V nedeľu 30. júla 2023 odohral Ružomberok v Žiline prvé kolo Niké ligy.

MŠK Žilina: Belko – Leitner, Stojčevski, Ndjeungoue – Kopásek (46. Rusnák), Adang, Gidi (63. Sauer), Javorček – Kaprálik (63. Iľko), Jambor (63. Ďuriš), Addo (81. Minárik)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Kotula, Maslo, Malý, Selecký – Chrien (59. Múdry), Domonkos, Luterán (59. Boďa) – Šefčík (75. Tučný), Gerec (79. Jackuliak), Chobot (59. Lavrinčík)

Góly: 38. a 70. Addo, 83. Sauer – 58. Domonkos

Žlté karty: 56. Stojchevski – 6. Luterán, 66. Gerec

Rozhodovali: Marhefka – Bednár, Poláček

Diváci: 1603

V 8. minúte to Luterán vyskúšal spoza veľkého vápna, no zakončenie smerujúce na stred brány vyrazil Belko. Po troch minútach Chobot našiel na hranici šestnástky Domonkosa, ktorý mieril vedľa bližšej žrde. Vzápätí na opačnej strane Javorček preveril Krajčírika a brankár hostí si dal pozor na zakončenie domáceho hráča. V 13. minúte Addo vystrelil tesne vedľa horného rohu. Po štrnástich minútach Adang pálil z väčšej vzdialenosti a strelu chytil Krajčírik. V 31. minúte Jambor minul bránu krížnou strelou spoza veľkého vápna. Po chvíli Kopásek odcentroval nabiehajúcemu Kaprálikovi, ktorého strelu zastavila žrď. V 32. minúte Chrien preveril Belka, no nie veľmi razantné zakončenie nenarobilo domácemu gólmanovi problémy. Po šiestich minútach Addo strelou od žrde otvoril skóre – 1:0. V 41. minúte Kaprálik vystrelil k bližšej žrdi a jeho strelu vyrazil Krajčírik. Po štyroch minútach Šefčík vystrelil spoza šestnástky tesne vedľa. V samom závere úvodného dejstva Jambor unikol po ľavom krídle a našiel pred bránou voľného Adda, ktorý sa v rozhodujúcom momente zrazil s Krajčírikom.

Tri minúty po zmene strán to skúsil Jambor z veľkej vzdialenosti, lenže nemieril medzi žrde. V 58. minúte zahrávali hostia rohový kop. Žilinčania odvrátili center pred nabiehajúceho Domonkosa a ten vyrovnal na 1:1. O desať minút sa Ďuriš ocitol v obrovskej šanci, no jeho strelu zblízka vyrazil Krajčírik. V 70. minúte Iľko prihral Addovi, ktorý vrátil Šošonov do vedenia – 2:1. Po piatich minútach Iľko pálil zvnútra veľkého vápna a strelu nepustil za svoj chrbát Krajčírik. V 80. minúte Domonkos mieril spoza šestnástky tesne vedľa. Po štyroch minútach Sauer z protiútoku trafil žrď, no domáci sa opäť zmocnili lopty a na druhý pokus už Sauer skóroval – 3:1. V nadstavenom čase Ďuriš prihral vo veľkom vápne hostí Sauerovi a jeho strelu tentokrát vyrazil Krajčírik. Na tomto výsledku sa už nič nezmenilo a Ruža vstúpila do novej sezóny prehrou pod Dubňom 1:3. Ďakujeme za podporu našim fanúšikom, ktorí za nepriaznivého stavu neúnavne fandili v sektore hostí.