24.9.2016

Ružomberok prehral v Podbrezovej

V 10. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil na trávniku v tomto ročníku nezdolanej Podbrezovej.
3:1 (1:0)
Zelpo aréna Podbrezová
10. kolo, 19:00
FK Železiarne Podbrezová vs MFK Ružomberok

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Kostelný, Krivák, Djordjevič – Vajda, Podio – Šafranko (86. Migaľa), Kochan (79. Kuzma), Breznaník (72. Peševski) – Bernadina

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, D. Kružliak, J. Maslo, Kupec (46. Nagy) – E. Daniel, Chrien, Kolčák, Gal Andrezly – Ďubek (86. Faško) – Mareš (59. Lačný)

Góly: 31. Podio, 48. Kochan, 58. Vajda - 90. Lačný

Žltá karta: 41. Kostelný, 55. Vajda, 65. Turňa, 88. Kuzma – 31. Kupec, 50. Mareš, 62. Kolčák

Rozhodovali: Kružliak – Mókoš, Žákech

Diváci: 1845

Do súboja medzi druhým a tretím tímom tabuľky, mali lepší vstup domáci futbalisti. Už v 3. minúte preveril Macíkovu pozornosť Kochan a o päť minút neskôr poslal Breznaník nebezpečný center do šestnástky, lenže Bernadina ho hlavou neusmernil podľa svojich predstáv. Gólman hostí úradoval aj pri centri Podia z priameho kopu, Vajdovej prudkej strele spoza veľkého vápna, ako aj pri obrovskej šanci Bernadinu. Aktívni Železiari sa dočkali gólu v 31. minúte, kedy Podiova lopta z priameho kopu zapadla k vzdialenejšej žrdi – 1:0.

V 48. minúte predviedol Šafranko ukážkovú prihrávku na nabiehajúceho Kochana a ten nekompromisne zvýšil na 2:0. Liptáci hnaní výbornými fanúšikmi v sektore hostí sa snažili o zníženie, lenže Mareš rozvlnil len bočnú sieť a Kolčák namieril z hranice pokutového územia tesne vedľa. V 58. minúte však opäť udreli domáci. Podio ukázal, že mu to s priamymi kopmi ide a centrom našiel Vajdu, ktorý sa hlavou nemýlil – 3:0. V 74. minúte napriahol spoza šestnástky Ďubek a Kuciak vyrazil tvrdý projektil ružomberského futbalistu na roh. Na druhej strane sa zaskvel Macík pri Kuzmovej strele a krátko na to Bernadina hlavičkoval do brvna. V 90. minúte po rýchlom protiútoku znížil Lačný na 3:1, lenže gól prišiel neskoro na to, aby sa hosťom podarilo zdramatizovať duel.

Marek Fabuľa (tréner Podbrezovej): „Potvrdili sme na ihrisku svoju dominanciu. Celý zápas bol v našej réžii. Súpera sme prakticky k ničomu nepustili. Dali sme tri góly, mali sme aj ďalšie šance, no ak by sme ich premenili, možno by bol výsledok pre súpera príliš krutý. Blahoželám chlapcom k takémuto výkonu a verím, že ho zopakujú v ťažkej sérii vonku, kde hráme viacero zápasov po sebe a doma máme až v novembri minuloročného majstra.“

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Zápas nám nevyšiel podľa predstáv. Domáci vyhrávali súboje, boli dôraznejší a získavali veľa neutrálnych lôpt, dostávali sa teda i do šancí a dali napokon tri góly. Výsledok je pre nás neuspokojivý. V rozohrávke bolo veľa nepresností. Iba ťažko sme sa mohli dostať do ofenzívy, keď sme si pokojne nevedeli dať loptu. Verím, že si zoberieme z tejto zlej skúsenosti ponaučenie.“