, ale Pečovský nepochodil pred Lešňovským, ktorý vyrazil jeho strelu. Ružomberský gólman však udržal čisté konto už len dve minúty. Po hodine hry zahrávali hostia priamy kop, v šestnástke sa najlepšie zorientoval Jelič, hlavičkoval pod brvno a lopta sa síce obtrela o rukavice domáceho brankára, lenže napriek tomu si našla cestu do siete - 0:1. Strážca ružomberskej brány bol v permanencii aj o štyri minúty neskôr, keď vyrážal Lupčovu strelu. Na druhej strane sa snažil o odpoveď Turčák, ale strelou z uhla rozvlnil len bočnú sieť. Na výsledku sa už do konca zápasu nič nezmenilo a Ruža vstúpila do svojej osemnástej sezóny medzi elitou, prehrou 0:1.

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): ,,Žilina mala založený svoj výkon na konštruktívnej hre, náš bol založený na priamočiarosti a rýchlej prechodovej fáze. V prvom polčase sme mali šesť, sedem, situácií, kde pri väčšej skúsenosti to mohlo dôjsť až do gólu. V druhej časti sme pohrozili po rohových kopoch, dvakrát prešla lopta cez päťku, ale nikto to nedorazil. Z tohto pohľadu sme si asi nezaslúžili dať gól. Možno by sa mi zdal spravodlivejší remízový výsledok."

Adrián Guľa (tréner Žiliny): ,,V úvode sezóny je to pre nás dôležité víťazstvo. V prvej časti hry sme boli futbalovejší smerom dopredu, ale súper hrozil z nebezpečných protiútokov. Hernú prevahu sme zúročili len do štandardných situácií, neboli sme však efektívni. Dôležité bolo, že sme udržali čisté konto pri protiútokoch súpera. Druhý polčas sme naopak púšťali súpera do štandardných situácií, no podarilo sa nám udrieť. Mohli sme dať aj druhý gól. Potom nám pomohli aj striedania, chalani dobre naskočili."