MFK Ružomberok: Šavol – Habánek, Kružliak, Pránovský, Lovás – M. Nagy – L. Lupták, Turčák, Janič (81. Gerát), Mário Almaský (62. J. Vavrík) – Zreľák

Spartak Myjava: Solnička – Častulin, Jánošík, Černáček, Ciprys – Marček, Bílovký (43. Duga) – Daniel (46. Oršula), Sládek, Pekár – Šimonek

Góly: 45.+ M. Nagy, 71. Zreľák - 20. Ciprys, 80. Sládek

Žlté karty: 40. Turčák (RUZ)

Diváci: 1315

Do zápasu desiateho kola Fortuna ligy, vstúpili o niečo aktívnejšie hostia z Kopaníc, ale nevypracovali si výraznejšiu šancu. Postupom času sa prihlásili o slovo Ružomberčania a taktiež aj hosťujúci brankár Solnička. Ten sa zaskvel v 14. minúte, kedy vyrazil z horného rohu Lovásovu hlavičku a aj o päť minút neskôr, keď Zreľák prihral cez celú šestnástku Turčákovi a ten vo veľkej šanci mieril len do myjavského gólmana. Zahodená šanca musela Liptákov mrzieť dvojnásobne už po minúte, keď sa v podobnej situácii ocitol Ciprys a ukázal ako sa takéto šance premieňajú - 0:1. Po polhodine hry to skúšal Janič spoza rohu pokutového územia a tesne minul. Na strane hostí Daniel preveril Šavolovu pozornosť, ale domáci gólman zneškodnil jeho strelu. V 38. minúte si domáci vypracovali veľkú šancu na vyrovnanie, ale Almaského pohotová koncovka skončila na brvne. Po štyroch minútach vystrelil z hranice šestnástky Pekár a tesne minul bránu. V závere polčasu Ruža vystupňovala tlak a vďaka presne mierenej strele Nagyho sa dočkala zaslúženého vyrovnania - 1:1.

Hneď na začiatku druhého polčasu, musel Šavol zasahovať pri Šimonekovej strele. Na druhej strane vyslal podobnú strelu Almaský, ale aj Solnička bol na mieste. V 51. minúte poslal Lupták nebezpečnú prihrávku pred súperovu bránu, ktorú tesne minul Zreľák. O dvadsať minút neskôr Lovás odcentroval z ľavej strany na Zreľáka a mladý slovenský reprezentant hlavou prekonal hosťujúceho gólmana - 2:1. Ani tentokrát sa však Ružomberčania dlho netešili z náskoku a v 80. minúte prestrelil Sládek strelou spoza veľkého vápna všetko, čo mu stálo v ceste - 2:2. V ďalšom priebehu sa oba tímy snažili prikloniť misky váh na svoju stranu, lenže Šimonek nožničkami mieril nad brvno a pokusom domácich hráčov Geráta, Nagyho, Turčáka a Zreľáka, chýbalo viac presnosti a na výsledku 2:2 sa nič nezmenilo.

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: "Tento zápas sa dal zvládnuť aj na víťazstvo, keďže desať minút pred koncom sme viedli 2:1 a mali sme nad súperom bežecky navrch. Začiatok bol pre nás výsledkovo nepriaznivý, no my sme si v prvom polčase vytvorili štyri gólové šance, ktoré sme nepremenili a dali sme až piatu. Moje mužstvo evidentne išlo za víťazstvom a ´odmakalo´ zápas. Preto ho z našej strany hodnotím pozitívne."

Peter Gergely, tréner Myjava: "Zápas mal dobré tempo, aj dobrú úroveň, obe mužstvá chceli vyhrať. Podľa priebehu, keďže sme prehrávali 1:2, som spokojný s bodom. My sme v prvom polčase boli futbalovejší, domáci priamočiarejší a mali do prestávky tri vyložené šance. Takýto skúsení hráči mali polčas dohrať bez gólu. Spokojný som aj s tým, že konečne sme vonku dali dva góly."