1.5.2021

Ružomberok prehral v Michalovciach + VIDEO

V sobotu 1. mája 2021 odohral Ružomberok siedme kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy s domácimi Michalovcami.
2:1 (1:1)
Mestský futbalový štadión Michalovce
Nadstavba, 17:00
MFK Zemplín Michalovce vs MFK Ružomberok

MFK Zemplín Michalovce: Dráb – Magda, Vaško, Soler, Mendez – Bednár – Phillips (61. Sharani), Oshima (46. Adekuoroye), Žofčák (73. Tandir), Popovits (61. Diarra) – Trusa (90. Neofytidis)

MFK Ružomberok: Krajčirík – Čurma, Maslo, Luka, Mojžiš – Kojnok (60. Gerec), Múdry (60. Brenkus), Kochan, Zsigmund (60. Kostadinov), Madleňák – Regáli

Góly: 38. Žofčák (z 11m), 87. Sharani – 32. Regáli

Žlté karty: 46. Bednár, 66. Soler, 78. Trusa, 81. Mendez, 87. Žofčák, 90. Tandir – 14. Kojnok, 34. Madleňák, 37. Maslo, 86. Brenkus

Rozhodovali: Ochotnický - Vorel, Straka

Už v 2. minúte Múdry výbornou kolmou prihrávkou vysunul Regáliho, ktorý sa rútil sám na bránu, lenže jeho zakončenie vyrazil Dráb na rohový kop. Následne prevzali iniciatívu domáci hráči a po troch minútach Trusa vypálil nad brvno. V 10. minúte získali Liptáci priamy kop a Zsigmundov strieľaný center sa zatočil tesne vedľa vzdialenejšej žrde. Po dvadsiatich dvoch minútach zahrával Zsigmund ďalší priamy kop. Dráb vytesnil jeho center na roh. Po Múdreho centri od rohovej zástavky sa pred šestnástkou najlepšie zorientoval Madleňák a jeho nebezpečnú strelu ešte Regáli usmernil do brány – 0:1. Domáci futbalisti sa však rýchlo postarali o gólovú odpoveď, keď v 37. minúte Trusa vybojoval pokutový kop a Žofčák namieril do horného rohu – 1:1. Po šiestich minútach Popovits prehlavičkoval ružomberskú svätyňu.

V 51. minúte sa dostával Popovits do šance a jeho strelu zblokovali hostia na rohový kop. Po jedenástich minútach mali Michalovce k dispozícii priamy kop a Žofčákova lopta skončila v Krajčírikovom náručí. V 65. minúte unikal Regáli a jeho strelu z uhla vyrazil Dráb na rohový kop. O sedem minút neskôr to domáci vyskúšali z väčšej vzdialenosti, lenže toto zakončenie si nenašlo cestu medzi tri žrde. V 76. minúte Madleňák našiel pred bránou Regáliho, ktorý netrafil loptu podľa svojich predstáv a tak nenarobil Drábovi výraznejšie problémy. Po troch minútach zakončoval aktívny Regáli z vnútra veľkého vápna, lenže namieril spoza obrancu nad brvno.V 87. minúte zahrávali domáci rohový kop a Sahrani hlavou poslal domácich do vedenia – 2:1. Ružomberčania sa v závere snažili o vyrovnanie a na konci nadstaveného času získali pokutový kop, lenže Regáliho strelu vyrazil Dráb a tak Liptáci prehrali v Michalovciach 1:2.