30.8.2014

Ružomberok remizoval s Košicami

Vo ôsmom kole Fortuna ligy, predposledný Ružomberok doma privítal posledné Košice a medzi obomi tímami bol trojbodový rozdiel.
1:1 (1:1)
8. kolo, 17:30
MFK Ružomberok vs FC Košice

MFK Ružomberok: Šavol - Ondrek, Kružliak, Práznovský, A. Lovás - Gerát (81. J. Vavrík), M. Nagy - L. Lupták, Turčák, Mário Almaský - Zreľák

FC Košice: Stijakovič - Mik. Tóth (90. Huk), Kavka (27. Ostojič), Bašista, Sekulič - Šinglár - Bukata, Korijkov, Haskič - Škutka (72. Diaby), Novák

Góly: 5. Almaský – 13. Novák

Žlté karty: 17. Kružliak, 40. Ondrek – 34. Korijkov, 80. Ostojić

Diváci: 1503

Do tohto dôležitého duelu vstúpili lepšie domáci hráči. V 5. minúte namieril Almaský z vnútra pokutového územia do horného rohu brány a poslal svoj tím do vedenia - 1:0. Po góle však prevzali aktivitu hostia. Najskôr Škutka usmernil centrovanú loptu hlavou len do Šavola, no v 13. minúte sa už hostia dočkali vyrovnania, keď Novák zúžitkoval dlhý nákop a preloboval ružomberského gólmana - 1:1. Ten istý hráč si po chvíli vypýtal faul od Kružliaka tesne pred ružomberským pokutovým územím a sám aj zahral priamy kop, lenže jeho strelu zastavil múr. V 25. minúte Šavol zneškodnil Haskičov strelecký pokus. V závere polčasu to skúšali smerom dopredu aj domáci a najbližšie k zápisu do streleckej listiny bol Zreľák, ktorý hlavou tesne minul bránu.

V druhom dejstve boli aktívnejší domáci futbalisti, no šance neprichádzali. Práve naopak, v 64. minúte musel Šavol vyrážať nebezpečnú strelu Nováka a aktívny košický útočník nebezpečne strieľal aj o pár minút neskôr, kedy jeho pokus zblokovala domáca obrana na roh. V závere stretnutia mohli Liptáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, lenže Luptákovmu, aj Turčákovmu streleckému pokusu chýbala presnosť. Stretnutie tabuľkových susedov sa tak skončilo remízou 1:1.

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): ,,Vstup do zápasu sme mali dobrý. Stále sa musíme učiť pracovať s tým, keď dáme prvý gól. Aj pred týždňom s Podbrezovou sme mali po vedúcom góle hluché minúty a teraz sa to znova zopakovalo. Pustili sme súpera do dvoch šancí, ktoré nevyužil a nakoniec sme si nechali streliť gól, vlastne ani nie zo šance, ale z nakopnutej lopty z vlastnej polovice. To bola veľká chyba v defenzíve. V druhom polčase sme sa silou vôle a tou buldočou povahou, snažili výsledok otočiť na našu stranu. V poslednej desaťminútovke sme si vytvorili šance. Myslím, že to boli slušné pozície na strelenie gólu, ale nevyužili sme ich a tak zápas skončil remízou. Mužstvo je vo vývoji a sme radi za každý bod, ktorý získame. Týždeň čo týždeň vidím progres hlavne v prechodovej fáze dopredu a verím tomu, že s pribúdajúcimi dňami, týždňami a zápasmi, bude hra stále lepšia a lepšia."

Radoslav Látal (tréner Košíc): ,,Sme radi za bod. Do prvého polčasu sme vstúpili zle. V piatej minúte sme inkasovali po našej chybe na pravej strane, kde sme mali zo začiatku problémy. Potom mal Škutka stopercentnú šancu, potom aj Haskič, ale nevyužili ich. Tam sa mohol zápas zlomiť. V druhom polčase sme hru stiahli na jedného útočníka a vpredu sme už boli neškodní."