13.9.2014

Ružomberok prehral v Senici

V 9. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil v Senici. Domácim chýbal zranený Hlohovský, ale nahradil ho Kóňa. Hostia sa nemohli spoľahnúť na mladého reprezentanta Zreľáka a svoju premiéru v ružomberskom drese absolvoval hosťujúci Janič.
1:0 (1:0)
9. kolo, 17:30
FK Senica vs MFK Ružomberok

FK Senica: Šulla - Chvátal, Pavlík, Pillár, Mazáň - Hušek, Piroska, Opiela (88. Komara), Kóňa (57. Ventúra), Kalabiška - Majtán (90.+1 Kosorín)

MFK Ružomberok: Šavol - Ondrek (46. Habánek), Kružliak, Práznovský, Nosek (77. Vaniš) - Vavrík, M. Nagy - Turčák, Janič, Mário Almaský - A. Lovás (46. L. Lupták)

Góly: 7. Majtán

Žlté karty: 62. Hušek, 77. Mazáň - 66. Habánek, 73. Práznovský, 80. Vavrík

Diváci: 1490

V úvode stretnutia vyslal Kóňa strelu na hosťujúcu bránu a Šavol vyrazil loptu na roh. V 7. minúte už Senica otvorila skóre zásluhou Majtánovej strely - 1:0. Ten istý hráč vyslal nebezpečnú strelu aj po štvrťhodine hry, no tentokrát bol úspešnejší hosťujúci gólman. Po úvodnej dvadsaťminútovke opadol domáci tlak a hostia sa začínali dostávať dopredu. V 26. minúte zahrával Janič rohový kop a jeho nebezpečný center zachytil Šulla. Po piatich minútach to skúšal spoza šestnástky Lovás, lenže mieril nepresne a na túto situáciu odpovedal strelou z vnútra pokutového územia Kalabiška, ale ani jeho pokus si nenašiel cestu medzi tri žrde. V závere polčasu našiel Vavrík prihrávkou Lovása, no Šulla potvrdil svoje kvality a nedovolil hosťom skórovať.

Úvod druhého dejstva nepriniesol veľa vzruchu. V 52. minúte vystrelil spoza veľkého vápna Opiela nad bránu. Po hodine hry sa dostával do sľubného úniku Almaský, ale v poslednej chvíli ho dobehol vracajúci sa senický obranca a zblokoval jeho strelu tesne vedľa brány. V 65. minúte zahrával Janič priamy kop a strelecký pokus smerujúci do horného rohu zastavil domáci brankár. Na druhej strane Ventúra prestrelil bránu a nebezpečenstvo po Mazáňovom priamom kope uhasil Šavol. Hosťujúci Janič sa snažil vyšperkovať svoju premiéru gólom a blízko k tomu mal v 81. minúte, kedy vyslal ďalekonosnú strelu, ale aj pri nej vynikol Šulla. O päť minút neskôr sa preštrikoval cez šestnástku až k strele Chvátal a vyslal pokus spoza obrancu, lenže ružomberský gólman bol na mieste. V závere sa ešte hostia snažili o vyrovnanie, lenže Turčák z vnútra pokutového územia mieril nepresne a Práznovského hlavičku zneškodnil senický brankár. V nastavenom čase zahrávali Liptáci priamy kop. Aktívny Janič našiel centrom Práznovského, ktorý vo veľkej šanci prehlavičkoval bránu a tak Ruža prehrala 0:1.

Pavel Hapal, tréner Senice: "Mali sme výborný vstup do zápasu. Od siedmej minúty sme viedli a ak by sme si v niektorých situáciách dali loptu kvalitnejšie do nohy, mohli sme pridať i druhý gól. Možno by sa potom zápas vyvíjal inak. Časom sme znervóznili, začali sme kopiť chyby a záver bol infarktový. Som spokojný s troma bodmi. Niekedy je dôležité zvíťaziť, keď sa nehrá dobre a na ihrisku sa nedarí, čo sa nám napríklad v zápasoch so Žilinou a Trenčínom nepodarilo."

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: "Domáci vstúpili do zápasu dobre. Prvých dvadsať minút kombinovali a boli lepším tímom. Do veľkej miery sme to však Senici dovolili práve my. Úvod zápasu sme vyslovene zaspali. Pôsobili sme veľmi zakríknuto. Po polčase sme spravili dve zmeny. Začali sme behať a dostali sme sa do niekoľkých príležitostí. Siahali sme po bode, no za prvý prehajdákaný polčas sme si ho nezaslúžili.