16.10.2021

Ružomberok remizoval s Pohroním + VIDEO

V sobotu 16. októbra 2021 odohral Ružomberok jedenáste kolo Fortuna ligy na štadióne klubu FK Pohronie.
2:2 (1:1)
Žiar nad Hronom
11. kolo, 18:00
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa vs MFK Ružomberok

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Hrdlička – Blahút, Štrba, Pajer, Kokovas (75. Záhumenský) – Lásik, M. Adamec (90. Horák) – Ladji (77. Ściślak), Badolo, Mazan – Lačný

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mojžiš, Maslo, Madleňák – Luterán (46. Brenkus, 89. Múdry), Kochan – Kostadinov (86. Gerec), Takáč, Regáli – Rymarenko (64. Bobček)

Góly: 33. Lačný, 61. Badolo – 39. Kostadinov, 55. Brenkus

Žltá karta: 32. Krajčírik, 90. Regáli

Rozhodovali: Kráľovič – Straka, Vass

Diváci: 316

V 4. minúte pohrozil Ladji, keď vystrelil spoza veľkého vápna vedľa brány. Vzápätí na opačnej strane Kostadinov prihral pred bránu Regálimu, ten však nenamieril medzi žrde. V 13. minúte Takáč nebezpečne vypálil spoza veľkého vápna presne k žrdi a Hrdlička vyrazil jeho strelu na rohový kop. Po štyroch minútach Krajčírik vyrazil Lačného strelu z uhla. V 33. minúte získali domáci priamy kop z veľmi nebezpečnej pozície. K exekúcii tejto štandardnej situácie sa odhodlal Lačný a peknou strelou do horného rohu otvoril skóre – 1:0. Takmer ihneď mohli odpovedať hostia, keď Fabišov center z väčšej vzdialenosti prekvapil Hrdličku a obtrel vzdialenejšiu žrď. V 39. minúte Rymarenko našiel prihrávkou z ľavej strany Kostadinova a reprezentant Severného Macedónska upratal loptu do siete – 1:1. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa obidve mužstvá snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, ale črtajúce sa príležitosti nepriniesli zmenu skóre.

V 51. minúte Rymarenkovu strelu z vnútra šestnástky zblokoval obranca. Po štyroch minútach Kostadinov posunul loptu Brenkusovi, ktorý strelou z hranice veľkého vápna prekonal Hrdličku – 1:2. Ružomberčania sa však z vedenia dlho netešili, pretože v 61. minúte presne namieril z hranice šestnástky Badolo a vyrovnal na 2:2. Po devätnástich minútach Kostadinov výborne našiel prihrávkou z pravej strany pred bránou Regáliho, no ten vystrelil vysoko nad. V 81. minúte Hrdlička chytil Bobčekovu hlavičku smerujúcu pod brvno. Po šiestich minútach nastal veľký závar pred domácou bránou, lenže Bobček s Brenkusom napriek obrovskej snahe nepretlačili loptu cez defenzívu Pohronia do siete. V úplnom závere zahrával Takáč dva rohové kopy a Regáli sa dostal do dvoch veľkých príležitostí, ktoré však zostali nevyužité. Duel sa tak napriek enormnému množstvu šancí hostí skončil remízou 2:2.