22.3.2015

Ružomberok remizoval so Žilinou

V 23. kole Fortuna ligy, odohral Ružomberok domáci zápas so Žilinou a aktívnejšie do neho vstúpili hostia.
1:1 (0:0)
23. kolo, 19:00
MFK Ružomberok vs MŠK Žilina

MFK Ružomberok: Nikolič - Boszorád, J. Maslo, Kružliak, Rosa – Sapara, Nagy – Zošák (66. Janič), Gerát, Lovás (66. Almaský) – Masaryk

MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Piaček, Škriniar, Hučko - Pečovský – Čmelík (72. Špalek), Káčer, Klec (81. Škvarka), Mihalík – Jelič (63. William)

Góly: 74. Rosa - 56. Čmelík

Žlté karty: 48. Zošák – 48. Jelić, 69. Káčer

Diváci: 2241

V 23. kole Fortuna ligy, odohral Ružomberok domáci zápas so Žilinou a aktívnejšie do neho vstúpili hostia. V 2. minúte Nikolič vyrážal Káčerovu nebezpečnú ďalekonosnú strelu a o trinásť minút neskôr sa Nikolič predviedol aj pri strele Mihalíka. Postupom času sa Liptáci osmelili. V 35. minúte nastalo zaváhanie žilinskej obrany, ktoré využil Nagy a poslal loptu do siete, lenže postranný rozhodca signalizoval ofsajd a tak sa Ruža netešila z úvodného gólu. Pekný futbalový moment prišiel o tri minúty neskôr. Sapara zahrával priamy kop, jeho center v šestnástke Maslo hlavou posunul na Rosu a ten nožničkami poslal loptu do žrde.

Tak, ako do prvého, aj do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie hostia. Svoju snahu korunovali v 56. minúte, kedy Čmelík využil svoj únik a prekonal Nikoliča - 0:1. Po dvoch minútach mohlo byť vyrovnané, lenže Saparov center poslal Masaryk hlavou vedľa brány. Ružomberčania sa dočkali v 74. minúte, kedy Volešák vyrazil Boszorádovu strelu na brvno, loptu následne zachytil Rosa a nekompromisne rozvlnil sieť - 1:1. V závere sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hrdinom stretnutia sa mohol stať Gerát, lenže vo veľkej šanci ho Hučko pripravil o loptu. Na druhej strane sa dostával do šance William, ale k lopte mal bližšie Nikolič, ktorý dobre prečítal situáciu. Na výsledku 1:1 sa už nič nezmenilo. Žilina po tomto stretnutí klesla na priebežnú druhú priečku a Ruža zvýšila svoj náskok pred Banskou Bystricou o šesť a pred Zlatými Moravcami o tri body.

Ivan Galád (tréner Ružomberka): „Dôležitejšie ako výsledok je pre mňa to, že mužstvo Ružomberka sa zlepšuje. Bolo to evidentné a veľmi zaujímavý moment čo som videl v dnešnom stretnutí, že Žilina je výzvou pre každého. Chlapci hrajú lepšie, keď hrajú proti takému výbornému súperovi. Jednak je prvý, jednak ašpiruje na majstrovský titul a pre nás to bolo motivujúce. Pripravovali sme sa takticky, veľmi správne povedal kolega, bol to dobrý zápas, zaslúžil si lepší terén a možno viac divákov. Chlapci teraz sedia smutní, lebo mali veľkú túžbu zdolať Žilinu. Pre mňa najdôležitejšie je povedať, že chlapci sa zlepšujú. Myslím si, že bolo dôležité, že to bol korektný zápas na ťažkom teréne, primerané emócie a tak by to možno mohlo vyzerať. Keby bol lepší terén, bolo by to ešte lepšie.“

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Zhodli sme sa, že sme videli rušný, kvalitný zápas, otvorený, so šancami na oboch stranách. V prvom polčase síce gól nepadol, ale šance boli na jednej aj druhej strane. Tyčka súpera a aj naše zaujímavé možnosti, či už šanca Mihalíka alebo Káčerova strela. Druhý polčas sme začali dominovať. Myslím si, že aj tým kombinovaním na ťažkom teréne sme si vypracovali zaslúžený gól, ale po tom momente sme prestali hrať ten spôsob, ktorý bol funkčný. Súper bol nebezpečný v štandardných situáciách a tým aj dorovnal skóre, takže zaslúžená remíza vo výbornom, férovom zápase, ktorý mal určite vysokú kvalitu.“