13.5.2016

Ružomberok prehral v Myjave

V 32. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil na trávniku Spartaka Myjava. Zatiaľ čo domácim išlo o potvrdenie konečnej bronzovej priečky, Liptáci nachádzajúci sa na siedmom mieste chceli pretrhnúť sériu bez víťazstva.
1:0 (1:0)
Spartak Myjava
32. kolo, 20:30
Spartak Myjava vs MFK Ružomberok

Spartak Myjava: Hruška – Chovanec, Ostojić, Machovec, Beňo – Duga (67. Škutka), Kóňa, Marček – Daniel (89. Černáček), Pekár (90. Múdry), Bílovský

MFK Ružomberok: Hajdúch – Boszorád, Rosa, D. Kružliak, P. Maslo – Gal Andrezly, Nagy, Ďubek, Gerát (46. Lačný), Zošák (65. A. Lovás) – Jakubko

Gól: 13. Duga

Rozhodovali: Očenáš - Hrčka, Borsányi

Diváci: 1185

V 5. minúte vyslali hostia strelu spoza šestnástky a tú pred nabiehajúcim Gal Andrezlym chytil Hruška. O štyri minúty neskôr sa v pokutovom území dostával do šance unikajúci Daniel, ale Kružliak pred ním obetavo zasiahol. V 13. minúte Marček vyslal center z ľavej strany, na vzdialenejšej žrdi naň nabehol Duga a hlavou otvoril skóre – 1:0. Po deviatich minútach mohol rovnako hlavou odpovedať Jakubko, lenže namieril len do bočnej siete. V 27. minúte prežíval Hajdúch náročné chvíle. Daniel prihral Bílovskému, jeho strelu vyrazil ružomberský gólman, takmer ihneď Chovanec vrátil loptu do veľkého vápna a Danielov pokus zneškodnil Hajdúch. Daniel hrozil aj o dve minúty neskôr, kedy jeho strelu zastavila žrď ružomberskej svätyne. Hostia na tieto šance odpovedali hlavičkou Petra Masla, ktorú Hruška nepustil za chrbát a Gerátovou strelou nad bránu.

Pred druhým polčasom pristúpil Ladislav Pecko k striedaniu a vymenil Geráta za Lačného. Jeho zverenci pohrozili hlavne po rohovom kope, kedy Rosa poslal hlavou Ďubekov center vedľa brány. V 53. minúte zahrávala Myjava priamy kop a Machovec priamou strelou namieril tesne nad ružomberskú svätyňu. Domáci boli nebezpeční aj o štyri minúty, kedy získali ďalšiu štandardnú situáciu a Pekárov center len tesne minul nabiehajúci Machovec. V 62. minúte prihral Daniel popred celú hranicu pokutového územia na Pekára, ktorého prudkú strelu vyrazil Hajdúch na roh. Po desiatich minútach mali Ružomberčania sľubnú šancu na vyrovnanie, keď Ďubek vystrelil z priameho kopu ponad múr, lenže po lopte smerujúcej k žrdi sa hodil domáci gólman a dokázal ju poslať na roh. V 80. minúte po Pekárovom centri Machovec hlavičkoval tesne nad a šesť minút pred koncom riadneho hracieho času Hajdúch chytil Danielovu strelu. Hostia sa ešte následne snažili o vyrovnanie, no z hry prevažne sa odohrávajúcej na súperovej polovici, už nevyťažili výraznejšiu príležitosť. Stretnutie sa skončilo prehrou Ružomberka 0:1. Liptáci naďalej pokračujú v sérii bez víťazstva a domáca Myjava si definitívne zabezpečila tretie miesto.

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy): "My sme si ešte v týždni dali pred zápasom cieľ, aby sme tento zápas vyhrali a zároveň nedostali gól. Tým pádom sme splnili naše dva ciele v tomto zápase. Potvrdili sme tretie miesto v ligovej tabuľke. A tým, že sme gól nedostali, sme potvrdili fakt, že počas celej jarnej časti sme doma neinkasovali. Čiže my sme spokojní a tešíme sa."

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): "Väčšinou to nerád hovorím, ale dnes sme si nezaslúžili prehrať. Vezie sa to s nami. Prvá strela na bránu, dostaneme gól a potom naháňame zajaca za chvost. Hráme ako so Zlatými Moravcami v druhom polčase – na súperovej polovici, bohužiaľ nedávame góly. Tak nemôžeme vyhrať a nemáme body. Samozrejme, chlapci chceli a chcú a bolo to vidno, hlavne v druhom polčase. Neviem, či sme urazili futbalového boha, ale nedávame góly, nevyhrávame a nezískavame body."