31.8.2019

Ružomberok prehral v Zlatých Moravciach + VIDEO

V sobotu 31. augusta 2019 odohral Ružomberok zápas siedmeho kola Fortuna ligy s domácimi Zlatými Moravcami.
4:2 (3:0)
FC ViOn Zlaté Moravce, a. s.
7. kolo, 19:00
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble vs MFK Ružomberok

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Pindroch - Čögley, Tóth (76. Pintér), Asanović, Brašeň - Švec (75. Orávik), Sloboda, Duga (81. Richtárech), Koval - Ďubek - Jarović

MFK Ružomberok: Krajčírik – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Mojžiš – Takáč – Kostadinov, Qose, Brenkus (46. Gerec), Regáli (46. Mário Almaský) – Novotný (80. T. Bobček)

Góly: 13. Brašeň, 34. Sloboda, 43. Švec, 55. Ďubek - 66. Twardzik (z 11m), 76. Gerec

Žlté karty: 14. Sloboda, 30. Ďubek

Rozhodovali: Ziemba - Hrčka, Hrmo

Diváci: 1970

Úvod duelu patril domácim hráčom, ktorí hneď na začiatku zahrávali dva rohové kopy. Ďubek v oboch prípadoch poslal center k bližšej žrdi a po druhom rohu hlavičkoval Asanović mimo brány. V 10. minúte Brenkus vystrelil z ťažkého uhla, lenže minul vzdialenejšiu žrď. Po troch minútach našiel Kovaľ prihrávkou z ľavej strany Brašeňa, ktorý najskôr trafil obrancu, no dorážku už umiestnil presne k žrdi – 1:0. V 22. minúte Regáli prihral pred bránu Novotnému. Strelu tiesneného ružomberského útočníka chytil Pindroch. Po šiestich minútach zahrával Ďubek rohový kop. Center sa napokon dostal až pred vzdialenejšiu žrď, kde však domáci futbalista minul bránu. V 32. minúte namieril Brenkus z priameho kopu k bližšej žrdi, ale Pindroch zneškodnil jeho strelu. V 34. minúte si Sloboda nabehol na center z ľavej strany a od bližšej žrde poslal loptu do siete – 2:0. Krátko na to išiel Kovaľ sám na bránu, lenže tesne minul. V 39. minúte aktívny Kovaľ nebezpečne vystrelil spoza šestnástky a jeho strelu zblokoval obranca na roh. Po štyroch minútach zvýšil Švec na 3:0. V závere úvodného dejstva mal po Ďubekovom centri šancu Jarović, lenže hlavou tesne minul.

Do druhého dejstva nastúpili Ružomberčania s dvomi zmenami, keď prišli do hry Mário Almaský a Štefan Gerec. Prvý menovaný v 47. minúte poslal center na Novotného, ten však hlavičkoval nad brvno. O sedem minút neskôr Ďubek výborne zatočil loptu z priameho kopu – 4:0. V 57. minúte mohol po prihrávke od Kostadinova gólovo odpovedať Novotný, lenže spoza šestnástky vypálil tesne vedľa. Po deviatich minútach bol Kostadinov faulovaný v šestnástke a Twardzik premenil následný pokutový kop – 4:1. V 72. minúte Novotný strieľal z otočky, ale jeho zakončenie zblokoval obranca. Krátko na to Qose prihral dozadu na Twardzika, lenže ten pálil nad. V 74. minúte opäť strieľal aktívny Twardzik, no spoza šestnástky mieril nepresne. Po minúte na druhej strane Ďubek nebezpečne vypálil spoza pokutového územia a strelu chytil Krajčírik. V 76. minúte Gerec peknou strelou z vnútra veľkého vápna znížil na 4:2. Už po chvíli boli hostia blízko ku kontaktnému gólu, lenže Pindroch v poslednej chvíli skrotil Takáčovu strelu pred nabiehajúcim Almaským. V 80. minúte na druhej strane Ďubek spoza šestnástky tesne minul vzdialenejšiu žrď. Po piatich minútach domáci gólman na dvakrát zneškodnil strelu Takáča z hranice pokutového územia. V 86. minúte sa dostal Jarović do veľkej šance, ale Krajčírik zachytil jeho lob. V samom závere nadstaveného času mal ešte veľkú šancu Kostadinov, lenže hlavou minul a Ružomberok prehral v Zlatých Moravciach 2:4.