29.11.2014

Ružomberok prehral v Košiciach

V devätnástom kole Fortuna ligy sa Liptáci predstavili v Košiciach.
2:1 (2:1)
19. kolo, 13:00
FC Košice vs MFK Ružomberok


FC Košice: Tofiloski - Kavka (76. Ostojič), Korijkov, Huk, Sekulič - Šinglár - Bašista, Bukata, Viazanko, Haskič (90. Dimun) – Diaby (82. Škutka)

MFK Ružomberok: Putnocký - Lupták, Práznovský, Kružliak, Lovás - Nagy - Turčák (46. Gerát), Vavrík (79. Habánek), Janič, Almaský - Zreľák

Góly: 23. Diaby, 34. Haskič – 13. Vavrík

Žlté karty: 78. Viazanko (KOS)

Diváci: 785


Komentár

Úvod stretnutia priniesol v 6. minúte pokus hostí o vysunutie Zreľáka, ale Tofiloski mal k lopte bližšie. Ešte v tej istej minúte rovnako pochodil aj domáci Viazanko pred Putnockým. V 13. minúte predviedli Liptáci vydarený protiútok, na jeho konci dostal loptu Vavrík a presne mierenou strelou otvoril skóre stretnutia - 0:1. Tak, ako sa počas jesene stalo v nejednom stretnutí, po góle nasledovalo zvýšenie aktivity súpera, ktoré po krátkom čase slávilo úspech. Síce nebezpečný center Korijkova z 21. minúty ešte Putnocký vyrazil na roh, o dve minúty neskôr zahrávali domáci priamy kop. Nasledovalo zaváhanie obrany, v šestnástke sa najlepšie zorientoval Diaby a vyrovnal na 1:1. V 34. minúte dokonal obrat Haskič a Košice vyhrávali 2:1.

V druhom polčase síce Haskič a Bukata nevyužili svoje strely na zvýšenie vedenia, ale hostia to nepotrestali. V 58. minúte Tofiloski zneškodnil Zreľákovu strelu z uhla a o štyri minúty neskôr tiesnený Nagy netrafil bránu. V ďalšom priebehu už domáci tím pozorne bránil a nedovolil Ružomberčanom dostať sa do výraznejšej šance. Ruža sa preto s jesennou časťou sezóny rozlúčila prehrou 1:2.

Ohlasy trénerov

Radoslav Látal, tréner MFK Košice: "Som rád, že sme tento ťažký zápas zvládli. Chceli sme sa rozlúčiť víťazstvom, čo sa nám podarilo. Do zápasu sme vstúpili zle, súper nám dal z brejku gól. O to viac si to víťazstvo vážim. Skóre sme mohli ešte zvýšiť, mali sme viacero pekných akcií."

Ivan Galád, tréner MFK Ružomberok: "Pripravovali sme sa na to, ako by sme mohli domácich prekvapiť. Po rýchlom protiútoku sa nám podarilo streliť im prvý gól. V priebehu celého zápasu boli domáci lepší. Strelili dva pekné góly a zaslúžene zvíťazili."

ZDIEĽAJ ČLÁNOK