V sobotu 4. novembra 2023 odohral Ružomberok v Skalici trináste kolo Niké ligy.

MFK Skalica: Junas – Krčík, Ranko, Podhorin, Rudzan – Haša (64. Sobczyk), Smékal, M. Nagy, Mášik (72. M. Hollý) – Morong, Gaži (86. Matejov)

MFK Ružomberok: Frühwald – Luterán (86. Úradník), Malý, Gabriel, Selecký – Šefčík, Múdry, Lavrinčík, Chobot (46. Chrien) – Gerec (61. Tučný), Hladík (80. Maslo)

Gól: 21. Gabriel vl.

Žlté karty: 52. Smékal, 58. Podhorin, 69. Rudzan - 73. Gabriel

Rozhodovali: Ziemba - Ferenc, Bobko

Diváci: 871

V 5. minúte Chobot vystrelil z hranice veľkého vápna, no zakončenie spoza hradby tiel chytil Junas. O dvanásť minút Gabriel po rohovom kope hlavičkoval nad brvno. V 21. minúte na opačnej strane si najskôr Frühwald poradil s nepríjemnou strelou Rudzana, no už po chvíli Gabriel nešťastne usmernil loptu do vlastnej brány – 1:0. Po deviatich minútach domáci zblokovali Hladíkovu strelu tesne vedľa bližšej žrde. V 36. minúte po sérii domácich rohových kopov hlavičkoval Smékal nad brvno. O osem minút Gerec z uhla minul bránu. Na konci polčasu sa Gaži ocitol vo veľkej šanci a jeho strelu vyrazil Frühwald.

V 50. minúte to Mášik skúsil z väčšej vzdialenosti, ale brankár hostí si dal pozor na jeho zakončenie. Následne prišli ofenzívne momenty na strane hostí, na konci ktorých bola strela Šefčíka spoza šestnástky, smerujúca nad brvno. V 59. minúte získali Liptáci priamy kop. Šefčík sa rozhodol pre strelu na bránu, no Junas vyrazil nebezpečný pokus na brvno. V 65. minúte domáca defenzíva zblokovala Hladíkove zakončenie na rohový kop, po ktorom Junas vyrazil nebezpečnú strelu Luterána. O dve minúty Šefčík pálil z uhla, no aj teraz stihol zasiahnuť domáci gólman. V 71. minúte bola Smékalova hlavička zblokovaná ponad brvno na roh. Po dvoch minútach získali Záhoráci priamy kop a zakončenie Sobczyka zblokovali Ružomberčania tesne vedľa. V 77. minúte Nagy našiel centrom z ďalšieho priameho kopu pri vzdialenejšej žrdi Smékala, no ten hlavičkoval mimo brány. V záverečných minútach si Skaličania postrážili tesný náskok a tak Ruža prehrala 0:1.