31.10.2014

Ružomberok prehral v Trenčíne

V 16. kole Fortuna ligy sa Liptáci predstavili na trávniku momentálne prvého Trenčína.
4:3 (1:1)
16. kolo, 18:30
AS Trenčín vs MFK Ružomberok


AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Lawrence - Lobotka – Simon, Hajradinovič, Mišák, Holúbek - Jairo

MFK Ružomberok: Putnocký – Habánek, Kružliak, Práznovský, Lovás – Nagy, Vavrík – Turčák, Janič, Almaský – Zreľák

Góly: 43. Hajradinovič (z 11 m), 60. Holúbek, 89. Guba, 90.+1 Jairo – 33. a 49. Zreľák, 68. Práznovský

Žlté karty: 65. Bero - 43. Mário Almaský, 56. Janič, 78. Vavrík

Diváci: 2114


Komentár

Úvodných päť minút bolo v réžii domáceho tímu. Šance Hajradinoviča, Jaira a aj Mišáka však zostali nevyužité. V 10. minúte sa preto osmelili aj hostia. Turčák dostal prihrávku na hranicu šestnástky, odkiaľ prestrelil pred ním stojacu hradbu tiel, ale loptu zastavila žrď. Po tomto momente domáci naďalej útočili a hostia sa sústredili na protiútoky. Ten sa im vydaril v 34. minúte, kedy išiel Zreľák sám na brankára a svoj únik gólovo zužitkoval - 0:1. V 43. minúte Almaský fauloval Jaira v pokutovom území a z nariadeného pokutového kopu vyrovnal Hajradinovič na 1:1.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie Ružomberčania. V 49. minúte Almaský vysunul Zreľáka, ktorý pridal svoj druhý gól v stretnutí - 1:2. Po hodine hry zahrával Trenčín priamy kop, po ňom sa dostal k lopte Holúbek a bolo znova vyrovnané - 2:2. O osem minút neskôr poslal Lovás center z pravej strany do šestnástky svojho súpera, kde loptu hlavou prihral Zreľák na Práznovského, ten ju upratal do siete a Ruža tretíkrát v stretnutí viedla - 2:3. Liptáci sa po góle stiahli dozadu a aj teraz sa snažili vysúvať Zreľáka, lenže pri jeho náznakoch šancí si už obrana na čele s brankárom Šemrincom dala väčší pozor. Za domácich mal najväčšiu šancu Bero a keď Putnocký vyrazil jeho hlavičku na roh, zdalo sa, že by si hostia mohli spod hradu Matúša Čáka odniesť všetky tri body. Lenže zo strany Trenčína to ešte nebolo všetko a úplný záver stretnutia Ružu úplne šokoval. V 89. minúte Gubova strela z veľmi ťažkého uhla skončila v bráne - 3:3. Hostia zostali po vyrovnaní zaskočení, naopak domáci vycítili šancu na dokonalý obrat. Bežala prvá minúta nastaveného času, keď sa v závare pred Putnockého bránou najlepšie zorientoval Jairo, poslal Trenčín do vedenia 4:3 a uzavrel gólovú prestrelku.

Ohlasy trénerov

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Z výsledku sa tešíme. Horšie to bolo s predvedenou hrou. Neboli sme to my. V prvom a sčasti aj v druhom polčase nám chýbala agresivita v súbojoch. Aj keď sme kombinovali, z našej strany to bolo príliš statické. Vyrábali sme veľa individuálnych chýb, čo sa nám nestáva. Tentokrát pri nás stálo šťastie, my nemôžeme z pozície v ktorej sme hazardovať s menom klubu."

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: "Divákom sa musel záver páčiť. Musím povedať, že moje mužstvo odohralo skvelý zápas. Stretnutie sme zvládli takticky a splnili to, čo sme si povedali pred zápasom. Urazili sme šťastenu a v budúcnosti si ju musíme nakloniť na svoju stranu. Na dnešnom výkone sa dá stavať. Neostáva nám nič iné iba bojovať. Body nám unikajú a hráči sa budú musieť znova postaviť a v ďalších zápasoch získať stratené body."

ZDIEĽAJ ČLÁNOK