V sobotu 19. augusta 2023 odohral Ružomberok v Trenčíne štvrté kolo Niké ligy.

AS Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljević, Kozlovský – Rah. Ibrahim, Bariš (46. Bagín), Gajdoš (67. D. Hollý) – Gong (59. Sunday), Kupusović (80. Akila), E. Soares (80. Demitra)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Mrva, Maslo, Malý, Kotula (46. Úradník) – Luterán, Domonkos (57. Chrien), Lavrinčík (46. Zsigmund) – Chobot (57. Gerec), Boďa, Šefčík (85. Tučný)

Góly: 27. Kozlovský, 30. Gong, 37. Kupusović, 39. Soares - 84. Gerec

Žlté karty: 17. Bariš - 44. Kotula, 56. Šefčík

Rozhodovali: Glova - Vass, Bobko

Diváci: 1512

V 10. minúte Gajdošova krížna strela letela tesne vedľa vzdialenejšej žrde. Vzápätí Ibrahim mieril spoza veľkého vápna mimo brány. Po minúte dostal Gajdoš výbornú prihrávku, no Krajčírik vyrazil jeho strelu zblízka na rohový kop. Domáci pokračovali v aktívnej hre a v 27. minúte po Kmeťovej prihrávke otvoril skóre Kozlovský – 1:0. Po troch minútach Gong zvýšil trenčiansky náskok na 2:0. V 35. minúte po spätnej prihrávke Domonkosa vystrelil Šefčík z hranice šestnástky, lenže loptu smerujúcu k žrdi chytil Vozinha. Potom prišla ďalšia studená sprcha pre hostí, keď v 37. minúte skóroval Kupusović – 3:0 a už po dvoch minútach sa zapísal na streleckú listinu aj Soares, ktorý zvýšil na 4:0.

Hneď na začiatku druhého dejstva získali Trenčania priamy kop a Gajdoš namieril tesne vedľa. V 49. minúte Kmeť našiel Kupusovića, no jeho strela bola zblokovaná obrancom na rohový kop. Vzápätí sa Kupusović dostal do ďalšej obrovskej šance a Krajčírik vytiahol úspešný zákrok. Brankár hostí musel zasahovať aj v 52. minúte, kedy boxoval Gajdošovu strelu z priameho kopu. Po minúte aktívny Gajdoš našiel centrom Ibrahima, ale ten hlavou minul bránu. V 66. minúte to Ibrahim vyskúšal z ťažkého uhla a Krajčírik vyrazil strelu smerujúcu pod brvno. O deväť minút neskôr Kupusović minul bránu hostí. V 83. minúte Akila prihral do šance Demitrovi a jeho strelu chytil Krajčírik. Po minúte na opačnej strane Chrien našiel centrom Gereca, ktorý hlavou znížil domáci náskok na 4:1. V 85. minúte Akila pálil tesne vedľa. Po troch minútach Chrien vystrelil spoza veľkého vápna, no zakončenie chytil Vozinha. Na výsledku sa už nič nezmenilo a Ruža prehrala pod hradom Matúša Čáka 1:4.