4.7.2020

Ružomberok prehral v Trnave + VIDEO

V sobotu 4. júla 2020 odohral Ružomberok predposledné štvrté kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy na štadióne Spartaka Trnava.
2:0 (1:0)
Štadión Antona Malatinského, Trnava
Nadstavba
FC Spartak Trnava vs MFK Ružomberok

FC Spartak Trnava: Takáč – Turňa, Izuchukwu, Moenza – Saymon (66. Sekera), Tešija, Gamboš, Tzandaris, Yao – Sobczyk (71. Benovič), Vukojević (64. Bamidele Isa)

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Mrva, Twardzik – Kojnok (70. Almási), Takáč (75. Kochan), Filinský, Kmeť (54. Brenkus), Mojžiš – Ďungel, Regáli

Góly: 28. Tzandaris, 86. Tešija

Rozhodovali: Pavlík – Žákech, Jekkel

Diváci: 1527

Lepší vstup do stretnutia mali domáci futbalisti. V 18. minúte hľadal Saymon nebezpečnou prihrávkou Sobczyka, ktorý ju ale tiesnený nedokázal usmerniť do siete. Po troch minútach si to obaja futbalisti opäť zopakovali a hlavičku druhého menovaného chytil Macík. V 24. minúte získala Trnava pokutový kop. Vukojević síce vystrelil do opačnej strany ako sa hodil Macík, lenže minul bránu. Po štyroch minútach sa predsa len domáci tešili z gólu, keď Tzandaris vypálil spoza veľkého vápna do horného rohu ružomberskej brány – 1:0. Postupom času začínali hroziť aj hostia, lenže nedostávali sa do výraznejšej šance. V závere polčasu Dalibor Takáč preveril z priameho kopu svojho menovca v trnavskej bráne Dominika Takáča, ten ale vyrazil loptu.

V 52. minúte mohol Regáli vyrovnať keď zachytil rozohrávku domáceho gólmana, lenže vo veľkej šanci minul. Po štyroch minútach Kojnok našiel v šestnástke striedajúceho Brenkusa, ktorý namieril tesne vedľa bližšej žrde. V 78. minúte Tešija pohrozil nebezpečnými nožničkami, lenže neusmernil loptu do siete. Ten istý hráč sa však o osem minút zapísal do streleckej listiny, keď predviedol rýchly protiútok a zakončil ho gólom na 2:0, čím zároveň uzavrel skóre stretnutia.