15.8.2020

Ružomberok remizoval so Sereďou + FOTO, VIDEO

V sobotu 15. augusta 2020 odohral Ružomberok domáci zápas tretieho kola Fortuna ligy so Sereďou.
0:0 (0:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
3. kolo, 19:00
MFK Ružomberok vs ŠKF Sereď

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mrva – Ďungel (82. Filinský), Kochan (59. Takáč), Zsigmund (82. Múdry), Brenkus (70. Kostadinov), Mojžiš (70. Boďa) – Kružliak, Kmeť

ŠKF Sereď: Yakubu – Morong, Ba, Michalík, Slaninka – Šumský (79. Beom-geun), Duranski – Iván (84. Mészáros), Pankarićan (54. Bušnja), Jureškin (54. Tatranský) – Špehar (79. Jarović)

Žlté karty: 50. Brenkus, 71. Boďa – 32. Pankarićan, 51. Jureškin, 63. Duranski, 4. Iván, 79. Ba, 90. Mészáros

Rozhodovali: Dohál – Bednár, Jánošík

Diváci: 1155

V 15. minúte sa Brenkus prekľučkoval k zakončeniu k bližšej žrdi, ale strelou spoza obrancu rozvlnil sieť len z vonkajšej strany. Po šestnástich minútach Brenkus vysunul Kružliaka, ktorého strelu vyrazil Yakubu. V 40. minúte sa center aktívneho Brenkusa z priameho kopu odrazil pred nabiehajúceho Kochana a ten vystrelil z hranice šestnástky tesne nad brvno. Po troch minútach opäť pálil na bránu Kružliak, ale aj tentokrát bol úspešnejší brankár hostí, keď vyrazil jeho zakončenie. Vzápätí si Yakubu pripísal ďalší úspešný zákrok, kedy chytil Zsigmundove zakončenie z hranice pokutového územia.

Takmer ihneď po zmene strán Zsigmund našiel Ďungela, ktorý sa ocitol zoči-voči súperovmu gólmanovi, ten však vyrazil strelu ružomberského futbalistu. V 59. minúte prišiel na trávnik Takáč a takmer ihneď mohol skórovať, lenže z hranice veľkého vápna namieril nad. Po chvíli pohrozili hostia, no Tatranský preváhal najvhodnejší moment na strelu a hoci následne sa ešte dokázal šikovne zbaviť domácich futbalistov, svojím pokusom nenarobil už Macíkovi väčšie problémy. V 68. minúte Takáč vystrelil z vnútra šestnástky, ale Yakubu vyrazil aj túto strelu. Po dvoch minútach Šumský hlavou upratal loptu do odkrytej časti ružomberskej brány. O radosť z gólu ho však pripravil ofsajdový verdikt. V 83. minúte mohol striedajúci Boďa po rohovom kope prikrášliť presným zásahom svoj prvý štart v najvyššej súťaži, lenže jeho hlavičku smerujúcu do brány v poslednej chvíli hlavou odvrátil obranca z bránkovej čiary. Stretnutie sa skončilo remízou 0:0.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Tréner hostí to povedal presne tak, ako to aj bolo. Zaslúžená remíza. Takto vyzerá remízový zápas aj keď remízy nemám veľmi rád, nenávidím remízy. Dnes som ale na našich kopačkách postrádal ľahkosť. Všetko bolo ťažkopádne. Nevedeli sme sa presadiť ani kombinačne, ani bežecky, ani žiadnym iným spôsobom. Súper má veľmi dobre organizovanú defenzívu. Čakal na rýchle protiútoky, v tom je veľmi kvalitný. My sme sa snažili tomuto zabrániť, tak sme dnes chceli nechať súpera trošku hrať, ale to tiež nevychádzalo, tak sme v druhom polčase zvýšili tempo. Aj sme sa dostali do šancí, ale zostali nepremenené. Súper mal tiež nejaké závary, takže dnes nemám čo iné povedať, len že to bola zaslúžená remíza.“

Peter Lérant (tréner Serede): „Myslím, že sme odohrali bojovný zápas, ktorý sme hrali po troch dňoch. Súper mal o deň viac na odpočinok. Takže sa dalo v niektorých fázach vidieť, že sme trošku unavení. Mrzelo ma, že sme boli prvých dvadsaťpäť minút nervózni a myslím si, že sme tam mohli mať lepšie fázy smerom dopredu, pretože Ružomberok nás trošku nechal hrať a sme to nevyužili. Takže prvý polčas bol skôr medzišestnástkový. Druhý polčas sa hralo viac hore-dole. Myslím si, že to nebol zlý zápas, skôr bojovný. Trošku chýbala kvalita vo finálnej fáze a asi zaslúžený bod. Aj keď myslím si, že sme dali regulárny gól, čo mám informáciu od ľudí, ktorí videli zápas z domu v televízii. Ale aj my sme mohli dostať nejaké dva góly, aj súper, takže myslím, že to bol celkovo vyrovnaný zápas.“