21.10.2023

Ružomberok prehral v Podbrezovej + VIDEO

V sobotu 21. októbra 2023 odohral Ružomberok v Podbrezovej zápas jedenásteho kola Niké ligy.
5:0 (4:0)
ZELPO Aréna Podbrezová
11. kolo, 18:00
FK Železiarne Podbrezová vs MFK Ružomberok

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bakaľa, Bartoš, Oravec – Grešák, Bajo (75. Š. Faško), Paraj (62. Kuzma), Kováčik – Blahút (75. Ďatko), Assinor (62. Kabongo), Galčík (62. Ridwan)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Luterán, Malý, Gabriel, Selecký (74. Úradník) – Chrien (84. Jackuliak), Zsigmund, Lavrinčík (46. Mrva) – Šefčík (46. Múdry), Hladík, Tučný (46. Gerec)

Góly: 6. a 45. Assinor, 19. Bartoš, 42. Galčík, 64. Kuzma

Žlté karty: 75. Blahút, 90. Š. Faško - 19. Hladík, 19. Zsigmund, 33. Lavrinčík, 52. Chrien, 58. Gabriel

Rozhodovali: Glova - Hrmo, Halíček

Diváci: 1678

V 4. minúte získala Podbrezová rohový kop. Po rozohrávke nakrátko nasledoval center k bližšej žrdi, ktorú strelou tesne minul Bartoš. O dve minúty sa dostal k lopte Assinor a svoj únik zakončil gólom na 1:0. Vzápätí mohol odpovedať Šefčík, lenže z uhla mieril vedľa vzdialenejšej žrde. V 19. minúte sa po domácom rohovom kope a následnej skrumáži v šestnástke najlepšie zorientoval Bartoš, ktorý dokopol loptu do siete – 2:0. V 41. minúte zahrávali Ružomberčania rohový kop a tečovaná strela Malého letela tesne vedľa. O chvíľu Tučný vyslal krížny pokus spoza obrancu, no minul vzdialenejšiu žrď. V 43. minúte prišiel rýchly protiútok Podbrezovej. Galčík obišiel Krajčírika a zvýšil náskok Železiarov na 3:0. Z domácej strany to však nebolo všetko. V samom závere polčasu Kováčik našiel Assinora, ktorý hlavou zaznamenal svoj druhý presný zásah v stretnutí – 4:0.

Pred druhým dejstvom pristúpili Liptáci k trojnásobnému striedaniu. V 49. minúte Múdry vystrelil spoza šestnástky, ale jeho zakončenie chytil Ludha. Po chvíli Hladíkovu strelu z uhla vyrazil domáci gólman na rohový kop. V 53. minúte si Hladík nabehol na center, no hlavičkoval mimo brány. Po troch minútach na opačnej strane Assinor prihral Galčíkovi, ktorého nebezpečnú strelu zblokovali Ružomberčania na rohový kop. V 60. minúte Bajo spoza veľkého vápna mieril tesne vedľa. O dve minúty Krajčírik vyrazil Kováčikovu strelu na roh, po ktorom striedajúci Kuzma peknou pätičkou zvýšil na 5:0. Na tento presný zásah mohol odpovedať Hladík, lenže v šanci pred bránou neusmernil loptu podľa svojich predstáv. V 77. minúte Zsigmund mieril pod brvno, no jeho zakončenie vyrazil Ludha a gólman Podbrezovej si po následnom rohovom kope poradil s Luteránovou strelou. Po piatich minútach Zsigmund našiel centrom z priameho kopu Gabriela, no ružomberský obranca hlavičkoval nad brvno. V 86. minúte Kabongo tesne minul Kuzmovu prihrávku pred odkrytou časťou brány hostí. Ružomberok prehral v Podbrezovej 0:5.