10.8.2014

Ružomberok remizoval s Trenčínom

V 5. kole Fortuna ligy odohral Ružomberok domáci zápas s Trenčínom. V oranžovom drese sa prvýkrát predstavili Erik Liener a Róbert Vaniš. Po dlhej maródke znova zasiahol do súťažného merania síl aj Juraj Vavrík.
1:1 (0:0)
5. kolo, 19:00
MFK Ružomberok vs AS Trenčín

MFK Ružomberok: Šavol - Ondrek, Kružliak, Práznovský, A. Lovás (77. Vaniš) - M. Nagy, Gerát (86. J. Vavrík) - Turčák, Liener (46. L. Lupták), Mário Almaský - Zreľák

AS Trenčín: Volešák - Čögley, Ramon da Silva, Kleščík, Rundič - Lobotka - Mondek, Opatovský (68. Rabiu), Hajradinovič, Holúbek - Kubík (68. Simon)

Góly: 64. L. Lupták - 61. Hajradinovič

Žlté karty: 60. Práznovský

Diváci: 2028

Do stretnutia nastúpili aktívnejšie hostia, ktorí sa snažili napraviť si chuť po vypadnutí z Európskej ligy. Do prvej výraznejšej šance sa dostali v 16. minúte, keď Holúbek strelou z hranice šestnástky natiahol Šavola a ten vyrazil jeho strelu na roh. Po exekúcii štandardnej situácie sa lopta vrátila k Hajradinovičovi a poslal ju na vzdialenejšiu žrď, kde dopadla tesne vedľa brány. V 29. minúte sa o slovo prihlásili domáci a Zreľák zakončil svoj únik krížnou strelou tesne vedľa trenčianskej svätyne. O deväť minút neskôr vyskúšal Gerát pozornosť hosťujúceho gólmana, ale ten vyrazil jeho presne mierený pokus spoza veľkého vápna. V závere prvého dejstva Zreľák hlavou tesne minul bránu.

Úvod druhého polčasu sa podobal tomu prvému. Aj teraz bolo viac aktivity na strane hostí. Po hodine hry získal Trenčín priamy kop. Rozohral ho Hajradinovič a vymietol pavučinu z horného rohu ružomberskej svätyne - 0:1. Vedenie futbalistov spod hradu Matúša Čáka však trvalo len tri minúty, pretože potom po Almaského prihrávke zakončoval Lovás. Hosťujúci brankár vyrazil strelu pred Luptáka a ten už pohodlne vyrovnal na 1:1. Od tejto chvíle sa Trenčania snažili o opätovný návrat do vedenia. Simonove strely sa nezmestili medzi tri žrde, Mondekov pokus neprekvapil Šavola a Holúbek hlavičkoval tesne nad brvno. Po veľkých šanciach hostí prišli v nastavenom čase chvíle domáceho tímu. Najskôr Lupták vyzvŕtal hosťujúcu obranu, no vo finálnej fáze si nerozumel s Turčákom. V poslednej minúte nastaveného času z vnútra šestnástky, prihrával striedajúci Vavrík na Turčáka, no ten vo veľkej šanci neprestrelil Volešáka. Tento strelecký pokus dal bodku za stretnutím, ktoré sa skončilo remízou 1:1.

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): ,,Trenčín dokázal svoju kombinačnú kvalitu. Predvádzal krásne narážačky, hru z prvého alebo druhého dotyku. Snažili sme sa na súpera nasadiť pressing od ich polovice, získať tým nejaké lopty a dostať sa aj do koncovky. Nie vždy sa nám to darilo. V druhom polčase sme chceli ešte pridať na dôraze, začali sme lepšie kombinovať. Bohužiaľ, inkasovali sme gól po hrubej chybe nášho stopéra, aká by sa nemala stávať. Našťastie sme vôľou a nasadením dokázali vyrovnať."

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): ,,Vstup do zápasu a ani celý prvý polčas nebol úplne podľa našich predstáv. Viazla nám kombinácia, hoci opticky to vyzeralo, že máme loptu dlhšie pod kontrolou. Bolo tam veľa nepresností, nevynútených chýb. V druhom polčase, po strelení gólu, sme mali trochu navrch. Vypracovali sme si šance, no nepremenili sme ich. Keď súper vyrovnal, hralo sa vabank. Mali sme dosť šancí, aby sme sa znova dostali do vedenia. Tak, ako sme zápas mohli vyhrať, mohli sme v poslednej minúte aj prehrať."